Efor Böcek İlaçlama

Tatarcık ilaçlama şekilleri

tatarcık ilaçlama şekilleri

Tatarcık mücadelesi kokusuz ilaçla yapılır mıAçık alan ve kapalı alanlarda uygulanan tatarcık ilaçlama şekilleri mekanların özelliği ve tatarcıkların yuvalandıkları alanlara göre seçilerek en uygun yöntemin yapılması tatarcıkların kısa sürede ortadan kaldırılması için şarttır. Açık alanlar olarak bilinen lağım giderleri ve binaların arasındaki boşlukların olduğu yerler için mekanik tatarcık mücadelesi yapılır. Bunun sebebi açık alanda dumanlı yöntemin uzun süre etkisini sürdürmesi mümkün olmadığı için ve pis su etrafında yuvalandıkları için yoğun ilaçlama yapılması daha etkilidir. En etkili tatarcık ilaçlama şekilleri doğru içerikte ilaçlar ve uygun özellikte böcek ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılan yöntemdir.

Apartman bodrum katları ve dairelerde yapılması gereken tatarcık ilaçlaması sisleme yöntem kullanılarak yapılmalıdır. Duvar içleri, lavabo giderleri ve boruların içi, havalandırma boşlukları gibi zor ulaşılan bölgelere yuvalanıp buralarda üreyen zararlı tatarcık sinekleri dumanlı yöntem kullanılmadan ortadan kaldırılamaz. Tatarcık ilaçlama şekilleri içinde en etkili yöntem olan dumanlı ilaçlama çok daha ani öldürücü özelliği sayesinde tatarcıkları saklandıkları bölgelerden çıkarıp imha ederken kalıcı özelliği ile de daha sonra ortaya çıkan tatarcıkların uzun süreli olarak yok edilmesine yarayacaktır.

Tatarcık mücadelesi kokusuz ilaçla yapılır mı?

Kokusuz tatarcık ilaçlama uygulaması daha düşük yoğunluklu şikayetlerin çözümü için etkili olur. Çok aşırı sinek şikayeti olan alanlarda kokusuz ilaçların etkisi zayıf kalır bu sebeple uzun süredir insanları rahatsız eden ve binaların ortak kullanım alanlarında üreyen tatarcıkların imhası için kesinlikle kokulu tatarcık ilaçları ve sisleme yöntemle yapılması zorunludur. Tatarcık ilaçlama şekilleri profesyonel böcek ilaçlama servisleri tarafından bilinçli bir şekilde yapıldığı zaman hem yeteri kadar ilaç kullanılması hemde en doğru tatarcık mücadelesi yapılarak hastalık mikrobu taşıyıcısı bu sineklerin imhasında önemli rol oynar.

Bireysel tatarcık mücadelesi ile bu zararlı sineklerin önlenmesi mümkün olmadığı için tatarcık ilaçlama şekilleri titizlikle seçilmeli alanın tamamına yayılarak gizlenmiş olan haşerelerin ortadan kaldırılması asıl hedef olmak zorundadır. Tatarcıkların ilaçlaması kaliteli haşere ilaçları kullanılarak deneyimli ilaçlama servislerince yapılmalıdır. Tatarcıklar ile mücadele kapsamında güvenilir ve uzman bir ilaçlama firması arayışı içinde iseniz bizimle iletişime geçerek tatarcıklar dan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Evdeki pireden kurtulma yollarını ne kadar biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest