Ana Sayfa > Blog > Güve İlaçlama
Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

Güve İlaçlama en fazla kıyafetler ve mutfaktaki gıdaların güveler tarafından zarar görmesi nedeni ile talep edilir. Güveler ile mücadele onların saklandıkları alanlardan çıkarılarak yok edilmelerini sağlayacak içerikte ilaç ve yöntemler yardımı ile böcek ilaçlama başarıya ulaşır. Günümüzde haşereler ile mücadele hem yeni nesil böcek ilaçları, hemde teknolojik cihazlar yardımı ile çok daha kolay hale gelmiştir. Özellikle gıdaların bozulmasına ve kirletilmesine sebep olur.

Bu nedenle güve gibi kemirgenlerden kurtulmak için insanlar sıkça böcek ilaçlama servisi talep etmektedir. Güveler yün, kürk, odun, kumaş yada halı gibi malzemelerin yapılarını aşındırarak kemirici şekilde beslenmektedir. Güve çeşitleri konut ve işletmelerde günlük yaşamımızda kullandığımız bazı eşyalara zarar vermelerinden dolayı bir an önce yok edilmesi gerekir. Aslında güvelerin boyutları kelebeği andırsa bile oldukça küçük olmasına karşın, yine küçük parçalar halinde kemirme işlemi yaptığı için ciddi maddi hasarlara yol açarlar.

Kemirdikleri ipek ve kumaşları kullanılamaz hale getirir, gıdaları kirletip tüketilen ürünü kullanılamaz hale getirirler. İşte bu nedenle erken önlem alınmalı ve güveler yaşam alanlarından kalıcı olarak uzaklaştırılmalıdır. Daha yoğun olarak ev ortamlarında yaşayan güveler, kemirilebilecek hemen her şeyin üzerinde bulunur ve evdeki zararları oldukça değişkendir. Gıdalardan tutun, kıyafetlere ve tahta malzemelere kadar zarar verebilirler.

Güvelerin Zararları Nelerdir?

Güveler kolay gizlenen ve dip yerlerde çoğalan özellikte oldukları için mücadelesi son derece zordur ve profesyonel destek almak gerekir. İnsanlar evdeki imkanlar ile bu canlıları sabun, naftalin benzeri kaçırıcılar ile önlemeye çalışır. Ancak tam kontrol sağlayamadıkları için güve ilaçlama yaptırmak zorunda kalırlar. Güve türleri odun, kumaş, kürk benzeri pek çok şeylere zarar veren ve onları kemirip kullanılamaz hale getiren kurtçuklar olarak ortaya çıkar.

Güve denince akla sadece evde karşılaşılan güveler akla gelmez. Tinea, tırtıl halinde iken mağaza ve ambarlardaki mal ve eşyalara çok büyük zarar veren küçük kelebeklerin hemen hepsi güve olarak anılır. Asıl güveler evlerde yaşayıp, küçük ve parlak renklere sahiplerdir. Güvelerin, beyaza yakın renkli olan tırtılları sık dokunmuş ağdan yuvalarda yaşam sürer. Zararları yün kumaşlar, kürkler, tüyler vb. şeyleri kemirerek anlaşılır. Bu güvelerin en zararlı olanları hiç kuşkusuz, halı güvesi, (Tineola biseliella) ve kürk güvesi (Tinea pellionella) olarak öne çıkar.

Güvelerin zararlarından korunmak ve güveleri yok etmek için bazı tedbirler şarttır. Kumaş, yün, halı, kürk ve tüyleri sık, sık çırpmak, fırçalamak, havalandırmak bolca güneş almasını sağlamak gerekir. Güvelerden kumaş ve diğer eşyaların korumanın en basit yöntemi, kumaş, kürk gibi eşyaların saklandığı sandık ve dolaplara, at kestanesi, lavanta, karabiber, ham kafuru, naftalin, paradiklorobenzen, piretr veya rotenon tozu yerleştirmektir.

Güvelerin Özellikleri Nelerdir?

Güve çeşitleri genel olarak buğday güvesi, halı güvesi, deri güvesi, odun güvesi olarak insanların yaşam alanları ve işletmelerinde görülürler. Güveler yaklaşık 3-4 mm boyunda olur. Kanatları uzun ve dar bir yapıdadır. Kenarları tüylü bir görünüme sahiptir. Gündüzleri giysi dolapları, kiler ve depolarda gizlenirler geceleri ise aktif olarak harekete geçerler. Güvenin çok çeşitli türleri mevcuttur. İnsanların en sık karşılaştığı türler ise; odun güvesi, elbise güvesi, halı güvesi ve mobilya güvesidir.

Çok hızlı ürer yumurtlama yöntemi ile sayılarını artırırlar. Beslenmelerini sağlayıp, bulunduğu ortamın kuytu kenar köşelerine pupa örer ve yumurtalarını bu pupa içine bırakırlar. Elbise güveleri elbiselerin dikiş yerlerine, yaka altına veya kıvrılmış kısımlarına yumurtalarını bırakabilmektedir. Yumurtadan çıkan larva önce kurtçuk olarak ortaya çıkar. Daha sonra gelişerek kelebeğe dönüşür. Ömürleri ve üreme sıklığı güvelerin türüne göre farklıdır. Genelde 6 aylık bir ömürleri bulunur.

Güvelerin kulakları çok uzaktan gelen sesleri bile duyabilecek kapasiteye sahiptir. Görünüm olarak mat ve soluk renklerde olurlar. Yün güvesi çeşitleri ile elbise güvesi fazlaca zararlı olduğu için ciddi maddi kayıplara sebep olur. Elbise güvesi ilacı yada elbise güvesi naftalin koyularak önlenmeye çalışılır. Hızlıca üredikleri için bireysel mücadele çokta yeterli olmaz. Güve ilacı bu canlıların saklandıkları çatlak ve dar bölgelere işleyen özellikte olması gerekir. Güve ilaçlama fiyatları kullanılan ilaç ve yönteme göre değişir.

Güveler İle Nasıl Mücadele Edilir?

Haşereler içerisinde tüylü güve neden olur? merak edenle için hemen belirtelim beslenme ve barınma imkanı bulmaları önemli rol oynar. Diğer böcek türlerinde olduğu gibi çok hoş bir izlenim bırakmayan güve çeşitleri, hemen her koşulda yaşayabilen haşereler olarak dikkat çeker. Havasız yerlerde bile uzun süre varlıklarını devam ettirirler. Bu sebepler nedeniyle, profesyonel olarak güveler ile mücadele edilmesi şarttır. Firmamız, insan sağlığını tehdit etmeyen kaliteli böcek ilaçları ile ilaçlama servisi vermektedir.

Güve ilaçlama firmaları arasında evinizi haşere şikayetlerinden tamamen temizleyebilme yeteneğinde olan deneyimli bir ekibiz. Güvelerin yok edilmesi için en etkili güve ilaçlarının kullanılması gerekir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onayl özel ilaçlama kimyasalları ile haşere mücadelesi daha etkili olmaktadır. Kokusuz ve rahatsızlık etkisi en aza indirilmiş ilaç ve yöntemler ile güve için ilaçlama yapmak mümkün olduğu gibi ani öldürücü ilaçlar yardımı ile mücadele edilebilir.

Evde kendi imkanlarınız ile güveyle mücadele kesin ve kalıcı çözümler sağlamaz. Tüm güveler ölmeyeceği için kısa süre sonra yeniden güveler ile karşı karşıya gelmeniz ciddi anlamda sinirlerinizi bozacaktır. Ekonomik güve ilaçlama fiyatları ile güve ilaçlama yaptırmak istiyorsanız bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Mutfak dolapları ve elbise çekmeceleri içinde bile üreyebilen güvelerden kurtulmak için en kestirme yol sisleme ilaçlama yaptırmaktır.

Güve Yuvası Nasıl Bulunur?

Güveler pek çok bölgede kendilerine alan bulup yaşayabilme kapasitesine sahiptir. İpek, yün ve diğer kumaş çeşitlerinin yanı sıra odunu da severler. Güveler için evlerde yaşam alanı bulmak son derece kolay ve idealdir. Acil olarak güveli bölgeyi temizlemek ve güvelerden kurtulmak gerekir. İlaçlama yardımı ile tekrar güve sorunu yaşamamak için almanız gereken güve ilaçlama servisi çok ciddi fayda sağlar.

Evde güve olduğu nasıl anlaşılır? evinizin güve istilasına uğrayıp uğramadığını anlamak için kontrol etmeniz gereken bazı yerler ile dikkat etmeniz gereken küçük detaylar mevcuttur. Örneğin kazak fanila üzerinde sebebini bilmediğiniz küçük deliklere rastlarsanız, tüm kıyafetlerinizi kontrol etmenizde fayda vardır. Şayet bazı kıyafetlerinizde bu tür delikler varsa güveler dolabınızı ele geçirmiş, bir an önce güvelerden kurtulmanız gerekecektir. Güvelerin en sevdiği şeyler yün ve tüyden üretilen kıyafetler olarak öne çıkar.

Dolaptaki kıyafetlerinizi tozlu veya rengi solmuş olarak buluyorsanız güvelerle başınız dertte demektir. Özellikle yıpranmış bir renge bürünen yada yere düşmüş kadar tozlanan kıyafetler, güvelerin varlığına en önemli işaretleri sergiler. Güvelerin dolabınızda cirit attığına dair en belirgin işaret dolap köşelerine ördükleri ağların görülmesidir. Güvelerden nasıl kurtulursunuz? bunu iyi bilmeniz sizin faydanıza olacaktır. Güveler hem sinir bozucu, hem de ciddi zarar verir ama mücadele etmek pek çok böcek türüne göre daha kolaydır.

Tuzak Kurarak Güveleri İmha Edebilirsiniz

Güvelerin yok edilmesinde evinizdeki malzemeler güve kovucu görevi üstlenebilir. Sinek kâğıdı güveler ile mücadelede size yardımcı olacaktır. Üzerine az bir balık yağı sürdükten sonra, dolabınıza asacağınız sinek kâğıtları, güvelerin kolayca yakalanmasını sağlayan bir tuzaktır. Balık yağı, güveleri mıknatıs gibi üzerine çeken bir özelliğe sahiptir. Dolabınızda bulunan tüm kıyafetleri çamaşır makinesinde yıkamanız son derece yararlıdır. Henüz güve saldırısına uğramamış kıyafetleriniz, arasında güve yumurtası dolu olabilir.

Bu yumurtalardan tam anlamıyla kurtulmak ve gelecek bir güve saldırısına karşı hazırlıklı olmak için, hiçbir kumaşı atlamadan çamaşır makinesinde güzelce yıkamanız gerekir. Hala varlığını sürdüren güve yumurtalarından kurtulmak için dolabınızı yukarıdan aşağıya doğru sirkeli bez ile kapsamlıca temizleyin. Daha sonra da sabunlu su ile silerek işinizi garantiye alın. Özellikle dolabınızda bulunan çatlak ve yarıkları çok titiz bir biçimde temizlikten geçirin. Bilindiği gibi güve çeşitleri bu tarz yarık ve çatlaklara çok sık yumurta bırakır ve gizlenir.

Dolabınızla birlikte, dolabın bulunduğu odayı da vakum gücü yüksek bir elektrikli süpürge dipten köşeye iyice bir süpürmelisiniz. Sirkenin ve sabunun ulaşamadığı güve yumurtalarıyla, elektrikli süpürge yüksek çekim gücü sayesinde mücadele edecektir. Bu şartlar güvelerin dolabınızda yaşama ihtimalini ve evin dip yerlerde çoğalma kapasitesini düşürür. Güve istilasına uğramış iç mekanlarda en etkili çözüm profesyonel böcek ilaçlama firmalarına başvurmak olacaktır. Güve ilaçlama yaptırmak en dip bölgelerdeki saklanan güvelerin ilaçla yok edilmesini sağlayacaktır.

Evde Güve Oluşumunu Önleme Yolları

Güvelerle mücadeleniz sona erdikten sonra, yeniden kıyafetlerinizi hedef haline getirmemeleri için bazı önlemler alınması gerekir. Bu önlemleri aldığınız zaman güvelerin sorun olmaktan çıkarılması daha kolaydır. Kıyafetlerinizi fırçalayın, yün, tüy veya kürkten yapılmış giysilerinizi dolaba koymadan önce bir güzel fırçalayın. Güveler, dışarıda giyilmiş ve tozlanmış kıyafetlere karşı son derece hassas olup, istila için hemen saldırıya geçerler. Kıyafetlerinizin üzerindeki tozları fırçaladığınız zaman, güvelere karşı bir savunma hattı sağlamış olursunuz.

Kıyafetlerinizi daha sık yıkamanız, güveleri dolabınızdan uzak tutmak için yapabileceğiniz en kolay ve etkili önlemlerin başında gelir zira güveler temiz ortamları pek sevmez. Toz, leke, yemek veya içecek kalıntıları olan kıyafetlerinizi dolabınıza koyduğunuz zaman tüm güve çeşitlerini adeta davet etmiş olursunuz. Kıyafetlerinizi en fazla iki kere giydikten sonra yıkamak, güvelerin istilasından sizi ve mekanınızı koruyacaktır. Güveler daha çok tüylü, yünlü ve kürklü giysileri kendilerine hedef seçerler.

İşte bu yüzden kışlık kıyafetlerinizin güveler tarafından istila edilmesi yüksek bir ihtimal olasılığındadır. Kışlık kıyafetleri kaldırırken, hava almayacakları bir şekilde muhafaza etmeniz çok önemlidir. Vakumlu poşetler, plastik torbalar gibi saklama yöntemlerinden faydalanmak işinizi kolaylaştırır. Güveler havasız ortamda kendilerine yaşam ortamı bulmakta oldukça zorlanır. Elbise dolaplarınızı serin tutup havalandırın. Güveler sıcak ve nemli ortamları çok severler. Güve çeşitlerinin tamamı havasız kalmış ortamları kendilerine yaşam ve beslenme alanı olarak belirler.

Güve İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Önce sağlık ve güven ilkesi ile böcek ilaçlama hizmeti veriyoruz. Böcek ilaçlama fiyatları konusunda öncelik olarak ekonomik ve kaliteli olmayı öne çıkardır. Efor böcek ilaçlama şirketi olarak müşterimize kendisini rahat hissettirecek yöntemler ve kesin sonuç alacak uygulamalar ile ilaçlama yapmayı hedef belirledik. Güve ilaçlama fiyatları konusundaki gerçekçi yaklaşımlarımız ile en iyi ilaçlar ve en kalıcı çözümler bizim önceliğimizdir. Bu şekilde hem sağlığınız korumuş hem de can sıkan güvelerden tamamen kurtulmuş olursunuz.

Üstelik hizmetin değeri kadar bir meblağ ile olası mağduriyetlere maruz kalmadan ilaçlama servisi alabilirsiniz. Yanlış ilaç ve yöntemler paranızın boşa gitmemesine zemin hazırlar. Güve ilaçlaması ucuz ilaç ve basit yöntemler ile tam sonuç vermez. Çeşitli hastalıklara sebep olan, mikropları bünyelerinde barındıran güve benzeri haşerelerden kurtulmak için ne kadar hızlı davranırsanız o kadar başarılı olunacağını aklınızdan çıkarmayın. Güve ilaçlama fiyatı 2+1 daireler için 120 lira civarındadır. Bu dairenin büyüklüğü değiştikçe fiyatlandırma yükselir.

Siz de güve ilaçlama şirketleri içerisinde size en uygun olan firmayı bularak uzun vadede güvesiz bir yaşam sürmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gerek güve ilaçlama, gerek diğer haşereler ile mücadele için kokusuz ilaçlama ve diğer ilaçlama şekillerini en iyi ilaçları kullanarak yapıyoruz. Efor haşere ilaçlama ile çalışarak en doğru kararı verdiğinizi evdeki böceklerden tamamen kurtulduğunuzda daha net anlarsınız. Daima en iyi ilaçlama parolası ile yüksek çözümler sunuyoruz.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir