Toz böcekleri nerelerde yaşar
Toz böcekleri nerelerde yaşar?
13 Haziran 2017
ev ilaçlama zararlı mı?
Ev ilaçlama zararlı mı?
14 Haziran 2017

Toz böcekleri nelerle beslenir?

Toz böcekleri nelerle beslenir

Toz böcekleri nelerle beslenir

Yatakta üreyen toz böcekleri nelerle beslenirMinik gözle görülemeyecek kadar küçük böcekler olan toz böcekleri nelerle beslenir İnsanı neden rahatsız ederler. Bu konunun daha iyi anlaşılması için mite ve maytlar ile toz böcekleri aynı tür haşereler olup evde yaşayan mite haşeresi insanlardan dökülen deriler üzerinde bulunur, bazen de insan derisinden içeri girerler bu arada insan vücudunda batmalar ve ciddi huzursuzluklar hissedilir. Mite insan ve hayvan derileri üzerinde ve deri içine girerek kan emerek beslenen asalak özellikli bir hayvandır. Toz böcekleri aslında evde her tarafta var olmalarına karşın çok fazla fark edilemez ve özellikle açık renk mobilya yada duvarlarda belli olmadıkları için ancak yoğun olarak üredikleri alanlarda insanlarda huzursuzluk sebebi oldukları için haberdar olunurlar.

Minik toz böcekleri nelerle beslenir elbette çok fazla bilinmediği için bu böceklerin beslenme sebebi olan deri ve kılların kalıntılarını evlerden uzak tutmanın önemi tam olarak bilinmemektedir. Toz böceği ne yer diye düşünüyorsanız bu yazımızda hem tükettikleri malzemelerin hemde görüldükleri bölgelerin ciddi anlamda havalandırılıp etkin bir şekilde ilaçlanması ve sürekli evdeki eşya ve halıların süpürülmesi toz böceklerinin beslenme alanlarını kısıtlayarak evdeki nemin ortadan kalkması ile de sayıları azalıp yapılan ilaçlama sonrası kurtulmak mümkün olabilecektir.

Yatakta üreyen toz böcekleri nelerle beslenir?

Hiç düşündünüz mü geceleri uzanıp rahat bir uykuya dalmak istediğiniz yatak ve nevresimlerin aslında birer mayt ve mite deposu olduğunu. Yatakta üreyen toz böcekleri nelerle beslenir diye düşünen insanların bunu düşündüğü zaman irkilmesi son derece normal olup aslında çıplak gözle fark edilmeyen toz böcekleri büyüteçle bakılmış olsa durum son derece vahim olup adeta bir böcek kolonisi içinde esir alındığınızı düşünmeniz içten bile değildir. Toz böceği ne yer toz böceklerinin kökünü kurutmak nasıl olur aslında çok önemli konular olup değişik özellikte mite ve toz böcekleri olup bunların renkleri ve boyları değişiklik gösterebilmektedir.

Efor ilaçlama evlerin başta yatak odaları olmak üzere koltuk ve halıların toz böceklerinden kurtulmak için son derece temiz tutulması süpürülerek sık, sık silinmesi bu zararlı haşerelerin önlenmesi için yeterli olmasa bile ciddi olarak yayılmalarını durduracak alınacak etkili bir nem böceği ilaçlama ile toz böceklerinden kurtulmak mümkün olacaktır. Toz böcekleri nelerle beslenir diyenlerin insan derisi ve vücuttan kopan kıl, tüy gibi organizmaların toz böceklerine besin maddesi olduğunu bilmeleri ve evlerinde ilaçlama yaptırmaları şarttır. Toz böcekleri ile mücadele nasıl yapılır?

Comments are closed.