Kertenkele Zararlı Mı

Kertenkele Zararlı Mı? eve giren kertenkele insanlara zarar verir mi? İlaçlama konusunda önemli yer tutan kertenkele çeşitleri yaz aylarında en çok merak edilen konulardan biridir. Kertenkelenin zararları arasında en fazla insanların tedirginlik yaşaması ve evdeki kertenkeleden korkmalarına sebep olmalarıdır. Kertenkele çeşitleri, doğada yaşayan değişik renk ve türde oldukça fazla sayıda görülen bir hayvandır. Yavru kertenkele ve yetişkin kertenkeleler ara sıra evlere girip insanların tedirgin olmasına yol açar.

Evde kertenkele görmek şaka gibi görünse de aslında çok fazla yaşanan bir sorundur. Ağaçlık ve yeşil alanlarda yaşayan kertenkele çeşitli böceklerin peşinden yada duvara tırmanıp tesadüfen evlere girer. Kertenkele zararlı mı? diye korkan oldukça fazla insan vardır. Kertenkele olan evde böcek şikayetlerinin çok nadir yaşandığı dikkat eden hemen herkes tarafından fark edilebilir.

Kertenkele ne yer? kertenkele ne ile beslenir? merak edenler için hemen söyleyelim, böcekler ve bitkilerin yeşil yeni çıkan kısımlarını yiyerek beslendikleri için ağaçlık yerler ve çiçek gibi cazip süs bitkileri kertenkele beslenmesinde önemli kolaylık sağlar. Zehirli kertenkele ve zehirsiz kertenkele gibi farklı özelliklere sahip olmaları insanların bu soğuk görünüşlü hayvanlardan korkmasında önemli etkendir.

Evdeki kertenkele nasıl çıkarılır? kertenkele zararlı mı? diye bizi arayan insanlara tavsiyemiz evde kertenkele ilaçlaması yaptırıp zayıf noktaların kapatılması ve kertenkele girmesine sebep olan bölgelerin kapatılmasını tavsiye etmekteyiz. Kertenkele zararlısı genelde sinek ve böcek gibi haşereleri takip ederken açık yerlerden evlere girer. Önlem alınmadığı takdirde evde yumurtlayan kertenkele hızla çoğalır evin tamamında görülür.

Eve Kertenkele Girmemesi İçin Yapılacaklar

Eve kertenkele girmesini önlemek için bazı küçük tedbirler oldukça faydalıdır. Özellikle açık pencereler, kapı altları, çatı arası, havalandırma boşlukları ve aspiratör boruları gibi bölgelerden evlere giriş imkanı bulan kertenkele türleri evdeki çiçeklere ve balkon ve terasta yetiştirilen bitkilere de gelmektedir. Kertenkeleden kurtulmak için en etkili yöntem profesyonel kertenkele ilaçlama yaptırmak olsa da daha eve girmeden tedbir almak çok daha akıllıca dır.

Bilindiği gibi bazı kertenkele türleri ağaçlardan, bazıları çatı ve pencerelerden kimi ise bina duvarlarına tırmanıp evdeki çiçek ve bitkilerin cazibesine kapılıp daire içine girerler. İlk başta pek görülmeyen ancak evde yumurtlayıp çoğalmaya başladığı zaman özellikle yavru kertenkele şikayetleri sıkça yaşanmaktadır. Çünkü eve giren kertenkele çıkış imkanı bulamadığı zaman üreyerek kısa zaman içinde evde çoğalmaktadır.

Eve kertenkele girdikten sonra geç farkına varılırsa üreme aşamasına geçen kertenkele ile mücadele bireysel olmaktan çıkar. Mutlaka kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşüp etkili kertenkele ilaçları kullanılarak evin ilaçlanmasını zorunlu kılar. Evde bebek, çocuk ve bayanlar için tedirginlik sebebi olmaya başlaması, tüm odalarda insanların karşısına çıkmaya başlaması ile iyice katlanıp evde yaşayanlar için korkuya sebep olur. Kertenkele Zararlı Mı? eve giren kertenkele zehirli mi? kertenkele insanı ısırır mı? benzeri çok sayıda soruya muhatap olmaktayız.

İlaçlama firmamız aslında çoğu kertenkele zararsız ancak insanlar için sıkıntıya sebep olduğunu belirterek evdeki kertenkelenin mekandan arındırılması için ne tür kertenkele ilaçlama şekli yapılması gerektiğini anlatarak kalıcı çözüm sunmaktadır. Kertenkele zor ölen ancak sisleme yöntem kullanılarak yok edilen bir zararlı türüdür. Bu nedenle profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmak şarttır. Evde Karınca İle Mücadele bilinçli olarak çözüm sunar.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir