Efor Böcek İlaçlama

Pireyi öldüren ilaçlar

Pireyi öldüren ilaçlar hangi özelliğe sahiptirHayvan pireleri binaların etrafları başta olmak üzere ev içlerinde de sıkça görülürler . Bu sebeple pireyi öldüren ilaçlar pirelerin imha edilmesinde belirleyici öneme sahiptir. Pire ilaçları kullanıldıkları alanların özelliğine göre farklı ilaçlama yöntemleri kullanılarak hem açık alanlar hemde kapalı mekanlarda pirelerin imhasını çabuklaştırmak için kokulu pire ilaçlarının kullanılması şarttır. Evdeki pireyi öldüren ilaçlar başta halılar olmak üzere koltuk, yatak, elbise ve kumaş aralarında gizlendikleri için pirelerin bu bölgelerde imha edilmesini sağlayacak şekilde pirelerin üzerine pire ilacı nüfuz etmelidir.

Bu mekanlarda bu özelliği en iyi şekilde sisleme pire mücadele şekli sağladığı için en fazla tercih edilen pire mücadele şekli olup ulaşılması zor bölgelere kadar sızarak pirelerin çok kısa bir süre içinde imha edilmeleri sağlanmaktadır. Toprak arasındaki pireyi öldüren ilaçlar güçlü pire kontrolü sağladığı için ani yakıcı özellikteki kaliteli pire ilaçları olmalı hem kısa sürede imha edilip hemde çok yoğun pire sorunlarında bile en etkili çözümler elde edilmelidir. Kaliteli pire ilaçları sert kabuklu özelliğe sahip zararlı pirelerin etkin bir şekilde önlenmesinde en kalıcı ilaçlama çözümlerinin başında yer alır. Kokusuz haşere ilaçlarının pireler üzerindeki etkisi son derece zayıf olduğundan dolayı kokusuz pire ilaçlaması oldukça nadir yapılan bir uygulama olarak ikinci planda kalmaktadır.

Pireyi öldüren ilaçlar hangi özelliğe sahiptir?

Evlerde kullanılan pire ilaçları ile iş yerleri ve apartmanlarda kullanılan pireyi öldüren ilaçlar ani öldürücü etkiye sahip özel içerikli pire kimyasalları içermeli pirelerin ilaçla teması halinde çok kısa süre içinde ortadan kaldırılmalıdır. Kaliteli pire ilaçları özellik olarak kokulu ve kısa sürede pireleri önleme özelliğine sahip olma bakımından birinci sınıf ilaçlar olmaz ise tam olarak kontrol altına alınamayacağı için kısa süre içinde pire şikayetleri tekrar ortaya çıkar ve ev yada iş yerlerinde birden fazla pire ilaçlaması kaçınılmaz hale gelir. Bazı böcek ilaçlama yapan kişi yada ekipler pirelerin yumurtasına ilaçlar işlemez 15 gün sonra tekrar pire ilaçlaması yaptırılmalı diyerek baştan iki defa ilaçlama yaptırılmasını müşteriye şartlandırma yolu ile dayatmaktadırlar.

Aslında uyguladıkları kalitesiz ilaçlama uygulamalarını telafi etmek için iki defa pire ilaçlaması yaprak hem şikayet durumu yaşamadan iki defa ücret talep etmekte hemde olası müşteri şikayetlerini önlemektedir. Pireler bazı durumlarda tek ilaçlama ile ölmeyebilir ancak bu çok fazla pire şikayeti görülen yoğun eşya bulunan mekanlar ile çok fazla tozlu bölgelerde yada kireçlenmiş zeminlerde görülmektedir. Pireyi öldüren ilaçlar yakıcı özelliğe sahip olmaz ise pire mücadelesi zayıf kalır. Bu sebeple en etkili pire ilaçlaması yapan firmalardan hizmet almak pire kontrolünde ilk şartlardan biridir. Pire nasıl anlaşılır?

Pin It on Pinterest