Efor Böcek İlaçlama

Tahtakurularının renkleri nasıldır

Tahta kurusu nasıl anlaşılırTahtakurularının renkleri nasıldır evlere giren ve huzurunuzu bozan pek çok böcek çeşidi vardır. Bunlar arasında insanların hiç sevmediği böcekler arasında yer alan zararlı tahta kuruları yapısal olarak küçük boyutlu ama bir o kadar rahatsız edici özelliğe sahiptir. Otel, daire, villa, ve iş yerlerinde görülen insan sağlığına zararlı bu böceklerin kan emmeden görünüşü ince oval ve kiremit rengi tabir edilen bir renkte olduğu fazla hareket etmeden yatak ve nevresim gibi yerlerde saklanıp insanları ısırmak için fırsat kolladığı bilinmelidir. Kan emen tahtakurularının renkleri nasıldır bilmeyenler için hemen belirtelim kan emen tahta kurusu koyu renkli ve şişkin bir yapıda pis kokan bir özelliğe sahiptir. Kan emmeden zayıf bedeni birbirine yapışık bir halde iken kan emdikten sonra vücudunun iki kadar irileşebilmektedir.

Geceleri, evdeki insanlar uyudukları sırada, ortaya çıkarak insanlar için kaçınılmaz tehlike olurlar. Yatak araları, çarşaflar, mobilya, süpürgeliklerin arası, priz boşlukları ve resim çerçeveleri dahil olmak üzere yarıklarda ve çatlaklarda gizlenerek hızla yayılırlar. Otellere gelen, ziyaretçilerin bavullarında ya da cüzdan, çanta gibi şahsi eşyalarında odadan odaya geçebildikleri için otellerde tahta kurularına sıkça rastlanır. Tahtakurularının renkleri nasıldır merak edenler için kırmızımsı, kahverengi olup kan emenlerin rengi daha koyudur yavru tahta kuruları susam tanesi gibi birlikte topluca yatak araları ve baza başlıklarında çokça görülen türlerdir.

Tahta kurusu nasıl anlaşılır?

İnsanları ısıran bir haşerenin ne olduğu nasıl belirlenir. Özellikle tahta kurusundan şüphelenenlerin merak ettiği konu olan tahta kurusu nasıl anlaşılır sorusuna yanıt olarak kahverengi ve yassı böcekler olan tahtakurusu yatak, nevresim, mobilya gibi eşyalarda sıkça bulunur ve insanları ısırıp cildinde kabarıklık oluşmasına neden olur. Pireler ısırıp kızarmaya neden olsa da acıdan çok kaşınmaya sebep olur ve renkleri siyahtır. Tahıl böceği ve maytlar ısırıp kaşınmaya sebep olsa da tahta kuruları kan emer ve pis kokan bir özelliğe sahiptirler.

Erkek ve dişi tahtakurularının renkleri nasıldır merak edenlerin her iki cinsinde rengi aynı olup sadece kan emerek beslenen asalak bir böcek türüdür. Evlerinde tahta kurusu olmasından şüphelenen kişilerin bu yazımızı ve tahta kuruları hakkında diğer bilgilere göz atmasını tavsiye ederiz. Yaşadığınız tahta kurusu problemlerinde firmamızı arayarak en etkili çözümlere ulaşabilir kalıcı ilaçlama uygulamaları ile huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Tahtakurusu ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır?

Pin It on Pinterest