Nem Böceği İlaçlama

Evlerde Nem Böceği İlaçlama çeşitli böcekler için sıkça yaptırılmaktadır. İlaçlama türleri içinde nem böcekleri ile mücadele daha geniş ve kapsamlı olmaktadır. Bilinen nem böcekleri, gümüş böceği, tespih böceği, küf böceği, ve çok fazla bilinmese de son dönemlerde ciddi şikayetlere yol açan beyaz nem böcekleri ve toz böceği insanları için giderek sorun kaynağı haline gelmiştir. Nem böcekleri ile mücadele bulundukları ortam ve böcek çeşidine bağlı olarak değişir.

Evde görülen gri böcekler olarak bildiğiniz gümüş böcekleri kokusuz ilaçlama, kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama yardımı ile önlenebilmektedir. Ayrıca tespih böcekleri için kokulu ve kokusuz ilaçların yanı sıra mekanik ve sisleme ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. İşin en zor bölümü küf ve nem böcekleri olarak bilinen beyaz minik böcekler ile açık kahverengi toz kadar minik böceklerdir. Beyaz toz böcekleri en zor ölen minik haşere olarak pek çok insanın adeta kabusu haline gelmektedir.

Minik Toz Böceklerinden Kurtulmak

Pek çok insanın toz böceği olarak bildiği böcekler aslında mite ve mayt çeşitlerindendir. Ancak küf böcekleri daha minik ve çok dirençli yapıları sayesinde oldukça zor kontrol altına alınır. Küf böceği ilaçlama spreyli olarak yapıldığı gibi tavan ve parke kenarlarında üremeleri nedeni ile sisleme küf böceği ilaçlaması şeklinde yapılabilir. Beyaz Nem Böceği İlaçlama diğer türlere oranla daha zor ve çok sayıda ilaçlama yapılmasına sebep olan bir zararlıdır.

Çoğu kişinin toz kadar minik böcekler diye bahsettiği ancak hakkında pek bir bilgi bulunmayan haşere çeşidi olan beyaz nem böcekleri daha çok parke araları, kapı pervazları, mutfak dolabı arkaları, ve binaların beton sıva kısımlarında çok miktarda rastlanılan bir zararlı böcektir. Beyaz nem böceği ilaçları sıradan böcek ilaçları olmayıp son derece kaliteli ve profesyonel olmak zorundadır. Bu minik böcek dolap ek yerlerine bile kolayca girebildiği için geniş kapsamlı çözüm yöntemi şarttır.

Nem Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Beyaz nem böcekleri oldukça dirençli olmalarına karşın elle ezilen bir yapıya sahiptir. Onları zor imha etmemizin nedeni çok küçük boşluklara ve milimetrik çatlaklara saklanmalarıdır. Mutfak dolaplarının ek yerlerinden suntaların yapıştırılan kısımlarına kadar pek çok bölgeye yuvalanıp hızla yayılırlar. Bu nedenle Nem Böceği İlaçlama Şekli sisleme yöntemle olmalıdır. Daha önce defalarca ilaçlama yaptırmasına karşın bu böceklerden kurtulamayan çok sayıda insan bulunmaktadır.

Beyaz nem böceği mücadelesi profesyonel olarak yapılması zorunlu olan bir uygulamadır. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce iyi düşünmeli ve bu böceklerin görüldükleri yerleri etkileyecek yöntem talep edilmelidir. Tavan, duvar, mobilya içleri, elbiseler, parke altları, kapı dipleri, gibi pek çok bölgede yayıldıkları düşünülünce mutlaka dumanlı nem böceği ilaçlama yaptırılması gerekir. Karşılaşılan haşere şikayetleri içinde belkide en zor olanı bu beyaz ve açık renkli minik böceklerdir.

Nem Böcekleri Ve Türleri

Değişik bölgelerde görülen bu şeffaf böcekler daha çok gece ortada dolaşır ve karanlıkta fener ve cep telefonu ışığı ile kolayca görülebilir. Kum böceği, küf böceği, toz böceği, beyaz nem böceği, kitap biti, sıçrar kuyruk gibi isimler ile bilinir. Nem böceklerinin daha büyük olan türleri ise, tespih böceği, gümüş böceği, olarak dikkat çeker. Bu böceklerin yaşam alanları boyutları ile alakalıdır. İlaçlama firmaları küçük nem böcekler hakkında pek bilgi sahibi olmadığı gibi nem böceği ilaçlama konusunda da ciddi zorluk yaşar.

Bir kaç profesyonel ekip dışında bu beyaz minik böcekleri ile baş eden firma sayısı yok desek yanlış olmayacaktır. Nem böceği olarak arama yapan çoğu kişi gümüş böcekleri ile karşılaşmakta bu ise yanlış bilgi edinmeye yol açtığı gibi insanların aradığı bilgiye ulaşamaması hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Astek böcek ilaçlama olarak Nem Böceği İlaçlama konusunda her türlü nem böceklerinin öldürülmesi için yüksek kalitede böcek ilaçları ve etkili ilaçlama teknikleri ile ilaçlama yapıyoruz. Rutubet Ve Nem Böceği İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir