Efor Böcek İlaçlama

Tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular

tahta kurusunun özellikleriTahta kuruları hakkında sık sorulan sorular çoğu insanın merak ettiği şeyler olup zararlı tahta kuruları ile mücadele ve onların genel özellikleri hakkında evlerinde ortaya çıkan bu ısıran böceklerin neden olduğu rahatsızlıklar nedeni ile daha önemli hale gelmektedir. Tahtakurusu insandan kan emerek beslenen geceleri daha aktif pis bir böcek çeşidi olduğu için insandan, insana ve diğer mekanlara eşya yada mobilyalar arasında kolayca taşınabilmektedir. Tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular onların nasıl üredikleri, evlerde hangi bölgelerde saklandıkları ve insanlara hastalık bulaştırıp bulaştırmadıkları gibi hayli önemli konular çoğunlukta olduğu için çeşitli başlıklar altında tahta kurularının yapıları ve özelliklerini inceleyelim.

Tahta kurusu evlerde yatak, koltuk, baza, kumaş arası ve tahta eşyalar arasından tutunda prizlerin içlerine kadar her tarafta saklanabilmektedir. İnsanların kanını emerek yaşam sürdükleri için yatak ve koltuk gibi eşyaların aralarında çok daha fazla görülen bir yapıları olan tahtakuruları geceleri insanları ısırıp kanını emer ve ısırma esnasında kimyasal bir sıvı salgıladığı için ilk anda acı ve kaşınma gibi yan etkiler hissedilmez. İnsanlar arasında tahta kuruları ve ağaç kurtları karıştırılır ancak iki böcek türü de bir birinden çok farklı özelliğe sahiptir. Tahta kuruları hakkında sık sorulan soruları inceleyelim.

Tahta kuruları nasıl çoğalırlar?

Daire ve evlerde ortaya çıkan tahta kuruları nasıl çoğalır kısaca açıklayalım. Tahtakurusu yumurta bırakarak üreyen pis kokan bir haşeredir. Bu böcekler genellikle yumurtalarını çarşaf, yatak örtüsü, koltuk ve kanepelerin dikiş aralarına baza ve ahşap malzemelerin sunta kısımlarına yerleştirirler. Kısa süre içinde yavrular yumurtadan çıkarak ortama yayılırlar. Tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular sadece çoğalma bakımından değil daha çok farklı özellikte konular olup insanlara oldukça fazla sorun oluşturmaktadır.

Tahta kuruları hastalık bulaştırır mı?

Kan emerek beslenen zararlı tahta kuruları hastalık bulaştır mı çoğumuzun merak ettiği bir durum olmasına karşın tahta kurusu aslında hastalık taşıyıcısı bir böcek türü değildir. Ancak insanları ısırıp acı verir ve çeşitli cilt problemlerine sebep olurlar. Hassas ciltli kişiler ve küçük çocuklar için daha fazla tehlike içeren tahta kurusu ısırığı sancılı bir şekilde gerçekleştiği için insanlara oldukça fazla rahatsızlık vermektedir. Bu nedenle tahta kurularının ortamlardan arındırılması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Tahta kuruları evlere nereden gelir?

İnsanları ısıran ve huzursuz eden tahta kuruları evlere nereden gelir bu konuda kısaca söylenecekler dış alanlarda göçmen kuşlar tarafından, ikinci el mobilyalardan. Otellere gelen yabancı turist ve seyehat eden kişilerin eşyaları ile hatta evlere gelen misafirler tarafından bile rahatlıkla gelen tahtakuruları kısa sürede üreyerek insanlar için ciddi huzursuzluk sebebi olmaktadır. Zor ölen bir böcek çeşidi olduğu için mücadelesi profesyonel olarak ve özel tahta kurusu ilaçları kullanılarak eğitimli ekipler tarafından yapılmalıdır.tahta kuruları hastalık bulaştır mı

Tahta kuruları nerelerde saklanırlar?

Yaşam alanlarının hiç sevilmeyen haşere zararlılarından biri olan tahta kuruları nerelerde saklanırlar evlerde yatak dikiş araları, baza içi, koltukların arası ve mobilyaların ek yerlerinde özellikle sunta malzemelerin arasında bolca gizlenirler. tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular arasında geceleri ısıran böcekler nelerdir gibi aslında çoğu zaman nedeni bilinmeyen ısırıkların zamanla evde çoğalan tahtakurusu tarafından yapıldığı ve insanları uykusuz bırakıp sağlık bakımından istenmeyen cilt alerjileri ve kabarıklara yol açarak insanların tahta kurusu istilasına maruz kalmalarına sebeptirler.

Tahta kurusundan nasıl kurtulunur?

Tahta kurusu dirençli bir yapıya sahip olduğu için öyle sıradan ucuz ilaçlar kullanılarak önlenmesi asla söz konusu olamaz. tahta kurusundan nasıl kurtulunur ilaçlama şekli nasıldır bunun doğru bilinmesi evde tahtakurusu şikayeti yaşanması durumunda en etkili tahta kurusu mücadelesinin yaptırılması bun kan emici haşerlerin yok edilmesinde ilk adımın doğru atılması anlamına gelir. Tahta kurularından kurtulma yolları içinde en etkili olanı böcek ilaçlama yaptırmak olup kaplı alanlarda mutlaka sisleme yöntemle ve kokulu ilaçla yapılmalıdır.

Tahta kurularının renkleri nasıldır?

Tahta kuruları hakkında sık sorulan sorular arasında nasıl bir böcek türü oldukları ve tahta kurularının renkleri nasıldır sorusu olduğu özellikle geceleri ısırılan insanların sabah kalktıklarında vücutlarında kızarıklık ve kabarma oluşması ısırılan bölgede sızlama ve acı hissetmesi sonucu kendilerini ısıran haşerelerin ne olduğunu anlamaya çalışmaları sonucu ortaya çıkar. Tahta kuruları kırmızımsı ve kahverengi renklerde olup kan emdikleri zaman şişer irileşirler. Özellikle yatak ve nevresimler de kan lekeleri bırakırlar. Tatarcıklar nerede yaşar?

Pin It on Pinterest