Ana Sayfa > Blog > Nem Böceği İlaçlama
Nem Böceği İlaçlama

Nem Böceği İlaçlama

Nem Böceği İlaçlama oldukça değişken yapılı rutubet böcekleri ile mücadele için yapılmaktadır. Nem böcekleri değişik boy ve yapıları ile oldukça değişken özellikli böcekler olarak dikkat çeker. Bazı nem böceklerinden kurtulmak oldukça kolay iken, bazıları ise çok zor ve zahmetli bir süreç gerektirir bunun için böcek ilaçlama etkin olmalıdır. Nem böceği çoğunlukla rutubetli ve nemli bölgelerde ortaya çıkar. Gümüş böcekleri en sık görülen nem böceği olarak bilinir. Ancak gümüş böceği ile mücadele daha kolay olur.

Tespih böceği ve gümüş böcekleri ile mücadele bazı türlere oranla çok daha rahat yapılabilmektedir. Beyaz nem böcekleri olarak bilinen toz böceği ve miteler içinde minik boyutlu nem haşereleri en zor kontrol edilenlerdir. Gümüş böceği naftalin yardımı ile eskiden beri önlenen bir böcek olduğu için eskiler çekmece içleri ve dolaplara naftalin koyarak uzak tutmayı sıkça denemiştir. Gümüş böceği zararları sağlık yönünden insanlara yansıyan bir haşere türüdür. İnsanı ısırmaz ve sokma riski taşımazlar.

Bizi arayıp nem böceği var nasıl kurtulurum? diyenlerin öncelikle böcek sorunlarını anlamaya çalışarak gördükleri böceği tarif etmesini isteriz. Beyaz nem böceği ilacı en zor kontrol edilen haşerelere karşı özel olarak uyarlandığı için tüm nem böceklerini yok etmek için kullanılır. Nem böceği ilaçlama firmaları genellikle gümüş böceği ile beyaz nem böceklerinin aynı ilaçla imha olacağı yanlışına düşmektedir.

Nem Böcekleri Hakkında

Nem böcekleri birden fazla tür ve özelliğe sahip rutubetten kaynaklanan haşerelerdir. Bunlardan en fazla bilineni hiç kuşkusuz adından anlaşılacağı gibi nemli ortamlarda çoğalan gümüş böceğidir. Nem böcekleri noktadan daha küçük, beyaz, gri ve kahverengi renklerde olabildiği gibi siyah renkli olan küf böcekleri de vardır. 2-3 cm uzunluğunda değişik renkleri olan gümüşçün böceği, kahverengi, bronz ve parlak gümüş renkleri olan bir böcek çeşidi olup mutfak ve banyolarda sıkça görülür.

Nem böcekleri adeta uzaylı gibi tuhaf bir yaratıktır kanatsız baş kısmında iki tane anteni olan yassı bir böcek olup yumuşak bünyeli ve hızlı kaçan bir böcektir. Beyaz nem böceği ise vücudu tüylerle kaplı şeffaf parlak renklidir. Açlığa ve susuzluğa dayanıklı bir yapıya sahip olmaları bir yana bazı rutubet böceklerinin kimyasal ilaçlara direnci de oldukça fazladır. Boyut olarak çok minik olanların yok edilmesi ise çok daha zordur. Nem böceklerinde görme yetenekleri tam olarak gelişmemiştir.

Bu nedenle gündüzleri yönlerini bulmakta zorluk çektiği için daha çok geceleri ortalığa çıkarlar. Nem böceğinin en sık rastlanan türü ise gümüş renginde olan gümüş böceğidir ancak yeni binalarda son dönemlerde beyaz toz ve nem böceği çok sık görülür olmuştur. Yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Dişi nem böceği her yumurtlamada ortalama yüz tane yumurta bırakabilme özelliğine sahiptir. Ancak bu kadar hızlı çoğalmalarına karşın bir yıl civarında yaşarlar.

Nem Böceği Ne Yer Nerede Yaşar?

Nem böceklerinin yaşadığı yerler daha çok rutubet ve küf oluşan bölgeler olarak öne çıkar. Buralar ise genellikle gider borularının etrafı, banyo dolaplarının içerisi, mutfak dolaplarının arkası, tuvalet ve banyo kapılarının etrafı, fayans araları, kazan daireleri, depo ve sığınaklarda yaşar. Ayrıca zemin boşlukları evdeki su birikintisi olan her yerde yaşayıp üreyebilirler minik nokta kadar böcekler için parke araları, kapı dipleri ve küflenme olan bölgeler çok ciddi üreme potansiyeli sağlar.

Nem böcekleri ne ile beslenir? nem böcekleri tahta kırıntıları, deri döküntüleri, peçete ve kağıt başta olmak üzere tüm gıda maddelerine musallat olabilir. Tuvalet, banyo, gider boruları gibi pis ortamda yaşadıkları için üzerlerinde ve ayaklarında mikrop taşıyarak sağlığımızı tehdit eder. Bu da yiyeceklerimize girip, gıda yoluyla insanlara mikrop ve hastalık taşımasına sebep olur. Nem böceklerinden kurtulmak için evi ilaçlatma en kestirme yoldur. Ayrıca evde önlem almak için banyo ve tuvaletlerde şu birikmemesine dikkat etmek şarttır.

Düzenli olarak dolap içlerini ve bulunabilecekleri yerleri çamaşır suyu ve sirke ile temizlemek gümüş böceği ve rutubet böceklerini engelleyecektir. Bazı böcekler çamaşır suyunun kokusuna dayanamayıp ölürler. Başka bir çözüm yolu ise banyo ve tuvalet, evde çatlak olan yerleri yani fayans araları gibi yerleri dikkatlice kapatmak gerekir. Gümüş böceği nereden gelir? iyi anlamak ve geliş bölgelerini kapatmak en önemli mücadele yollarından biridir.

Rutubet Böceği Nasıl Anlaşılır?

Rutubet böcekleri oldukça hızlı hareket edip, çabuk üreyen böcekler olarak öne çıkar. Gümüş renginde, pullarla örtülü olan gümüş böceği en tuhaf görünüme sahip olan türdür. Her ortamda rahatça yaşamalarına karşın onlara rutubet böceği adını veren nemli ortamlar onların üremesine dinamo görevi görür. Bu nedenle yaşama alanlarını rutubetli yerlerden seçerler buralar ise daha çok banyo ve mutfak çevreleridir. Gündüzleri çok ortaya çıkmadıkları için evinizde gerçekleştirdikleri istilayı fark etmeniz uzun bir zaman alabilir.

Özellikle beyaz toz böceği ve beyaz nem böcekleri ancak koyu bölgelerde fark edilen böcekler olarak öne çıkar. Çoğu zaman evi istila edince farkına varılırlar. Gümüş böceği 1-3 cm arasında değişen boyutlarıyla tanınır. Gümüş böceklerinin derileri katmanlı şekilde iken beyaz nem böceklerinin vücudu şeffaf ve üzeri iğneye benzeyen kıllarla kaplıdır. Fakat tüm bu özellikleri boyuna ve türüne göre rutubet böceklerinde farklılık gösterebilir.

Ancak renkleri en büyük imzaları olarak öne çıkar. Ne olursa olsun o parlaklık ve kaygan görüntü rutubet böceğinde değişmez. En ilginç özelliklerinden biri de yumurtadan nasıl çıkıyorlarsa, hayatlarını o şekilde sürdürmesidir. Gümüş böceği kulağa girer mi? nem böceği zehirli mi? gibi pek çok soru tarafımıza yöneltilir. Zehirli olmayan ve kulağa girme ihtimali çok düşük olan böcektir. Tespih böceği ve ev akarları da rutubet ve nemden oluşur.

Nem Böcekleri Ve Gümüş Böceği Neye Gelir?

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları beyaz toz böcekleri ile mücadeleye oranla daha uygun olabilir. Beyaz nem böcekleri rutubetten oluşan küflenme ve çürümüş ahşap bölgelere çok hızlı şekilde yerleşir. Asıl oluşum sebepleri küf sporlarıdır. Gümüş böceği veya gümüşçün olarak bilinen rutubet böcekleri, şeker ve nişastalı karbonhidratlarla beslenmeyi çok sever. Selüloz, kitaplarda kullanılan yapışkan, ölü böcek, şampuan, ipek ve keten gibi gıdalar da severek tükettikleri besin maddeleri olarak öne çıkar.

Daha önce açılmamış yiyecek paketlerinin içinde görülmeleri nemin üremelerine etkisini göz önüne serer. Rutubetli bir evde yaşıyorsanız, mutlaka yeni açtığınız gıda paketlerini mutlaka kontrol etmenizde fayda vardır. Rutubet böceklerinin istilasının izlerine rastlayacağınız yerler daha çok parke dipleri, kapı kenarları, pencere dipleri, ve nem olan ortamlardır. Kütüphanelerde kitapların arasında yaşamlarını uzun süre devam ettirirler. Bilindiği gibi kitaplar yapılırken kullanılan yapışkanlar, onların vaz geçemeyeceği besinler arasındadır.

Kartonda, duvar kağıtlarında, tavanlarınızda ve kıyafetlerinizdeki lekelerle birlikte bozulmalar ve yırtılmalar rutubet böceğinin çoğaldığına işarettir. Nem böcekleri ile rutubet böcekleri neye gelir? diyorsanız bu özellikleri iyi analiz etmeniz gerekir. Nem böceği ilaçlama ile rutubet böceği ilaçlaması özel içerikli ilaçlar ve profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılmalıdır. Aksi halde mücadeleden olumlu sonuç alınamaz.

Rutubet Böceği Nasıl Yok Edilir?

Böcek ilaçlama konusunda bilgili olmak haşereler ile mücadelede en önemli unsurdur. Bireysel çabalar ve üstünkörü nem böceği ilaçlaması ile rutubet böceklerinden kurtulmak asla mümkün olmaz. Büyük bir çoğunluğundan bazı ilaçlar ve güçlü elektrik süpürgesi ile kurtulabilseniz de minik rutubet böcekleri ile mücadele çok daha zor ve uzun bir süreç ister. Sirkeli bez ile etrafı silmek, tamamen ortamı sterilize etmek işinize yarayabilir ama bu güçlü böcekler kısa zaman içinde yoğunluğunu artırır.

Bu yüzden beyaz toz böceği ile gümüş böceklerinin istilasından kendi başınıza kurtulamazsınız. Yapabileceğiniz en doğru şey, profesyonel böcek ilaçlama firması ile iletişime geçip nem böceği ilaçlama yaptırmaktır. Nem böcekleri ile mücadele en etkili ilaçlar yardımı ile yapılmalıdır. Nem böceği ilaçlama fiyatları böcek türüne göre değişkenlik gösterir. Rutubet böceği ilaçlama servisleri böceklerin özellikleri ve üreme koşullarını iyi bilmelidir. Özellikle beyaz nem ve toz böcekleri hakkında çok az bilgiye sahip olunması bu böcekler ile mücadeleyi çok zorlaştırır.

Gümüş böceği ilaçlama ile nem böceği ilaçlama için kullanılan ilaçlar aynı içerikte olsa da beyaz nem böceği ilaçları üst seviyede olmak zorundadır. Rutubet böceği nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka profesyonel ilaçlama servisi almanız gerekir. Ucuz ilaçlama yaptırmak isterken daha fazla para ödemekle kalmaz onca zahmet ve zaman kaybına da maruz kalırsınız. Kokusuz ilaçlama gümüş böceği ve tespih böceği için yeterli iken beyaz toz böcekleri için istenilen sonucu vermemektedir.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir