tatarcık ilaçlama
Tatarcıklar hangi hastalıkları bulaştırır?
7 Temmuz 2017

Tahta kurusu neden olur?

tahta kurusu ilaçlama

tahta kurusu ilaçlama

tahta kurusu eve nasıl g

Genel olarak evlerde ve otellerde sıkça karşılaşılan tahta kurusu neden olur buralara nasıl girer elbette bunun çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Otellerde sıklıkla karşılaşılması sürekli farklı insanların buralara gelmesi ve değişik ülkelerden eşyalarının ve valizlerinin arasında buralara gelerek kısa zaman içinde üremelerine sebep teşkil ederler. Gelelim evlerde tahta kurusu neden olur sorusunun cevabına evde tahta kurusu oluşumu için en önemli sebep ikinci el mobilya alınması ve dışarıdan başka insanlar üzerinde evlere girmeleri sebep olup ayrıca çatı ve balkonlarda kuşların konması sebebi de tahta kurularının üremesi için bir nedendir.

Evde bulunan ve özellikle maddi açıdan kumaş eşyalara zarar veren böceklerden birisi olan tahta kurusu, baş etmesi zor olan böceklerden birisidir. Tahta kuruları aynı zamanda ısırma özelliği ile de bilinmektedir. Tahta kurusu neden olur nasıl mücadele edilmesi gereken bir zararlıdır özellikle çocukların ve bayanların sağlığını tehdit etmekte yoğun şikayetlerin alınmasına neden olan bu zararlı kan emici böcekler bireysel olarak baş edilmesi mümkün olmayan tehlikeli böcek türleridir. Isıran bu böcekler, vücutta kabartıların oluşmasına neden olur ve insanları ısırıp ciltlerinde kabarmalara ciddi acı yaşayıp huzursuz olmalarına en büyük sebeplerdir.

Tahta kurularının önlenmesi hakkında

Evlerdeki tahta kurularının oluşmasındaki en büyük sebeplerden birisi yapılan alışverişlerden sonra eve girmesi ve geç fark edilmelerinden dolayı ciddi sorunların yaşanmasına sebep teşkil etmeleridir. Bir yere misafirliğe ve gezmeye gidip orada vakit geçirdiğinizde, bu böcekler çantanıza cebinize ya da üstünüze bulaşabilir ve bu yolla eve taşınabilir. Bu sebepten dolayı eve girerken üstünüze başınıza bakmanızda fayda vardır. Bu böcekler eve girdikten sonra da özellikle belli olmayacak bölgelerde saklanırlar. Tahta kurularını en çok göreceğiniz yerler arasında yatak ve çarşaf araları vardır. Burada bulunan ve iplik yiyen bu böcekler aynı zamanda mobilyalara da zarar vermektedir.

Eve girdiklerinde eğer uzun süre boyunca fark edilmez ve önlemler alınmaz yok edilmezlerse çok ciddi sorunlara sebep olabilirler. Zararlı tahta kurusu neden olur özellikle çok hızlı üredikleri için hemen çoğalırlar ve daha çok zarar verirler. Tahta kuruları aynı zamanda eve gelen mobilyalar ile ya da misafirlerle de gelebilir. Bu böcekten kurtulmak için tek çare ilaçlamadır. Ayrıca bu böcekler her mevsim yaşayabilecek kapasiteye sahip olmalarından dolayı evde fark edildikleri anda tahta kurusu ilaçlama talebinde bulunulması zorunludur. Bu böcekler oldukça uzun süre kan emmeden aç yaşayabilir. Bu yüzden bulunması ve öldürülmesi oldukça zordur. Tahta kurusunun önlenmesi için mutlaka sisleme şeklinde böcek ilaçlama yaptırılması ve çok profesyonel bir hizmet alınması zorunludur.tahta kurusu nasıl çoğalır

Tahta kurusu zehirli midir?

Kan emici asalak bir böcek türü olan tahta kurusu sağlıklı bir insana hastalıklı bir bünyeden emdiği kan sebebi ile hastalık ve virüs bulaştırma riski bulunan zararlı bir böcek olup tahta kurusu zehirli midir sorusuna verilecek yanıt hayır olacaktır. Tahta kurusu ısırığı insanlar için sıkıntılı bir sürecin başlaması ve uykusuz gecelerin başlangıcı olup narin yapılı ve cilt alerjisi olan bayanlar ile çocuklar üzerinde oldukça fazla yan etkilere maruz kalınmasına neden olur. Zehirli tahta kurusu yoktur ancak bu onların masum bir haşere çeşidi oldukları anlamına gelmez hem tehlikeli tahta kuruları olmaları hemde ısırıp insanları direkt olarak rahatsız etmeleri bu böcekler ile mücadele için erken davranıp evleri istila etmelerine fırsat verilmeden yok edilmelerinin önemi büyüktür.

Zor ölen tahta kurusu ucuz ilaçlar ve amatör yöntemler ile kesinlikle baş edilemeyen mutlaka kaliteli tahta kurusu ilaçları kullanılarak bilinçli bir şekilde tahta kurusu mücadelesi gerektiren zararlı ve sağlam yapılı bir zararlı haşere çeşididir. Tahta kurusu neden olur önlenmeleri zor olur mu diyenlerin bilmesi gereken zor ölen bu böceklerin profesyonel olarak mücadele edilmesi şart olup sırt pompası ve kokusuz ilaçlar ile ortadan kaldırılmalarının pek mümkün   olamayacağı iyi bilinmelidir. Sizde zararlı tahta kurusu neden olur nasıl önlenir diye arayış içinde misiniz hemen bizi arayın kalıcı ilaçlama çözümleri ile bu böceklerden kurtulun. Tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular‘ yanıt bulamadınız mı?

Comments are closed.