Şantiye İlaçlama – Efor Böcek İlaçlama

Şantiye İlaçlama

Şantiye İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama Şirketi-Şantiye İlaçlama


Şantiye İlaçlama


Yeni yerleşim alanlarının kurulması ve insanların faydalandıkları alt yapıların kurulması için kurulur şantiyeler. Şantiye ilaçlama buralarda çalışan ve inşaatların yapılmasını sağlayan personellerin yatakhanelerine giren zararlı haşerelerin önlenmesi için yada inşaat ve şantiye sahasına giren kemirgen, haşereler ve başı boş kedi ve köpeklerin bulaştırdığı hayvan pirelerinin şantiye sahasından ortadan kaldırılması için şantiye ilaçlama servisi verilmektedir. İnşaat alanları ve çeşitli tadilatların yapıldığı alanlarda sıkça rastlanan haşere türlerine karşın ilaçlama yapılması ve buraların zararlılardan korunması gerekmektedir. Bu alanların içinde en çok ilaçlama yapılan yer şantiyelerdir. Şantiye ilaçlama oldukça zor bir işlemdir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınması gerekmektedir.
Basit ilaçlama şekilleri ve bilinçsizce yapılacak ilaçlama buralarda hem insanların mesai saatlerini engeller hemde gündüzleri uyuyan ve istirahat eden kişilerin rahatsız olmasına ve özensiz bir uygulama neticesinde boş yere sıkıntı yaşanmasına sebep olunur. Şantiye ilaçlama servisleri öncelikle yapılacak haşerenin türüne ve uygulanacak ilaçlama şekline karar verme aşamasında insanların zarar görmemesi için gerekli uyarıların yapılarak gerek yemekhane ve gerek yatak hanelerdeki işçilerin yapılacak şantiye ilaçlaması öncesi gerekli uyarılara muhatap olması ve önceden buralarda ilaçlamaya karşı tedbir aldırılmasını zorunlu kılar.
Şantiyelerde en sık rastlanan haşere türlerinin başında, Akrep, tahta kurusu, tahta kurdu, pire, bit, lağım faresi, kakalak, hamam böceği türleri gelmektedir. Haşerelere karşı ilaçlama yapılmadığı zaman sayıları giderek artmaktadır. Haşerelerin şantiye alanlarında daha çok konuşlanmasının sebepleri arasında, haşerelerin doğal yaşam alanlarının istila ve tahrip edilmesinden dolayı sağa sola dağılan haşereler ister istemez şantiye alanlarında görülecek ve buralarda çalışanlar bu haşerelerden olumsuz etkileneceği için şantiye ilaçlama uygulaması yapılması zorunlu hale gelecektir. Haşere ve diğer böcek türleri, su ve besin kaynağı arayışları için insanların yaşam alanlarını seçerler.
Bu arada kapalı mekanlarda üreme evrelerini gerçekleştirerek beklemede kalır özellikle geceleri ortaya çıkarak buralardaki insanların rahatsız olmalarına sebep teşkil ederler. Şantiyelerde çalışan işçiler toplu yatakhanelerde kaldıkları için buralarda tahta kurusu ve pire, bit problemleri en sık karşılaşılan zararlı böcek türleri olup bu böceklerin geceleri insanı uykusuz bırakması nedeni ile buralarda çalışanların verimini ve sağlığını olumsuz etkilerler. Kokulu şantiye ilaçlama ile kokusuz şantiye ilaçlama yöntemleri böceklerin türüne göre değişebilir özellikle pire ve tahta kuruları için kokulu ilaçlama zorunlu olup şantiye ilaçlama esnasında buralarda kalanlar uyarılmalıdır.

Şantiyelerde en çok
görülen böceklerŞantiye İlaçlama
yöntemleri nelerdir?


Haşerelere karşı alınması gereken tedbirlerin başında ilaçlama uygulamaları gelmektedir. Şantiye alanlarında en sık tercih edilen sistemlerden biri de sıvı ilaçlama şeklidir. Bu yöntem karma haşereler üzerinde oldukça etkili ve tesirlidir. Şantiye sahasının toprak zemin olması pirelerin buralarda kolayca üremesine sebep olacağı gibi diğer pek çok böceklerin toprak içinde yaşadıkları ve buralarda yuvalandıkları unutulmamalıdır. Profesyonel şantiye ilaçlama hizmeti almak buralardaki böceklerim yok edilmesi ve çalışanların yapılan ilaçlamadan etkilenmeden etkili bir ilaçlama yapılabilmesi için buralardaki kalan insanların önceden bilgilendirilmesi ve gerekli yazının herkesin görebileceği bir yere asılması buralarda barınan insanların olumsuz etkilenmemesi için oldukça önemlidir.
Efor ilaçlama firması olarak şantiye ilaçlama uygulamalarında en etkili yöntemler ve böcekleri kesin olarak imha eden kaliteli haşere ilaçları kullanarak şantiye ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Profesyonel ve sorunsuz bir ilaçlama almak istiyorsanız bizi arayarak ilaçlama hizmeti talep edebilir şantiye ilaçlaması ile çalışanlarınızı ve ekipmanlarınızı tüm zararlılara karşı koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir