Ana Sayfa > Blog > Kokusuz İlaçlama
Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama

Haşere ilaçlama uygulamaları içinde en moderni Kokusuz İlaçlama olarak dikkat çeker. İlaçlama firması sıvı spreyli kokusuz ilaçlama ile haşerelerin türü ve özelliğine göre ilaçlama yöntemlerini müşteriye açıklar. Böcek ilaçlama türleri içinde 3 ana ilaçlama şekli böceklerin yok edilmesi için kullanılmaktadır. Sıvı spreyli ilaçlama hem kokusuz ilaç, hemde az kokulu ilaçların bir araya getirilerek hazırlanması ile yapılabilmektedir.

Kırkayak, karınca, gümüş böceği, hamam böceği, güve gibi haşereleri etkin bir şekilde önlediği gibi ilaçlanan mekânın uzun süre haşere ilacı kokması ve ilaçlamadan sonra ev temizlenme zahmetini de ortadan kaldırır. Firmamızın kullandığı tüm pestisit ve rodentisitler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış sertifikalı ürünlerdir. Bu ilaçların insanlara ve diğer canlılara zarar doğru kullanıldığı zaman hiç bir kalıcı hasarı söz konusu olmaz.

Kokusuz Böcek İlacı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Böcekler ile mücadele esnasında uygulanacak ilaç karışımlarında normal haşere ilaçlarından daha farklı kimyasalların dikkatlice seyreltilmesi ile kokusuz ilaçlama yapılır. Doğal içerikli etken maddelerin ağırlıkta olduğu kokusuz haşere ilaçları, uygulamadan sonra mekânda kanserojen ve insan sağlığını tehdit eden kimyasal atık bırakmaz. Kokusuz ilaçlama yöntemi bütün bu özellikleri sayesinde apartman ve dairelerde sıkça talep görür.

Modern ilaçlama gereçleri ve doğru ilaçlama teknikleri ile yaşam alanlarındaki zararlı haşereler ile mücadele daha pratik ve sağlıklı yapılmaktadır. Ev ilaçlama ve işyeri ilaçlaması için kullanan böcek ilacı uzman ekiplerimiz tarafından birinci öncelik olarak tercih edilmektedir. Böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer? Kaç gün evde ıslak temizlik yapılmaz detaylıca ilaçlama servisleri müşteriye bilgilendirme yaparak daha etkili sonuç almalarını sağlamalıdır.

Kokusuz Haşere İlaçlama Yeni Nesil Bir Uygulamadır

Bugün kullanılmaya başlayan böcek ilaçları ve ilaçlama yöntemi ise 20. yüzyılın sonları ve içinde bulunduğumuz asırda giderek yaygınlaşmıştır. Ancak bu yöntem ve ilaçlar, sadece donanımlı ehil ve eğitimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Son model teknik ve teknolojik ekipmanlar kullanılarak çevreye ve diğer canlılara zarar vermeyen özellikte uygulama zorunludur. Ev ilaçlama zararları bilinçsiz kişilerce gelişi güzel uygulamalar sonucu insan sağlığına tehdit oluşturur.

Haşere ilaçları, ehil olmayan amatör kişiler tarafından kullanıldığı zaman yarardan çok zarar verme ihtimalini ortaya çıkarır. Özellikle menşei ve içeriği belli olmayan kimyasallar kullanılması, insanlar ile diğer canlıların ciddi anlamda tehdit ile yüz yüze kalmasına sebep olur. Kokusuz ilaçlarla, biyosidal ürünlerle yapılan uygulamalarda genellikle ortam terki gerekmez. Kokusuz ilaçlar sağlık bakanlığı onaylıdır ve basit tedbirler aldığınızda sağlığınızla böcek ilaçlarının zararları ile sorun yaşamanız söz konusu olmaz.

Kokusuz İlaçlama Kimyasalları Nasıl hazırlanır?

Kokusuz ilaçlar yoğun kıvamda ve konsantre bir özelliktedir. İster sıvı spreyli ilaçlama olsun, iste sisleme ulv cihazı ile uygulansın su bazlı içeriğe sahiptir. Kokusuz böcek ilacı şebeke suyu ile hazırlanıp böcek ilacının aktif maddesi iyice suyla karıştırılıp ilaçlama yöntemine göre püskürtme ve sisleme şekilde uygulanır. Kokusuz ilaçlar, hedef haşerenin cinsine, yoğunluğuna, mekandaki böcek yuvalarının varlığına göre uygulanmaktadır. Sisleme yöntemde evi terk etmeniz gerekir. Ayrıca birden fazla karışım ilaçlarda evi terk etmeniz gerekebilir.

Kokusuz ilaçlar ismi kokusuz diye bilinçsizce asla uygulanamaz. Kokusuz haşere ilacı da diğer ilaçlar gibi kesinlikle gıda maddesine temas etmemelidir. İlaçlama ekibinden mutlaka ilaçlama hakkında bilgi alınmalı dolap içerine ve çekmecelere haşere ilacı sıkılacaksa mutlaka gıdalar kaldırılıp muhafaza altına alınmalıdır. Kokusuz böcek ilaçları tüm haşerelere karşı etkili değildir. Haşereleri hedefleyerek üretilmiş kokusuz ilaçların kullanılması ve doğru yöntem belirlenmesi tavsiye edilir.

Kokusuz İlaçlar Zehirlemeye Neden Olur Mu?

Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta kalan tabak tencere gibi mutfak eşyalarının mutlaka yıkanması gerekir. Çünkü kokusuz bile olsa böcek ilacı kimyasal içerikte olduğu için zehirlenme potansiyeli barındırır. Kokusuz ilaçlama sanılanın aksine doğru ilaçlar kullanılarak uygulama yapıldığı zaman etkili bir ilaçlama yöntemidir. Kokusuz ilaçlama insanların toplu kullanım alanlarında uygulanacak en doğru ilaçlama yöntemlerinin ilk sırasında yer alır. Etkili olması için birden fazla kokusuz ilacın bir arada kullanılması avantajdır.

Gerekli önlemler alındıktan sonra, kokusuz ilacın cinsine göre uygulama yapılan ortamlara girilebilir. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse gıdaları bozar ve insanlar için tehlike nedeni olabilir. Evde evcil hayvan varsa gerekli önlem alınmalı ve ilaç kuruyana kadar evcil hayvanların yalamaması için alandan uzak tutulması gerekir. Aksi takdirde bu ilaçlar hayvanları zehirler. Dilerseniz bir kaç madde halinde kokusuz ilaçlama ve sonrasında yapılması gerekenlere değinelim.

Kokusuz İlaçlama Sonrası Ev Havalandırılmalı Mı?

İnsanların yaşadığı alanlar mutlaka hijyenik ve havası yenilenmiş olmak zorundadır. İster ilaçlama yaptırılsın, ister normal günlerde her gün mutlaka belli saatlerde evin içi havalandırmalıdır. Kokusuz ilaçlar ile yapılan ilaçlama sonrası mutlaka evlerimizi ve ilaçlanan alanı belli bir süre havalandırmada fayda vardır. İlaç uygulanırken kullanılan ilaçlama şekline göre ilaç aktif maddesi havayla temas eder bu ise astım hastası ve nefes yolu problemi olan insanları rahatsız eder.

Kokusuz ilaçlar su içerikli olup su karışımı ile hazırlanan hiç kokusu olmayan yada az kokulu ilaçlardır. Bu ilaçları her zaman ve her mekâna uygulayabiliriz ancak birden fazla kokusuz böcek ilacının etkisi daha yoğun olacağı için rahatsız eder. Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar mutlaka ruhsatlı olmalıdır. Zaten yasal olmayan ilaçların satışı ve ülkeye sokulması yasaklanmıştır. Kokusuz ilaçlama esnasında camlar açık bırakılmalı şayet sisleme cihazı ile yapılmışsa ev bir saat terk edilip yarım saat havalandırılmalıdır.

Kokusuz Ev İlaçlama İçin En Çok Sorulanlar

1 – Kokusuz İlaçlar Tehlikeli Mi?

Spreyli sıvı ilaçlama esnasında solunmasında herhangi bir şekilde zararları yoktur. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemelidir. Ancak buharlama yöntem olarak bilinen uygulama esnasında kesinlikle kapalı mekanda durulması tehlikeye neden olur

2 – Kokusuz İlaçlamada Alanı Kapatmak Gerekir Mi?

Kokusuz ilaçlamada kesinlikle ortamınızı terk etmenize gerek yoktur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solursa herhangi bir etki yapmaz. Ancak bu sıvı püskürtme yöntem için geçerlidir. Az kokulu karışım ilaçlar ve sisleme yöntem için mutlaka kapalı alanın bir saat kapatılması ve daha sonra bir saat kadar mekanın havalandırılması gerekir.

3 – Kokusuz Böcek İlaçları Nasıl Uygulanır?

Kokusuz ilaçlar su bazlı konsantre ve iyice seyreltilmesi gereken halk sağlığı ilaçlarıdır. Bu ilaçların günün herhangi bir saatinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Oteller, iş yerleri, apartman ve daireler, fabrika ve sitelerde kolaylıkla uygulanır. Böcek türü ve yoğunluğuna göre uygulanması gerekir. Hem spreyli ilaçlama şeklinde hemde ulv cihazı yardımı ile dumanlama şeklinde uygulanır.

4 – Kokusuz İlaçlama Sonrası Neler Yapılır?

Kokusuz ilaçlama sonrası mutfaktaki eşyalarınız yıkamalısınız Şayet mutfakta çekmece ve tezgah üzerine ilaç sıkılmamışsa yıkamaya gerek yoktur. Sisleme yöntemle evde ilaçlama yapılmışsa evler temizlenmelidir. Sırt pompası yardımı ile püskürtme şekilde ilaçlama yapılmışsa asla dip bucak yerler temizlenmemelidir.

5 – Kokusuz Yöntemin Özellikleri Nelerdir?

Bu yöntem uygulanırken ilacın insanlara ve gıda maddelerine temas etmesi önlenmelidir. Bu nedenle bu işlemin profesyonel firmalarca yapılması ve azami hassasiyet gösterilmesi gerekir. Teknik olarak, sırt pompasına ilaç ve su doldurularak iyice karıştırılıp yapılmaktadır. Buna spreyli ilaçlama adı verilir. Ancak elektrikli ulv cihazı yardımı ile de uygulanır. Uzun süre kalıcı etkisi vardır ve bu nedenle bir hafta ıslak temizlik yapmamak gerekir.

Kokusuz Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kokusuz ilaçlama sonrasında açık ve görünen yerlerde temizlik yapılmasında sakınca yoktur. Ancak evin özellikle kapı çevreleri, fırın ve buz dolaplarının arkaları, parke kenarları ve dolap altları 15 gün boyunca ıslak temizlik şeklinde silinmemelidir. İlacın tesirinin bu bölgelerde devam etmesi için bu duruma azami dikkat edilmesinde fayda vardır. Çünkü haşereler daha çok bu bölgelerde ve diğer kuytu alanlarda yuvalanır ve yumurta bırakır. Efor ilaçlama olarak sıvı spreyli ilaçlama ve sisleme yöntemde en iyi böcek ilacı ve ekipmanları kullanıyoruz.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir