Ana Sayfa > Blog > Gümüş Böceği İlaçlama
Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böceği İlaçlama

İnsanlara zararı olmasa da bazı böcekler sinir bozucudur. Gümüş Böceği İlaçlama işte bu tür böceklerden kurtulmak için sıkça yaptırılan bir böcek ilaçlama türüdür. Gümüş böcekleri değişik isimler ile anılır.(gümüşçün, gümüş balığı böceği, rutubet böceği) gibi isimleri olmasının yanı sıra en yaygın bilinen sebepleri rutubet ve nemden kaynaklanmasıdır. Nem böceği ilaçlama yada rutubet böceği ilaçlama araması yapıldığı zaman karşınıza daha çok gümüş böcekleri ile bilgiler çıkmaktadır.

Rutubet ve nem böcekleri insanların tükettikleri yiyeceklere ve kullandıkları eşyalara kadar yayılarak ciddi rahatsızlık verir. Böceksiz ve hijyenik bir ortamda yaşamak isteyenleri rahatsız etmeleri gümüş böceği ve rutubet böceklerini doğrudan ilaçlama ile ortadan kaldırmak istemelerine yol açar. Nemli havası olduğu için özellikle İstanbul’da çok sık rastlanan gümüş böcekleri sıcak ve rutubeti fazla olan sahil kesimlerinde çok daha fazla görülür. Gümüşçün böcekleri 10 ay aç yaşayabildikleri bilinen oldukça tuhaf görünümlü bir böcektir.

Gümüş Böcekleri Ne Yer?

Parlak gümüş görünümlü renklere sahip olan bu canlılar tahıl, un, karbonhidratlı yiyecekler ile beslenir. Sadece bunlar değildir elbet besin kaynakları. Duvar kâğıdı, macun, kitap cildi, tutkal ve naylon benzeri pek çok malzeme ile beslenmesini sağlamaktadır. Ortalama yaşam süreleri 1-3 yıl arası kadar olup, gümüş böceklerinin uygun ortam koşullarında sekiz yıla kadar yaşayabildikleri görülmüştür. Her tür haşerede olduğu gibi bu haşereden kurtulmanın en etkili yolu da hiç kuşkusuz gümüş böceği ilaçlama servisi alarak bu böcekleri yok ettirmektir.

Gümüş böcekleri gececi bir böcek türü olduğu için gündüz fazla ortalıkta dolaşmaz. Genellikle kuytu bölgeler, eşyaların, duvar kâğıtlarının, kitap ciltlerinin arasında karşımıza çıkarlar. Gündüzleri ortalıkta fazla görülmedikleri için bu böcekleri tespit etmek zordur. Detaylı inceleme sonucu insanlar daha çok banyo ve mutfak bölgelerine yuvalandıklarını görür. Gümüş böceği probleminin kaynağı su,nem ve rutubet olarak karşımıza çıkar. Kişisel çabalar çözüm üretmekte son derece yetersiz kalacağı profesyonel olarak mücadele etmek şarttır.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri

Rutubet Böcekleri hızlı hareket eder ve çok çabuk evi istila eder. Görünüm olarak gümüş renginde, vücudu pullarla örtülü ve böcek çeşitleri arasında en gizemli canlılardan biridir. Nem ve rutubet böcekleri olarak bilinirler. Hızlı hareket kabiliyetleri ve parlak gri renkleriyle ilk görüldükleri zaman insanlarda ciddi tedirginlik yaşanmasına sebep olurlar. Her türlü ortamda kolayca yaşarlar. Gümüş böceklerine rutubet böceği denmesine yol açan nemli ortamlar, yavruların gelişmesi için hem çok önemli hem de çok müsaittir.

Rutubet böceği olarak bilinen gümüş böcekleri yaşama alanlarını rutubetli yerlerden seçerler. Banyo ve mutfak bölgelerinde dip bölgelere gizlendikleri için evinizde gerçekleştirdikleri istilayı fark etmeniz ilk aşamada pek mümkün olmaz. Bu nedenle hızla sayılarını artırarak evin diğer bölgelerinde karşımıza çıkmaya başlarlar. Gümüş böceklerinin derileri katmanlı bir yapıdadır. En ilginç özelliklerinden biri de yumurtadan çıktıkları şekilleri ile hayatlarını tamamlar. Yaşadıkları süreçte görünümleri değişmez.

Gümüş Böcekleri Mutfakta Nerelerde Görülürler?

Başta belirttiğimiz gibi kitaplarda kullanılan yapışkanlar, ölü böcekler, şampuan, ipek ve keten gibi gıdaları severek tüketirler. Bazı durumlarda, daha önce açılmamış yiyecek paketlerinin içinde karşınıza çıkarak rahatsızlık verirler. Rutubetli bir evde yaşıyorsanız, mutlaka yeni açtığınız gıda paketlerini mutlaka kontrol etmenizde yarar vardır. Gümüş böceği zararları içinde etrafı kirletmeleri ve gıdaların tadını bozmaları başta gelir. Rutubet böceklerinin istilasının izlerine genelde mutfaklar ve banyolar en belirgin işarettir.

Evimde rutubet böceği var nem böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız üreme koşullarını ortadan kaldırmanız gerekir. Ayrıca evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekecektir. Kütüphanelerde kitap aralarında yaşarlar. Kitapların yapımında kullanılan yapışkanlar, sevdikleri gıdaların başında yer alır. Kağıtlarda, duvar kağıtlarında, tavanlarda ve kıyafetlerde lekeler, bozulmalar ve yırtılmalar bir istila altında olduğunuza en belirgin işarettir. Gümüş böceği naftalin ile evden kesinlikle temizlenmez bu nedenle gümüş böceği mücadelesi şarttır.

Gümüş Böceği İle Doğal Mücadele Etkili Olur Mu?

Gümüş böceğinden kurtulmak için bazı doğal böcek kaçırıcı malzemeler sizi belirli bir süre rahatlatmaya yardımcı olur. Örneğin sirkeli bez ile etrafı silmek, tamamen ortamı sterilize etmek bir süre böcekleri uzak tutabilir ancak kısa zaman sonra böcekler, mutlaka geri geleceklerdir. Bu nedenle gümüş böceklerinin istilasından bireysel çabalar ile kurtulamazsınız. En doğru hareket profesyonel böcek ilaçlama firması ile iletişime geçmektir. Nem ve rutubet böcekleri hızlı bir şekilde üreme gerçekleştirdiği için yumurta bırakma olasılığı yüksektir.

Ev yada iş yerlerinde en fazla rastlanan böcek türleri arasında olan gümüş böceği, genellikle pis alanlardan yaşam alanlarımıza gelir. Atık su borularından, boru açıklıklarından, kablo deliklerinden, kapı altı ve havalandırmalardan evlerimize gelirler. Pis yerlerde hareket etmesi nedeni ile üzerinde bulunan mikropların fazla olması sağlık açısından oldukça sıkıntıdır. İnsanlar yaşam alanlarını ne kadar temiz tutarsa tutsun ufak boşluk ve alanlardan giriş sağlayabilirler. Gümüş Böceği İlaçlama bu nedenle çok daha kalıcı ve etkili olur.

Rutubet Böceği Nasıl Yok Edilir?

Gümüş böceği nereden gelir? gümüş böceği kulağa girer mi? benzeri pek çok sorunun yanı sıra gümüş böceklerini yok edilmesi ile ilgili pek çok soruya maruz kalırız. Böcek ilaçlama konusunda bilgili olmak, rutubet böceklerinden kurtulmak için tek başına yeterli değildir. Birden fazla nem ve rutubet böceği çeşidi bulunmaktadır. Gümüş böcekleri ile mücadele daha kolay olmasına karşın beyaz nem böcekleri ve toz akarları ile mücadele oldukça sıkıntılıdır. Gümüş böceğinden bazı ilaçlar ve güçlü elektrik süpürgesi ile geçici olarak nefes almanız mümkün olabilir.

Efor ilaçlama firması gümüş böceğinin barınıp çoğaldığı bölgeleri bildiği için sprey ilaçlama uygulayarak yada aşırı yoğun böcek şikayetlerinde ulv ilaçlama ile gümüş böceklerini yok eder. Hızlı hareket eden bu böceğin ilacın etkisinden kaçmaması için uzun süre kalıcı etkili ilaçlar kullanılması gerekir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları çok ucuz olmayacağı gibi çok aşırı maliyetli de değildir. Beyaz nem böceği ilacı olarak kullanılan ilaçlar tüm nem böcekleri ile mücadele için kullanılır. Rutubet böceklerinin boyutları küçüldükçe mücadelesi zorlaşır.

Gümüş Böceklerinin Zararları

Gümüş böcekleri insanı ısıran yada sokarak zehirlenmeye neden olan bir böcek türü değildir. Nem ve rutubet böceklerini kimi zamanlarda yerlerde, kimi zaman duvarlarda gezdiklerini görüp insanlar huzursuzluk yaşamaktadır. Pis yerlerde karşımıza çıkan böceklerin özellikleri hızlı hareket edip insanların gıdalarına bakteri ve mikrop bulaştırmaları olarak yansır. İnsanları veya evdeki evcil hayvanları ısırmamaktadır. Fazlaca rutubetli ortamlarda dolaştıkları için üzerlerinde mikrop taşırlar. Özellikle böcekler konusunda doğru bildiğimiz yanlışlardan biri marketten böcek ilacı satın alıp kendi başına bu işi çözmeye çalışmasıdır.

En İyi Gümüş Böceği İlaçlama Şirketi olarak ilaçlama servisi veren ekibimiz daima en iyi ilaçları kullanır. Teknolojik ekipmanlar yanında sağlığa zarar vermeyen en iyi kokulu veya kokusuz ilaçlarla profesyonel çözümler sunuyoruz. Gümüş böceği ilaçlama kimyasallarının gıdalara ve diğer eşyalara sinmemesi anlamında gereken önlemlere azami dikkat ederiz. Ulv uygulamada gıdalara ve mobilyalara ilaç bulaşmaması için önlem alınmasını müşteriden talep ederek daha az zahmet çekmelerine çaba gösteririz. Bu önlemler eşyaların kapatılması, ve poşetler içinde muhafaza edilmesi şeklinde olur.

Kaç Çeşit Nem Böceği Vardır?

Nem böceği ilaçlama kapsamında birden fazla mücadele verilen böcek çeşidi vardır. Bunlardan en fazla bilinen hiç kuşkusuz gümüş böcekleridir. Ancak kitap biti, sıçrayan kuyruk, tespih böceği, beyaz nem böceği, mite ve toz akarı benzeri böceklerde nem ve rutubetin tetiklediği böceklerdir. Nem böcekleri çiçeklerin saksılarından, küflenmiş ekmek ve benzer gıdalardan, evdeki rutubet ve küften ürer. Özellikle yeni inşa edilen binalarda beyaz renkli nokta kadar böcekler olarak bilinen beyaz nem böcekleri insanların adeta kabusu haline gelmektedir.

Gümüş böceği ilaçlaması ile beyaz nem böceği ilaçlama uygulamasını karıştırmamak gerekir. Beyaz toz ve nem böcekleri en zor kontrol altına alınan haşerelerin başında gelir. Bu böceğin üreme sebebi küf ve nemdir. Gümüş böceği boyut olarak bir kaç santimetre iken minik nem böcekleri bir milimetreden daha ufaktır. Gümüş böceklerinden kurtulmak için böceklerin yoğunluğuna göre spreyli sıvı ilaçlama yada sisleme böcek ilaçlama uygulaması talep edilebilir. Evdeki böceklerin yok edilmesi için en iyi ilaç ve yöntemler kullanılarak yapılmalıdır.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir