Akrepler tek ilaçlama ile önlenir mi?
Akrepler tek ilaçlama ile önlenir mi?
9 Haziran 2017
Toz böcekleri nelerle beslenir
Toz böcekleri nelerle beslenir?
13 Haziran 2017

Toz böcekleri nerelerde yaşar?

Toz böcekleri nerelerde yaşar

Toz böcekleri nerelerde yaşar

Ev içindeki toz böcekleri nerelerde yaşarİnsanların sağlığını olumsuz etkileyen minik toz böcekleri nerelerde yaşar evlerde ve iş yerlerinde hangi bölgeler bu zararlı minik yapılı haşerelerin yaşam alanları olarak uygun yerlerdir. Bu konuda toz böceklerinin yaşam alanları hakkında kısa bir yazı ile sizlerin merak ettiğiniz bu konuya açıklık getirmek istedik. Evlerde yatak odaları salın ve çocuk odaları başta olmak üzere değişik türleri ile tüm dairede görülen zararlı toz böcekleri nerelerde yaşar sorusunun yanıtı aslında evlerde çok sık kullandığımız yastık, yorgan, nevresim e yatak gibi eşyalarda çocukların peluş oyuncakları ve yataklarında bol miktarda karşılaşılan zararlı haşere türleri olup çok küçük yapılı olmaları fark edilmeden yaşam sürmelerine ve çok çabuk üremelerine yol açmaktadır.

İlaçlama yaptırılırken toz böceklerinin yaşam alanları olan bu bölgelerde özel itina gösterilmesi evlerdeki toz böceklerinin arındırılmasında son derece önemli rol oynamaktadır. Mite çocuklarımızın severek oynadığı pelüş oyuncaklarda çokça bulunur. Aslında fark edilmeleri zor olduğu için iyice üredikleri zaman çok zor önlenirler. Duvardan, zeminlere, halılardan mobilyalara kadar çok geniş bir bölgede yaşadıkları bilinen toz böceklerinin önlenmesi insanların toz böcekleri nerelerde yaşar diye araştırıp etkili bir ilaçlama yaptırması ile mümkündür.

Ev içindeki toz böcekleri nerelerde yaşar?

Edindiğimiz tecrübeler toz böcekleri nerelerde yaşar sorusuna kolay yanıt vermemizi sağlamakta ve koltukların içindeki süngerler ve elyaflardan tutunda yatakların içlerine kadar girdikleri durumlar ile karşılaşmış olan ekiplerimiz böylesi durumlarda evin tamamında ilaçlama yaptırılmasının bile tam olarak bu böcekleri imha edemeyeceği gerçeğini görmüştür. Bu sebeple toz böceği yaşam bölgeleri olan evlerde çok etkili bir ilaçlama yaptırılması ve mutlaka kokulu ilaçlar ile yakıcı özellikte buharlı toz böceği ilaçlaması yaptırılması bu böceklerden korunmak için en etkin yöntemdir.

Bizi arayıp ev içindeki toz böcekleri nerelerde yaşar diye bilgi almak için görüşen insanların en fazla rahatsız oldukları konulardan biri bu böceklerin yaşadığı bölgelerde daha önce yaptırdıkları ilaçlama işleminin hiç bir işe yaramadığını belirtmeleri ve giderek huzursuz edici boyuta ulaştıkları yönünde olmuştur. Kaşındıran toz böceklerinin yaşam alanları için en etkili yöntem hiç kuşkusuz sisleme uygulama şekli olup diğer spreyleme uygulamalar çok daha kısmi kalacağı için zayıf kalmaktadır. Sizde yaşam alanlarında karşılaştığınız minik toz akarlarından kurtulmak ve toz böcekleri nerelerde yaşar diye bu böceklerden şikayet ediyorsanız bizi arayarak profesyonel haşere ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Toz böcekleri nelerle beslenir?

Comments are closed.