Sinek İlaçlama – Efor Böcek İlaçlama
Böcek ve Gümüş Böceği İlaçlama
Gümüş Böceği İlaçlama
28 Mart 2017
Böcek ve İlaçlama Şirketi-Çıyan İlaçlama
Çıyan İlaçlama
28 Mart 2017

Sinek İlaçlama

Böcek ve Sinek İlaçlama

Yaz aylarında evlere giren zararlı haşerelerin başında sinek zararlısı gelmektedir. Sinek ilaçlama evlere girerek sıkıntıya yol açan sinek türlerinin önlenmesi ve eve girişlerinin ortadan kaldırılması için yapılan bir uygulama olup sinek ilaçlama hizmeti almak evdeki sineklerin yok edilmesini sağlamanın yanı sıra dışarıdan ev içlerine giren sineklerin uygulanan ilacın etkisi ile uzun süre ortamda yaşamalarının önüne geçilebilmektedir.
Evde sinek ilaçlama kokulu sinek ilaçlama ve kokusuz sinek ilaçlama şeklinde yapılabilmektedir. Kapalı alanda sinek ilaçlaması sisleme tarzı olan ulv ilaçlama yöntemi ile yapılarak ortamdaki sineklerin imha edilmesi çok kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Zararlı sinek ilaçlama kış aylarına oranla yazın çok daha fazla yapılan bir ilaçlama çeşidi olup özellikle iş yerleri ve ev içinde sinek ilaçlama talepleri sıcak havaların yoğun olarak yaşandığı dönemlerde daha çok gelmektedir. En etkili sinek ilaçlama şekli olan sisleme şeklindeki ilaçlama yöntemi kokusuz ve kokulu sinek ilaçları kullanılarak yapılabilmekte olup kokulu sinek mücadelesi kokusuz yönteme oranla daha kısa sürede ve çok daha etkili bir şekilde evdeki sineklerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Sineklerin Yaşam Alanları Nerelerdir?

Sinek İlaçlama
Sinek türleri yaşam alanları olarak bataklık alanlar sazlık bölgeler ve su birikintileri gibi yerlerde yoğun olarak görülür. Sinek ilaçlama şekli ortamın özelliğine bağlı olarak değişmekte olsa bile özellikle sineklerin yoğun görüldüğü alanlarda sisleme sinek ilaçlaması yaptırmak çok daha etkili bir yöntem olup evleri istila eden sineklerin çok kısa zaman içinde ortamdan yok edilmesi ve sinek yaşam bölgelerinin kurutulması için en ideal yöntemdir. Dumanlı sinek ilaçlama olarak ta bilinen ve yaz aylarında belediye ekiplerinin düzenli aralıklar ile yaptığı sıcak sisleme yöntemi insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde uygulanabilir ancak karasineklere karşı ilaçlama mücadelesi açık ve kapalı alanlarda hem ani etkili sinek ilaçları kullanılarak ortamdaki sineklerin imha edilmesi hemde ilacın kalıcı özelliği sayesinde mekana giren sineklerin çok uzun süre ortamda yaşama imkanı bulamaması etkili bir ilaçlamanın ön şartıdır. Sinekleri ilaçlama ile yok etmek mümkün ancak sineklerin yumurtladığı yerler etkili bir sinek ilaçlama işleminden geçirilerek leş ve pis yerlerde dolaşan sineklerin ayaklarına bulaştırdıkları mikroplu bakterilerin engellenmesi adına oldukça önemli bir hizmettir.

Sinekler Nasıl Ürer ve Çoğalırlar?

EKLENTİ DETAYLARI
Sinekler yumurtalarını dışkılara, çöplüklere, özellikle sıcak ve nemli yerlere bırakırlar bu gibi yerlerin sineklere karşı ilaçlama yapılması gereklidir. Yumurtalar bir günden kısa bir sürede çatlar ve larvalar çıkar. Larvalar bir iki hafta içinde pupa evresine girerler. Pupa evresinde başkalaşmaya uğrayarak birkaç günde kanatlı erişkin biçimlerini alırlar sinek yumurtalarını yok etmek için sulak alanlarda sinek ilaçlama yapılması gerekir. Çöp ve gübre gibi nemli organik madde bulunan yerlere 100-150 tanesi yığın halinde yumurtalarını bırakır. Çıkan larvalar organik maddelerle beslenir ve sıcak havada ortalama 7-8 günde sinek olarak uçar. Sinekler çok çabuk ürerler sinek üreme alanlarında sineklere karşı ilaçlama düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Karasinek ve sinekler, kısa ama yoğun ve üretimli bir hayat sürer. Eğer yumurtaları 25 derece sıcaklıktaki nemli bir yere bırakılırsa yumurtalar, 10 saat gibi kısa bir zaman zarfında açılırlar. Kurtçuklar ancak sıvı maddelerle beslenirler. Bunlar katı yiyecekleri sıvı hale dönüştürebilmek için kendileriyle ortak yaşayan bakterilere muhtaçtır. Bakteri üreten alanlarda sinek ilaçlama işlemi yapılmalı ve sinek ilaçlama mücadelesi sineklerin üreme alanlarında ciddi bir şekilde uygulanarak sinek yaşam alanlarında sinek ilaçlama hem önlem amaçlı hemde sineklerin uzun süre önlenmesi için etkili bir şekilde uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir