Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?

Tüm akrepler sokar mı?
Tüm akrepler sokar mı?
22 Haziran 2017
hamam böceği nasıl yok edilir
Hamam böcekleri nasıl yok edilir?
24 Haziran 2017

Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?

Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?

Tesbih böcekleri nasıl yok edilir?

tesbih böcekleri ile mücadeleNem sebebi ile ortaya çıkan haşerelerden biri olan tesbih böcekleri nasıl yok edilir hangi yöntemle ilaçlama yapılması daha etkili ve kalıcı sonuçların alınmasını sağlar bu yazımızda kısaca değinerek açıklamaya çalışalım. tesbih böcekleri genelde su baskını, lağım sızıntısı ve binaların zemin katlarında oluşan aşırı nemlenme sonucu ortaya çıkıp daire içlerine ve binaların içine yayılarak sorun teşkil ederler. Tesbih böceklerini yok etmek için öncelikle bu alanların temizlenmesi ve ilaçlama yaptırılarak imha edilmeleri gerekir. Ancak evdeki tesbih böcekleri nasıl yok edilir saklandıkları bölgeler kapı araları, parke altları, ve dolapların araları gibi ulaşılması zor bölgeler olduğu için tesbih böcekleri ile mücadele kokusuz haşere ilaçları yerine kokulu ilaçlar kullanılarak yapılmalı mümkünde sisleme yöntem tercih edilerek bu zararlı haşereler çok kısa süre içinde evlerden arındırılmalıdır.

Tesbih böcekleri nasıl yok edilir diye merak edenlerin en çok rahatsız olduğu konu hiç kuşkusuz evlerde görülen bu zararlıların gıdalar, bitkiler ve insan sağlığı yönünden ciddi sakıncalarının olması sebebi ile bir an önce imha edilmeleri istenip zararlı tesbih böcekleri nasıl yok edilir diye arayış içinde olmaları son derece normaldir. Yapılan ilaçlama yöntemleri kokusuz ve kokulu olarak değiştiği gibi kokusuz ilaçlar ile böceklerin teması zorunlu olup ya sürtünme yada yalama yolu ile ölürken kokulu ilaçlar ile yapılan uygulamada ilacın rahatsız edici özelliği ile ortaya çıkarak daha kolay önlenirler. Tesbih böceklerinden kurtulmak için en etkili yöntem dumanlı uygulama olup çok daha etkili ve ani öldürücü özelliği ile kokusuz ve sırt pompası ile yapılan uygulamalara göre 5 kat daha çabuk kontrol altına alır.

Tesbih böcekleri nereden gelir?
Nemli alanların müdavimleri olan bu zararlı haşere türleri karanlık ve ıslak zeminleri sevdiği için daha çok binaların alt katları ile lağım giderlerinde karşılaşılan böcek türleri olup pis alanların ilaçlanması ve temizlenmesi zorunludur.

Tesbih böceği neyle beslenir?
Eve giren tesbih böcekleri hem bitkisel olarak hemde hayvansal beslenen görünüşleri adete bir zırhı andıran tehlike anında katlanarak korunmaya çalışan garip görünümlü çeşitli renklere sahip küçük zararlı çeşididir.

Tesbih böceği hastalık bulaştırır mı?
Yaşam alanları pis bölgeler ve lağım taşkınlarının sık yaşandığı bölgeler olduğu için insanlara hastalık mikrobu bulaştırma riski yüksek haşerelerden biri olup beslenmesini bitkisel olarak sürdürdüğü için buralara dışkı ve salyalarını bırakarak tehlike oluşturur.

Tesbih böceği nerede yaşar?
Sıcak havaları pek sevmeyen özelliğe sahip olan bu böcekler daha çok serin bölgeleri tercih ettiği için taş altı, binaların zemin katı, ışık görmeyen alanlar gibi nem oranı oldukça fazla görülen alanları kendilerine mesken tutarlar.

Tesbih böceği zararları
Her şeyden önce yaşam bölgeleri pis mekanlar olup sağlık için risk oluştururlar. İnsanların kullandıkları eşyalar arasında dolaşıp buraları kirletir ve dışkıları ile salyalarını buralara akıtarak hijyen açısında son derece istenmeyen yapıdadırlar.

Tesbih böceği zehirli midir?
Tesbih böcekleri insanlar için sağlık yönünden riskli olsa da insanlarda zehirlenme ve sokulma gibi durumlara neden olmayan haşereler olup en fazla zararlı yönleri etrafı ve eşyaları kirletip kullanılmaz hale getirmeleridir.

Tesbih böceği ısırması
Bu böcekler hakkında pek bir bilgi sahibi olmayan insanlar garip görünümleri nedeni ile ısırıp ısırmadıkları konusunda tereddüt yaşar ve bu böceklerden uzak durma yolunu seçerler. tesbih böcekleri ısıran haşere türleri değildir.

Tesbih böceği ile mücadele
Yaşam alanlarının istenmeyen zararlıları olan bu haşereler evlerin yeteri kadar havalandırılıp temiz tutulması ile pek fazla yaşama şansı bulamasa da dönem dönem evlerde bu zararlılara karşı ev ilaçlaması yaptırmak haşerelerden korunmada hayati öneme sahiptir. Kertenkeleler hakkında neler biliyoruz?

Comments are closed.