Pirelerin yaşadıkları yerler

Pireler insanı neden kaşındırır
2 Haziran 2017
Kaç pire türü vardır
2 Haziran 2017

Pirelerin yaşadıkları yerler

pire nasıl yok edilir?

pire nasıl yok edilir?

Pire istilası olan yerlerde ilaçlama yaptırmakPirelerin yaşadıkları yerler ne gibi özelliğe sahip alanlar pirelerin çoğalmasına yardımcı olur dilerseniz kısaca değinerek pirelerin yaşam alanlarının belirlenmesi için kısa bir hatırlatmada bulunalım. Pirelerin yaşadıkları yerler kullanılmayan tozlu, çok yoğun malzeme ve eşya olan alanlar olduğu kadar ağaçlık ve yeşil alanlarda çok fazla pire saklayan alanlar arasındadır. Pirelerin yaşam bölgesi evlerde halı arası, yatak ve elbise dolapları, koltuk, çek yat gibi kumaşlı yüzeyler en çok gizlendiği yerler arasındadır. Parke ve fayans üzerinde pire görülse de uzun süre buralarda gizlenip yaşam sürme imkanına sahip değillerdir. Pire yumurtalarını gelişi güzel toprak zeminlere ve kıl, tüy gibi alanlara bırakarak buralarda çok hızlı bir biçimde üremektedir.

Çoğu insanın pireleri öldüreceğini düşündüğü kireçli yüzeyler bile pirelerin hızla artıp çoğalmalarına olanak veren alanlardır. Pirelerin yaşadıkları yerler diye merak edenler bu anlatılan özellikte yerlerin pire kaynağı olduklarını bilmesi ve ilaçlama hizmeti alırken buraların dikkatlice pire ilaçlama işleminden geçirilmesini sağlamalıdır. Pirelenme şikayetlerine başlıca sebep bu özellikte toz, toprak ve kumlu bölgeler çok ciddi anlamda sebep olmakta buralarda yatan sokak hayvanlarından dökülen pire zararlısı kısa zaman içinde yumurtlayarak hızla üreme yoluna gitmektedir.

Pire istilası olan yerlerde ilaçlama yaptırmak

Yazımıza başlarken pirelerin yaşadıkları yerler diye giriş yapıp pirelerin en çok görüldüğü yerleri kısaca anlattık. Peki pire istilası olan yerlerde ilaçlama yaptırmak pirelerin yayılmasını önler mi. Açık alanlar ve daire içlerinde pire istilası çok ciddi rahatsızlık verdiği için detaylı olarak bu alanların kaliteli pire ilaçları kullanılarak ilaçlama işleminden geçirilmesi pire istilasını önlemek için yeterli olur. Ancak çok yoğun tozlu bölgeler ile aşırı eşya olan mekanlarda tek ilaçlama yetmeyebilir.

Pirelerin yaşadıkları yerler bilinirse nasıl önlem alınacağı daha kolay belirlenir bu yüzden yoğun pire kaynağı alanlar gerek pirelerin yok edilmesi için gerek pire oluşmasını önlemek amacı ile dönemsel olarak pire ilaçlamasından geçirilirse apartman ve dairelere pire sıçraması önlenmiş olur. En fazla yapılan yanlışlardan biri ortamın pirelenmesi sonucu ilaçlama yaptırılması olduğu için pire şikayetleri ciddi rahatsızlıklara sebep olur. Daha pirelenme başlamadan önleyici ilaçlama hizmeti alınması hem pireler hemde böcekleri engellemede çok faydalı olur. Binaların ortak kullanım alanları ve bahçelerinde 6 ayda bir ilaçlama yaptırmak pirelerin yaşadıkları yerler sorusunu ortadan kaldırmaya en önemli sebeplerden biridir. Pire ilaçlama nasıl olur?

Comments are closed.