Efor Böcek İlaçlama

Tahta kurusu ilaçlama zamanı

ev ilaçlama yöntemleri

Kış aylarında tahtakurusu görülür müTahta kurusu ilaçlama zamanı olarak bilinen dönemler aslında bu ısıran pis böceklerin üreme ve çoğalma dönemlerinde hızla mekanları istila etmeleri ile ortaya çıkmakta çok sık tahtakurusu şikayetleri ortaya çıktığı için bahar ve yaz ayları tahtakurusu ilaçlama dönemi olarak görülmektedir. Ancak daire ve otellerde yerleşip üreyen tahta kuruları senenin her döneminde rahatsızlık veren bir böcek olduğu için şikayetin yaşandığı anda vakit geçirmeden ilaçlama ile imha edilmeleri zorunludur. Bu bakımdan belirli bir dönemin tahta kuruları için özel zaman olmadığı ev ve konaklama tesislerinde tahta kurusu ilaçlama zamanı şikayet yaşandığı anda başlamaktadır.

Zaten yaşam alanlarında ortaya çıkan ve insanları ısırıp kanlarını emerek acı veren zararlı bu böceklerin tahammül edilemeyecek yapıları nedeni ile evlerde yaşanan tahtakurusu sorunlarında bir an önce tahtakurusu ilaçlama zorunlu hale gelir. Böceklerin sinir sistemlerini felç ederek ani şekilde imhalarını sağlayan etkili haşere ilaçlarının kullanılması ve zorunlu olmadıkça yaptırılacak uygulama şeklinin sisleme yöntem olması tahta kurusu ilaçlama zamanı geldiğinde bu böceklerden kurtulmada en etkili çözüm yolu olacaktır.

Kış aylarında tahtakurusu görülür mü?

Sıcak dönemlerde ciddi artış gösteren tahtakuruları dış alanlarda soğuk havaların etkisi ile barınamazlar. Ancak kapalı alanlar ve evlerde yaz kış tahtakurusu yaşamını rahatça sürdürebilir ve insanlara hayatı çekilmez hale getirirler. Kış aylarında tahtakurusu görülür mü diyenler soğuk havalarda böceklerin yaşaması imkansız sandıkları için doğal olarak bu düşünceye kapılıp sadece yaz aylarında oraya çıktıklarını düşünebilir. Ancak tahta kurusu ilaçlama zamanı yaz kış devam eden bir özelliğe sahip olup her dönem tahta kuruları ile ilgili şikayetler yaşanmaktadır.

Kış dönemine oranla sıcak havalarında etkisi ile yaz aylarında tahta kuruları ile mücadele çok daha fazla yapılmakta insanları çok daha fazla bu dönemlerde huzursuz ederek ilaçlama yaptırılmaları kaçınılmaz hale gelmektedir. En doğru tahta kurusu ilaçlama zamanı sorunun yaşandığı ilk anda müdahale edilerek ortamı istila etmelerine fırsat verilmeden alınan ilaçlama ile kısa sürede yok edilmelerinin sağlanması durumudur. gecikilen durumlarda giderek üreyen bu pis böcekler insanları adeta canlarından bezdirip ne yapacaklarını bilemez hale getirir ve baş edilmeleri giderek zorlaşır.

Pin It on Pinterest