Efor Böcek İlaçlama

Yaban arısı ilaçlama

Yaban arısı ilaçlama

Yaban arıları bal arılarından farklı bir boyuta sahip olup bazı yaban arıları daha büyük boyutlarda olup insanlar için tehlike oluşturan tehlikeli arılar olarak dikkat edilmesi gereken türlerdir. Yaban arısı ilaçlama bilinçli bir şekilde yapılması gereken bir ilaçlama şekli olup saldırgan arılardan korunmak için donanımlı bir şekilde yaban arıları ile mücadele şarttır. Zehirli arılardan korunmak için özel giysi ve maske kullanılmalı eldiven takılıp arıların saldırısına karşı arı sokmasını engelleyen giysiler giyilmelidir. Yaban arısından kurtulmak için öncelikle arıların yuvalandıkları alanlarda ilaçlama yapılarak saldırgan arılar imha edilip arı kovanı bulunduğu yerden çıkarılmalıdır. Yaban arısı ilaçlama servisi veren ekipler basit ilaçlar ve gelişi güzel ilaçlama yaparak kesinlikle arılar ile mücadele edemez. Arı mücadelesi profesyonel yaban arısı ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı arıların etrafa dağılıp insanlara saldırmalarına neden olmadan çok hızlı bir biçimde yok edilmelidir. Yaban arıları yaz aylarında yerleşim alanlarına yakın bölgelerdeki ağaçlık alanlarda yaylım esnasında binaların çatıları ve balkonları başta olmak üzere dairelerin teras kısımlarına gelerek boşluk buldukları noktalardan çatı araları ve alçıpan tavanların arasına girerek yuva yaparlar.

Yaban arısının özellikleri

Yaban arıları zar kanatlılar takımından, zehirli iğnesi olan, vücudu sarı, siyah çizgi desenli, oldukça iri türleride olan bir arı türüdür. Uzunlukları, arı beyinde 30 mm, erkek arılarda 2,5 cm, işçi arılarda 23 mm olur. Ağaç kovuklarına ve çatılara yuvalanan eşek arılarının yuvaları, bitkisel maddelerin tükürükle karıştırılmasından oluşmuş, kağıda benzer peteklerle döşelidir. Yaz aylarında bal arısı sahiplerinin en büyük düşmanı olan yaban arısı bal arılarının kovanına saldırıp yağma yaparlar. Birkaç tane eşek arısı ve yaban arıları bir kovan bastığında yüzlerce arıyı kısa sürede öldürebilir. Bal arısı yetiştiricileri yaz boyu yaban arısı ilaçlama yapmak için ve arıların imha edilmesi için çözüm aramaktadır. Yaban arısı ve eşek arıları sadece bal arılarına değil insanlara da zarar verir. Tehlike anında zehirli iğnesi ile insanları sokan yaban arısı, ağrı, ödem ve ciddi alerjik reaksiyonlara yol açar. Yüz ve boyun bölgesinden yaban arısı sokması durumunda, ısırılan bölgenin zehre olan tepkimesi sonucu, nefes kanalları ve bu bölgedeki diğer damarların şişmesi durumunda ölümcül vakalar ortaya çıkmaktadır. Eşek arısı ilaçlama insanların güvenliği için oldukça önemli bir uygulama şekli olup yuvalarının yakınında yüksek sesli yada gürültülü eylemlerden kaçınmaya dikkat edilmelidir. Yüksek ses eşek arılarında kışkırtıcı etki meydana getirip toplu halde insanlara saldırmalarına neden olur. Bu nedenle iş yerleri ve çocukların çokça bulunduğu bölgelerde arı kovanı olması halinde buralarda mutlaka yaban arısı ilaçlama hizmeti alınması insan sağlığının tehlikeden korunması için zorunludur.

Yaban arıları ile nasıl mücadele edilir?

Yaban arıları ile mücadele de öncelikle binaların içine girdikleri duvar delikleri gerekli ilaçlama yapıldıktan sonra uygun malzemelerle kapatılmalıdır. Eşek arılarının yuvaları tespit edilip, ilaçlama şirketleri tarafından yaban arısı ilaçlaması yaptırmak gerekir. Yaban arıları ile mücadelede yaban arısı ilaçlama hizmetini %100 garantili olarak bilinçli bir biçimde ne yaptığını bilen profesyonel arı ilaçlaması yapan ekiplerden almanın önemi çok önemlidir. İlaçlama firmamızı yaban arısı ilaçlama yaptırmak için aradığınız zaman sizlerin arı sorunlarınızı en doğru biçimde ortadan kaldıracak arı kovanlarını imha edip sizin arı şikayetlerinize son verecek bir hizmet almanın rahatlığı içinde arı sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Efor ilaçlama gerek zehirli böceklerin imha edilmesi gerek yaban arısı ilaçlama taleplerinizde sizlerin tüm arı şikayetlerinize kalıcı ve etkili çözümler sunarak mekanlarınız da huzur içinde yaşam sürmenize yardımcı olmaktadır. Yaban arılarının imha süreci oldukça riskli olup amatör arı ilaçlama ekipleri tarafından yaban arısı ilaçlaması yapılması son derece tehlikeli olup arı mücadelesi mutlaka profesyonel arı ilaçlama ekiplerince özel içerikli arı ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Yaban arısı ilaçlama yapıldıktan sonra mutlaka arı kovanı alınabilecek bir yerde ise alınıp imha edilmelidir.

Pin It on Pinterest