Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum? diyorsanız muhtemelen evinizi karınca basmıştır. İlaçlama pek çok haşere türüne karşı yapılır. Ancak insanlar iyice yoğunlaşana kadar karınca ilaçlama yaptırmak istemez. Karınca çoğu zaman insanlara hiç bir zararı dokunmayan türleri ile insanlar tarafından sevilen bir haşere çeşidi olarak algılanır. Anadolu da eve karınca girmesi ile bereket geleceğine inanılmaktadır. Evlere girerek yiyeceklerin içinde dolaşan karıncalar gıdaları kirletip çocukları ısırır.

İlaçlama yaptırmak isteyen müşterilerimiz karıncalardan ne yaptıysam kurtulamadım diyerek en etkili karınca ilaçlama yöntemleri ile karıncaların ilaçlanmasını talep etmektedir. Karınca şikayetlerinden kurtulmak için onların geliş yolu tespit edilmelidir. Karınca türleri koloniler halinde yaşayan daha çok dış alanlarda toprak içinde yuva yaparak üreyen küçük zararsız böceklerdir. Bazı karınca çeşitleri sanıldığı kadar masum olmayıp oldukça tehlikeli olan ve insanı ısırmaları sonucu ölümüne neden olan karıncaların varlığı da bilinmektedir.

Karıncalar İle Mücadele Yöntemi

Kırmızı karıncalar ve siyah karıncalar ülkemizde en fazla görülen türler arasındadır. Kanatlı karıncalardan nasıl kurtulurum? diye çare arayan insanların sayısı da hiç azımsanamayacak oranlardadır. Apartman ve binalara doğal gaz boruları, ağaç daları ve binalara tırmanarak giren karıncaların sosyal varlıklar olduğunu belirtip öncü karınca gittiği yere kimyasal bir işaret koyarak diğer karıncalarında buraya gelmesini sağlar. Bunun için evlere giren bir kaç tane karınca daha sonra oluşacak binlerce karıncanın habercisi konumundadır.

Yaşam alanlarınıza dışarıdan girerek sizi rahatsız eden karıncalardan nasıl kurtulurum? diyorsanız Astek ilaçlama ekibini arayarak karınca sorunlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bilinçli ve en etkili karınca ilaçlama şekilleri ile kaliteli karınca ilaçları kullanıp evdeki karıncaların zararlarını önleyip haşerelerden uzak bir yaşam için bizi tercih edin. Karıncalar ile mücadele için kokusuz sıvı ilaçlama ve jel karınca uygulaması evi boşaltmadan ilaçlama yaptırmanıza olanak sağlar.

Ancak aşırı karınca şikayetleri ve kanatlı karıncalar için ulv karınca ilaçlama şarttır. Karıncaların zararları nelerdir? küçük yapılı ve çalışkan bir yapıya sahip olan karıncalar dış alanlarda iken zararsız ancak evlere girdikleri zaman insanlara ciddi rahatsızlık verir. Karıncalar hakkında söylenebilecek aslında bu böceğe benzeyen ama böcek olmayan farklı bir yapıda yaratıklar hakkında çok az şey bilinmektedir. Karıncalar evlerimize geldiklerinde bıktırıcı olurlar. Evdeki karıncaların zararları en başta yiyeceklerimizi kirletirler, zarar verirler.

Karıncaların İnsanlara Zararı

Evdeki kumaşları, derileri veya tahtaları yerler veya deler geçerler. Ahşap yapıları çürütüp, yuvalar yaparlar. Bazen karıncalar tarafından ısırılırız ve canımız yanar ama çoğunlukla zararsız olup zehirli değildirler. İnsanlara direkt zarar vermeyip saldırgan değildirler. Çeşitli isimlerle adlandırılırlar firavun, hayalet, marangoz, ateş, çılgın, hırsız, koca kafa ve akrobat karıncalar gibi. Karıncalar öteki böceklerden ayrıdırlar, bellerinin inceliği, bir veya iki mafsallı olmaları onlara özgündür.

Eklemli antenleri vardır, ikisi önde ve büyük olan ikisi da arkada ve küçük olan dört kanatlı türleri vardır. İnsanlar bazen onları termitler ile karıştırırlar oysa termitlerin belleri kalındır ve eşit boyda dört kanatları vardır. Karıncalar sosyal canlılardır, işçiler, kraliçeler ve erkekler olarak üç türe veya sınıfa ayrılırlar. En önemli yetenekleri koloniler kurabilmeleridir. İşçi karıncalar kısır dişilerdir nadiren kanatları vardır, bir işçi karınca hem inşaatçı, hem savunucu, hem de yeni doğmuş karıncaların, yumurtaların ve kraliçenin bakıcısıdır.

Evlere giren karıncaların zararları nelerdir? aslında sağlık açısından ciddi bir zararları yoktur. Bazen küçük çocukları ısırarak ciltlerinde kızarıklık ve kabarmalara sebep olurlar. Ancak asıl zararları büyük siyah ve kanatlı karıncalar verir kanatlı karıncaların zararları nelerdir? sorusuna her yerde görülüp hem insanları ısırır hem de her türlü yiyeceğin üzerinde görülür ve kirletirler. Karıncalar evlere nasıl girerler? diyorsanız açık ve boşluk bulduğu her yerden yaşam alanlarına girerek sıkıntı çıkarırlar.

Karıncaların Evlere Giriş Alanı

Karınca giriş yerleri olan kapı kenarları ve altları, pencereler, doğal gaz tesisat boru kenarları gibi yerlerin gerekli şekilde sağlamlaştırılması önemlidir. Açık olan yerlerine silikon ve alçı çekilerek açık yerlerin doldurulması evlere karınca girişlerini ciddi biçimde keseceği için önleyici tedbirler almak çok önemlidir. Karıncalar evlere nasıl girerler? ne gibi zararları vardır diyenlerin en büyük sorunu her türlü yiyeceğin içinde karınca çıkması mutfak tezgahı ve evin kenarlarında yüzlerce karıncanın adeta cirit atmasıdır.

Ev içinde tek sıra geçişini görmeleri insanların canını sıkıp karıncaların verdiği rahatsızlıklardan kurtulmak için karınca ilaçlama çözümleri ile kurtulma yoluna giderler. Sizde Karıncalardan Nasıl Kurtulurum? ve ilaçlama ile karıncalar yok edilebilir mi? diyorsanız bizimle iletişime geçerek profesyonel karınca ilaçlama hizmeti alıp karıncalardan kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bazı karınca ilaçlamalarında karşılaştığımız ve insanların şaşkınlık içinde çok yüksek katlarda bile karınca şikayeti yaşamalarıdır.

Evim binanın en üst katında ve ben 25 inci katta oturuyorum ama evimde sürekli karınca çıkıyor bu karıncalar eve nereden gelir bir türlü cevap bulamıyorum? şeklinde şaşkın ve hayret içindedir. Karıncaların nereden geldiklerini bilmedikleri karınca şikayeti ile başa çıkmak için çözüm yolları arayanların bilmesi gereken karınca zararlısı gerek ağaçlar ve bitkiler, gerek doğal gaz boruları ve havalandırmalar yolu ile olsun binalara rahatça girebilen haşerelerdir. Karıncaların evlere girdiği alanların kapatılması ve karıncara karşı ev ilaçlama yaptırılması şarttır.