Efor Böcek İlaçlama

Şantiye İlaçlama

Şantiye İlaçlama

Şantiyede Böcek İlaçlaması

İş yerleri ile sanayi tesisleri böceklere karşı sürekli ilaçlanır. Ancak birde inşaat sektörü ve imalat sektörü var ki insan sağlığının en fazla korunması gereken yerlerdir. Şantiye İlaçlaması çalışanların daha verimli olarak iş görmesi ve her türlü hastalıktan korunması için gereklidir. Şantiyede görülen böcekler arasında pire, akrep, tahta kurusu, kene, bit, uyuz böceği, hamam böceği, kertenkele gibi daha pek çok zararlı görülür. Bunlardan en rahatsız edici olanlar bu saydığımız böceklerdir. Ancak pire ve tahta kurusu gibi asalak böcekler hem zor ölür hemde en fazla soruna sebeptir. Bu tür haşerelere karşı doğru yöntemler ile çok etkili böcek ilaçları kullanmak gerekir.

Yeni yerleşim alanlarının kurulması ve insanların faydalandıkları alt yapıların kurulması için kurulur şantiyeler. Şantiye ilaçlama buralarda çalışan ve inşaatların yapılmasını sağlayan personellerin yatakhanelerine giren zararlı haşerelerin önlenmesi için yada inşaat ve şantiye sahasına giren kemirgen, haşereler ve başı boş kedi ve köpeklerin bulaştırdığı hayvan pirelerinin şantiye sahasından ortadan kaldırılması için şantiye ilaçlama servisi verilmektedir. İnşaat alanları ve çeşitli tadilatların yapıldığı alanlarda sıkça rastlanan haşere türlerine karşın ilaçlama yapılması ve buraların zararlılardan korunması gerekmektedir. Bu alanların içinde en çok ilaçlama yapılan yer şantiyelerdir.

Şantiyede Böcek İlaçlamanın Önemi

Şantiye ilaçlama oldukça zor bir işlemdir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınması gerekmektedir. Basit ilaçlama şekilleri ve bilinçsizce yapılacak ilaçlama buralarda hem insanların mesai saatlerini engeller hemde gündüzleri uyuyan ve istirahat eden kişilerin rahatsız olmasına ve özensiz bir uygulama neticesinde boş yere sıkıntı yaşanmasına sebep olunur. Şantiye ilaçlama servisleri öncelikle yapılacak haşerenin türüne ve uygulanacak ilaçlama şekline karar verme aşamasında insanların zarar görmemesi için gerekli uyarıların yapılarak gerek yemekhane ve gerek yatak hanelerdeki işçilerin yapılacak şantiye ilaçlaması öncesi gerekli uyarılara muhatap olması ve önceden buralarda ilaçlamaya karşı tedbir aldırılmasını zorunlu kılar.

Haşerelerin şantiye alanlarında daha çok konuşlanmasının sebepleri arasında, haşerelerin doğal yaşam alanlarının istila ve tahrip edilmesinden dolayı sağa sola dağılan haşereler ister istemez şantiye alanlarında görülecek ve buralarda çalışanlar bu haşerelerden olumsuz etkileneceği için şantiye ilaçlama uygulaması yapılması zorunlu hale gelecektir. Haşere ve diğer böcek türleri, su ve besin kaynağı arayışları için insanların yaşam alanlarını seçerler. Bu arada kapalı mekanlarda üreme evrelerini gerçekleştirerek beklemede kalır özellikle geceleri ortaya çıkarak buralardaki insanların rahatsız olmalarına sebep teşkil ederler. Uykusuz kalan çalışanların verimi düşer ve dikkati dağılır. Buda oldukça sıkıntı demektir.

Şantiyede Bit, Pire Ve Tahtakurusu Mücadelesi

Şantiyelerde çalışan işçiler toplu yatakhanelerde kaldıkları için buralarda tahta kurusu ve pire, bit problemleri en sık karşılaşılan zararlı böcek türleri olup bu böceklerin geceleri insanı uykusuz bırakması nedeni ile buralarda çalışanların verimini ve sağlığını olumsuz etkilerler. Kokulu şantiye ilaçlama ile kokusuz şantiye ilaçlama yöntemleri böceklerin türüne göre değişebilir özellikle pire ve tahta kuruları için kokulu ilaçlama zorunlu olup şantiye ilaçlama esnasında buralarda kalanlar uyarılmalıdır. Tahta kurusu ve pire gibi bitlerde parazit asalaklar olup insan kanını emerek çeşitli hastalık bakterilerine davetiye çıkarır. Çok sayıda çalışanın olması yaşanacak bir salgının ciddi boyutlara ulaşmasını tetikler.

Pire ilaçlama ile tahta kurusu ilaçlama oldukça zor ölen bu böcekleri tam kontrol almak için mutlaka sisleme ilaçlama şeklinde yapılmalıdır. Açık alanlar olan inşaat sahalarında spreyli tarzda böcek ilacı püskürtülerek toprak zeminlerin kapsamlı ilaçalmadan geçirilmesi gerekir. Dikkat ederseniz kapalı bölgeler ile açık sahalarda ilaçlama tekniği değişmektedir. Yatakhanelerde yatak ve yorganlar ile kıyafetlerde, bit, pire, tahta kurusu bulaşması çok yaygın görülür. Buda buharlı ilaçlama ile çok daha etkili ve kolay şekilde önlenir. Ancak kokulu ilaçlar oldukça keskin kokulu olduğu için mekanın kapatılması ve yeteri kadar havalanması şarttır.

Böceksiz Mekanlar SağlıyoruzBöcek Türüne Öze İlaçlamaİnsan Sağlığına Zararsız İlaçlarProfesyonel Çözüm OrtağınızYaşam Alanlarınız Koruma AltındaEntegre Haşere Mücadele HizmetiUzman Ve Donanımlı EkipPeriyodik İlaçlama Servisi
Böceksiz Mekanlar Sağlıyoruz
Böcek Türüne Öze İlaçlama
İnsan Sağlığına Zararsız İlaçlar
Profesyonel Çözüm Ortağınız
Yaşam Alanlarınız Koruma Altında
Entegre Haşere Mücadele Hizmeti
Uzman Ve Donanımlı Ekip
Periyodik İlaçlama Servisi

Şantiye İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Haşerelere karşı alınması gereken tedbirlerin başında ilaçlama uygulamaları gelmektedir. Şantiye alanlarında en sık tercih edilen sistemlerden biri de sıvı ilaçlama şeklidir. Bu yöntem karma haşereler üzerinde oldukça etkili ve tesirlidir. Şantiye sahasının toprak zemin olması pirelerin buralarda kolayca üremesine sebep olacağı gibi diğer pek çok böceklerin toprak içinde yaşadıkları ve buralarda yuvalandıkları unutulmamalıdır. Profesyonel şantiye ilaçlama hizmeti almak buralardaki böceklerim yok edilmesi ve çalışanların yapılan ilaçlamadan etkilenmeden uygulanması gerekir. Aksi takdirde tedbirsiz uygulamalar ciddi böcek ilacı zehirlenmesine sebep olur.

Etkili bir ilaçlama yapılabilmesi için buralardaki kalan insanların önceden bilgilendirilmesi ve gerekli yazının herkesin görebileceği bir yere asılması buralarda barınan insanların olumsuz etkilenmemesi için oldukça önemlidir. Efor ilaçlama firması olarak şantiye ilaçlama uygulamalarında en etkili yöntemler ve böcekleri kesin olarak imha eden kaliteli haşere ilaçları kullanarak şantiye ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Profesyonel ve sorunsuz bir ilaçlama almak istiyorsanız bizi arayarak ilaçlama hizmeti talep edebilir. Şantiye İlaçlaması ile çalışanlarınızı ve ekipmanlarınızı tüm zararlılara karşı koruyabilirsiniz. Biz bu konuda son derece donanımlı bir ekibiz.

Pin It on Pinterest