Efor Böcek İlaçlama

Termit ilaçlama

Evlere binaların dış duvarları ve zemin kısımlarındaki boşluklar ve zayıf noktalardan giren karıncalar gibi termit ilaçlama hizmeti de oldukça önemlidir. Termit mücadelesi karıncalarda olduğu gibi koloniler halinde yaşayan termitlerin yok edilmesi için yaşam alanları ve geçiş alanlarının ilaçlanması oldukça önemli olup yaşam alanlarının iç ve dış alanlarında yaşanan termit problemlerini çözmek için etkili bir termit ilaçlama yapılması şarttır. Akkarınca, beyaz karınca olarak da bilinen termitler koloniler halinde yaşadıkları için karıncalar ile tek benzerliği bu özelliktir. 3000 ’e yaklaşan türü bulunan termitlere dünyanın her bölgesinde rastlamak mümkündür. Bitki türlerinde, odunlar da termitlere rastlamam mümkündür. Ve temel besinleri silikoz içerikli maddelerdir. Termitler ahşap oyucu türlerin en yıkıcısıdır. Ve bu özellikleri ile anılmaktadırlar. Termitlerin en önemli organları antenleridir. Antenlerini kaybeden bir termitin yaşama şansı çok azdır ve tutunması imkansızdır. Termit zararlısı günümüzde en önemli odun tahripçisi böceklerden sayılırlar. Ve kendi özelliklerini kullanarak havalandırma alanı, düz yolu ve tarım alanı olan büyük boylu yapılar inşa etmektedirler. Bu yapıtlar onlar için yuva niteliğindedir. Yada besin alıp gittikleri yoldur. Termit böcek ilaçlama termitlerin yok edilmesi için önemli bir uygulama olup termitlerin zararlarının ortadan kaldırılması için termit yaşam alanlarının ilaçlanması bu zararlıları önlemede çok etkilidir.

Termitler ile mücadele hakkında

Termit türleri toprak altı ve toprak üstü olarak ikiye ayrılır. Bu türler bağlı oldukları ve yaşadıkları ortama göre değişim gösterirler. Toprak üstü termitleri ahşapların üzerinde belli başlı hasarlara sebep olurlar ve bu hasarlar gözle görülecek kadar olmadıktan sonra belirlenemezler. Tahta kurtlarında olduğu gibi termitlerin  yok edilmesi ahşap ve odunların korunmasında çok önemli yer tutar. Toprak altı termitler ise çabuk yayılırlar yaşlı ağaç kütüklerinde ve tümseklerin içinde yaşarlar. Termitler ile mücadele profesyonel olarak yapılmalı termitlerin görüldüğü alanlarda yaşam alanlarına sızma özelliğine sahip kimyasallar ile termit ilaçlama uygulaması yapılmalı yaşadıkları bölgelerin kimyasallar ile ortadan kaldırılması termitler ile mücadelede çok önemlidir. Termitler kolay görülemeyen canlılardır. Fakat termit ilaçlama yapmak gereklidir. İlaçlama yapılmaz ise belli başlı sorunlar ortaya çıkabilir. Termit ilaçlama da öncelikli husus termit yuvalarının tespiti ve takibidir. Ve mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Termit ilaçlaması bu haşerelerin yayılma alanlarında genel olarak yapılması gizlendikleri alanların temizlenmesi için dumanlı termit ilaçlama hizmeti alınması oldukça önemlidir.termit zararlısı

Termit ilaçlamasını kimler yapmalı

Daire ve binalarda görülen termitlerin ortadan kaldırılması için profesyonel termit ilaçlama firmaları ile çalışmak oldukça önemlidir. Kokusuz termit ilaçlarının yetersiz kaldığı durumlarda kokulu ve sisleme şeklinde termit mücadelesi alınması termitlerin imhasında oldukça önemli olup bireysel olarak termit ilaçlama yetersiz kalacağı için donanımlı ilaçlama şirketleri ile görüşmek gerek böceklerin gerek termitlerin ortadan kaldırılmasında en önemli unsur olup termit ilaçlama şirketleri sizlerin her türlü haşere sorunlarınıza en etkili çözümleri sunacaktır. Efor ilaçlama ekipleri yaşam alanlarınızda ortaya çıkan termitler ve diğer tüm böcek çeşitleri en etkili çözümleri sunmakta olup kokulu ve kokusuz haşere mücadele kimyasalları ile sizlerin haşere sorunlarınıza kalıcı ilaçlama çözümleri sunmaktadır. Böceklerden kurtulma yollarını biliyor musunuz?

Pin It on Pinterest