Efor Böcek İlaçlama

Site ilaçlama

site ilaçlama

Apartman ve site ilaçlama insanların yaşam alanlarında meydana gelen haşere problemlerini yok etmek için düzenli aralıklar ile yılda iki kez yaptırılması gereken bir işlem olup böceklerin bina içlerine yerleşerek daire  içlerine girmelerini önlemek için oldukça büyük öneme sahiptir. Site ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı alanların ilaçlama işleminden geçirilmesi sırasında farklı özellikte haşere ilaçları ve site ilaçlama şekilleri olarak değişiklik gösterebilmektedir. Site ortak kullanım alanları ilaçlaması bina içlerinde kokusuz site ilaçlama şeklinde yapılırken site açık alanları ilaçlama uygulamasında kokulu ve bahçe için kullanılan ilaçlar böceklerin yaşam alanları olan bina etrafları ve yeşil alanlara yönelik önleyici ve imha edici şekilde yapılmalıdır. Site ilaçlama firmaları çok sayıda daire ve blok şeklinde binaya sahip sitelerde böcek ilaçlama hizmeti verirken bilinçli ve deneyimli elemanlar ile hizmet vermenin toplum sağlığını korumada ön şart olduğunu iyi bilir ve site ilaçlama yapan ekipler donanımlı gerekli eğitimi almış uzman personel tarafından uygulanır.

site ilaçlama şirketi

Site ilaçlama hangi aylarda yapılır?

Yaz dönemleri bütün haşere çeşitlerinin hareketlendiği ve toprak yüzeyine çıkarak gerek hareketlilik ve gerek yumurtlama zamanı olan aylar olup site ilaçlama zamanı olarak nisan ayları ile eylül ayı arasında kalan zaman dilimleri oldukça önemlidir. Site ilaçlama servisleri ısınan havalar ile bina içlerine dış alanlardan girmeye başlayan zararlı böcek türleri ile mücadele kapsamında site içi ilaçlama ve site yeşil alanları ilaçlama olarak iki farklı ilaçlama uygulaması yapmakta olup site içindeki böcekleri ilaçlama ile yok etmek daha dikkatli bir yol izlenerek site ortak kullanım alanı ilaçlama yapılırken insanların yapılan ilaçlamadan etkilenmemesi için kokusuz ve insan dolaşımını etkilemeyen özellikte böcek ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Güvenli site ilaçlama yaptırmak ancak site yönetimi tarafından tüm site sakinleri bilgilendirilerek her yıl düzenli bir şekilde site ilaçlaması işlemi uygulanması ve insanların gerekli bilgilendirmesiyle  mümkündür.

site ilaçlama şekli

Site ilaçlamanın faydaları

Yüksek bloklar ve çok sayıda daire barındıran apartmanlardan oluşan site ilaçlama hizmeti dış alanlarda üreyerek çoğalan böceklerin site içinde yayılması ve evlere girmesini engellemek için başta yeşil alanların ilaçlanması olmak üzere site ortak kullanım alanları ilaçlaması olarak aksatılmadan her yıl belirli aralıklar ile alınması gereken bir ilaçlama hizmetidir. Site ilaçlamanın faydaları başta sitede haşere istilasına maruz kalmayı önlemede etkili olup site içinde dolaşan kedi köpek benzeri evcil hayvanların bulaştırdığı pire ve bit gibi çeşitleri zararlı haşerelerin sitede ilaçlama yapılması ile daire içlerine yayılması önlenir. Mikrop bulaştıran zararlı böcek çeşitlerinin imha edilmesi için site içinde ilaçlama yapılması önemli olup site yaşamı için tehdit oluşturan zehirli böcekler ve insanları ısıran haşereler için sitede ilaçlama yaptırmak hem böcek imhası hemde önleyici site ilaçlaması için gerekli tedbirlerdir. Site yaşamı kalabalık insan barındıran bir özelliğe sahip olduğu için düzenli site ilaçlama yaptırmak şart olup insan sağlığı için gerekli bir işlemdir. İdealtepe ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest