Ana Sayfa > Blog > Jel İlaçlama
Jel İlaçlama

Jel İlaçlama

Jel İlaçlama Nedir? hangi böcekler için jel böcek yemi etkilidir? anlamadan ilaçlama talebinde bulunmak hataya neden olur. Evdeki hamam böcekleri için en pratik ve oldukça etkili bir ilaçlama uygulamasıdır. Jel ilaçlama hangi haşereler için etkilidir? bilmeden yanlış böcek türü için jel hamam böceği ilacı uygulatmak boşa zaman ve para kaybına sebep olur.  oldukça çekici ve böcekleri yuvalarında imha eden bir ilaçlama türüdür.

Jel hamam böceği ilacı özellik olarak en çekici gıdaların olduğu pastane, mutfak, kiler gibi yerlerde dahi böcekler tarafından tercih edilmek için üretilmiştir. Hamam böceklerinin çekici bulmasında kaliteli hamam böceği ilacı olan jelin doğru uygulanması da önemlidir. Böcek jelinin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları için belirleyici bir etkiye sahiptir. Böcek ilacı jel özellikle hamam böceği mücadelesinde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel böcek yemleri önceden belirlenmiş böcek yuvalarının içine ve en yakın kısımlarına damlacıklar şeklinde metrekareye bir damla olacak şekilde konulur. Böcek yuvalarının iyi bilinerek uygulanması, hiçbir böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, en etkili çözümü sağlama açısından büyük önem taşır. Bu bakımdan ilaçlamanın tecrübeli bir ilaçlama teknisyeni tarafından yapılması şarttır.

Jel ilaçlama uygulaması, ilacı rastgele belli aralıklarla gelişi güzel bırakma işlemi olamaz. Gözden kaçırılan ve ihmal edilen her böcek yuvası hamam böceği mevcudiyetinin varlığını sürdürmesine yol açar. Böceklerin gizlendiği ve dinlenmeye çekildiği bölgeler temel mücadele bölgesi olmalıdır. Buralar bulaşık makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyaların motor aksamları olarak öne çıkar.

Elektrikli cihazlar ve beyaz eşyaların motor kısmına yuva yapmış hamam böceği yuvasının içinde yüzlerce böcek ve böcek yumurtası mevcuttur. Şayet bu yuvalar, es geçilir ve ilaç uygulama bakımından üşenilirse çok ciddi hata olur. Çünkü motor bölgelerine ulaşmak için makineyi ortaya çekmek, detaylıca uygulama yaptıktan sonra tekrar yerleştirmek gerekir. Bu oldukça zahmetli bir iştir ve zaman ister.

Jel İlaçlama Hangi Bölgelere Yapılır?

Jel hamam böceği yeminin uygulanacağı alanlar daha çok dip bölgelerdir. Özellikle böcek yuvalarının bulunduğu ve dolaştıkları yerlerdir. Buralar ise Mutfak dolabı içleri, Makine motor kısımları, Elektrik prizleri, Beyaz eşyaların içi ve altı, Kapı dipleri ve böylesi nemli, sıcak rutubetli bölgelerdir. Bu bölgelere sıvı ilaç kullanmak elektrikli cihaz bozulacağı veya kısa devre yapabileceği için sakıncalı bir işlemdir.

Jel hamam böceği ilaçlama öncesi ve sonrası sıvı ilaçlamada olduğu gibi hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Jel ilaçlama uygulanış bakımından en zahmetsiz ve en kolay ilaçlama şeklidir. İlaçlama esnasında ve ilaçlama sonrasında evden ayrılmak ve temizlik yapılması gerekmez. Evcil hayvanlar mekândan uzaklaştırılma gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz.

Jel ilaçlama şekli tamamen kokusuz olduğu için pencere, kapı gibi yerlerin açılarak mekânın ilaçlama sonrası havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Şayet ilaçlanacak evde bebek malzemeleri veya gıda maddeleri varsa, bunları ortamdan uzaklaştırmaya ve kapatmaya gerek yoktur. Jel ilaçlamada kullanılan ilaçlar kaliteli ve etkisi kanıtlanmış jel böcek ilaçları olmalıdır. Jel ilaçlamadan en iyi etkiyi alabilmek için kaliteli malzeme ve bilinçli uygulama şarttır.

Kullandığımız Jel Yemlerin Özellikleri

Hamam böceği mücadelesinde kullanılan en iyi hamam böceği ilaçları arasında yer alan böcek ilacı jel mutlaka işin uzmanlarınca yapılmalıdır. Kaliteli ve çekici etkisi üst seviyede bir jel hamam böceklerinde oluşabilecek yem çekingenliğini önler. Böceklere karşı konulmaz bir lezzeti olduğu için, ergin ve gelişim aşamasında olan tüm hamam böcekleri için kolayca tüketilmesini sağlar.

Isıya karşı olan dayanıklılığı, 0 dereceden –54 dereceye kadar tüm sıcaklıklarda kimyasal yapısını, formunu ve lezzetini koruyarak böcekler için ölümcül bir silah olarak etkisini korur. Bu ise uzun süre böcekler için önleyici bir etki demektir. Evde hamam böceği problemi varsa, yaptıracağınız etkili bir jel ilaçlama ile sorununuzdan sağlıklı ve ekonomik şekilde rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Jel hamam böceği ilaçlamada fiyatları belirleyen en önemli unsur, kullanılan hamam böceği yeminin üst seviyedeki kalitesidir.

Türkiye’ de satışa sunulan onlarca jel ilaç markası bulmak mümkündür. Ancak bunlar, içerdikleri aktif maddelere ve kalitelerine göre mücadelede etkili olur ve jel ilaçlama fiyatlarına doğrudan etki eder. Orijinal aktif maddeye sahip olan ve hamam böcekleri için çekici dolgu maddesi ihtiva eden jel yemler, daha uzun süre kalıcıdır. Daha pahalıdırlar ve sorunu kolayca ortadan kaldırmaya imkan sağlar.

Jel İlaçlamadan Maksimum Verim Elde Etmek

Kendine has kokuları ile böcekleri kendi üzerine çeken özellikleri ile jel hamam böceği yemleri sıvı ilaçlardan ayrılır. Jel ilaçtan yiyen böcekler ilacın etkisi ile belirli bir zaman geçtikten sonra etkilenerek ölürler. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uygun doz ve mesafelerde uygulanır. Jel ilaç uygulaması günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir yere rahatlıkla uygulanır.

Jel böcek ilaçları her haşere için kesinlikle uygulanmaz. Sadece belli başlı haşereler için kullanılır ve bu ancak uzman kişilerce yapılmalıdır. Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı bir yapıda olduğu için kalıcı özeliğe sahiptir Bu nedenle uygulanan jel böcek ilaçları 3 ay kadar silinmemelidir. Aksi halde ilacın etkisi kaybolur ve mücadele sonuç vermeyebilir.

Ayrıca sonra dış ortamdan gelen diğer hamam böceklerine de etkili olur. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır kesinlikle çevreye herhangi bir zararı yoktur. Jel ilaçlama ile en yüksek etkiyi elde etmek için birinci sınıf böcek jeli kullanmak gerekir. Gelişi güzel böcek ilaçlama ile tam sonuç alınamayacağı için uzman firmalardan destek alınmalıdır.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir