Efor Böcek İlaçlama

Pirelerin genel özellikleri nelerdir?

pirelerin genel özellikleri

pireler en çok nerede yaşarPirelerin genel özellikleri nelerdir neden pire zararlısı insanların yaşam alanlarında sıkça görülür. Bu yazımızda çeşitli konu başlıkları halinde pirelerin üreme yerleri hangi alanlarda yaşayıp çoğaldıkları ve pirelerin genel özellikleri nelerdir kısa, kısa değinip bilgiler vermeye çalışacağız. Pire küçük sert kabuklu ve boyundan çok fazla yüksekliğe sıçrayabilen bir haşere türü olup kanla beslenen parazit kan emici asalak bir haşere türüdür. Pireler kan kokusuna duyarlı olan yapıları bakımından insanlara ve evcil hayvanlara musallat olan hayvan pireleri sağlıklı bir insan için bile ciddi tehdit olup pire bulaşması olduğu zaman insanda ciddi kaşınmalara ve ısırılmalara sebep olmaktadır. Pirelerin yapısı sağlam kabuklu, uzun arka bacakları ve ilginç şekilleri bakımından oldukça ilginç bir zararlı haşere olduğunu göstermektedir.

Gerek yaşadıkları yerler, gerek beslenme alışkanlıklar ve gerek çok hızlı üremeleri pirelerin genel özellikleri nelerdir sorusunu akla getiren bir durumu ortaya koyar. Kış aylarında pek fazla görülmeyen kedi pireleri ve köpek pireleri yaz dönemlerinde çok ciddi manada sorun kaynağı oluşturmakta pek çok bina ve evde pirelenme durumları ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Pirelerin genel özellikleri nelerdir pireleri ilaçlama ve yaşam şekilleri hakkında sizlerin daha ayrıntılı bilgilere ulaşmanız için farklı başlıklar altında makale paylaşıp en etkili böcek ilaçlama yaptırmanıza ve pirelerin zararlarından korunmanız için almanız gereken tedbirlere değinmeye çalışarak pirelerin yapısı hakkında bilgi paylaşıyoruz.

Pireler en çok nerede yaşar?

Pirelerin yaşam alanları genel olarak dış alanlar olmasına karşın pireler en çok nerede yaşar iyi bilinmeli ve pirelerin görüldüğü alanlarda pire ilaçlama hizmeti alınarak pirelerin bu alanlardan yaşam alanlarına yani daire ve evlere yayılmaları engellenmelidir. Pireler bahçe, kömürlük, odunluk, otopark ve kalorifer daireleri gibi bölgelerde sıkça yaşar. Bunun sebebi buraların aşırı tozlu ve sokak hayvanlarının buralarda yoğun olarak görülmesinden kaynaklanmaktadır. Buralarda üreyen pireler insanlar üzerinde evlere taşınır.

Pireler nasıl üreyip çoğalır?

Pirelerin üreme ve çoğalma dönemleri yaz başlangıcı olup pirelerin genel özellikleri nelerdir pire üreme dönemleri hakkında bilgi sahibi olunması pireler nasıl üreyip çoğalır konusunda bilinçli olunarak yaşam alanlarına pire girişlerinin erken müdahale sonucu önlenmesinde etkili olur. Pireler yumurta yolu ile çoğalır ve çok kısa sürede erginleşen pire larvaları inanılmaz bir hızla ürediği için bir ay gibi kısa bir dönemde koca binayı istila boyutuna ulaşarak kontrol edilmesi bir hayli zorlaşabilir.kaç pire türü vardır

Kaç pire türü vardır?

Apartman ve dairelerin pireler tarafından istila edilmesine sebep olan pire türleri hayli huzursuzluk verici olup kaç pire türü vardır insanlara musallat olan pire çeşitleri neler bu konuda kısaca açıklama yapalım. Pire şikayetlerine sebep olan insan piresi, kedi, piresi ve köpek piresi en fazla şikayet kaynağı olan pire türleri olup, kuş piresi, tavuk piresi, toz piresi, kum piresi gibi daha başka pek çok pire çeşidi mevcuttur. Pirelerin genel özellikleri nelerdir diye merak edenlerin yer yüzünde 1800 civarı pire çeşidi yaşadığını bilmesi gerekir.

Pireler insanı neden kaşındırır?

Yaz aylarında ortaya çıkan pirelerin en belirgin özelliği ciddi oranda kaşıntı yapması ve insan bedeninde kızarıklık yapmasıdır. Pireler insanı neden kaşındırır bunun bilinmesi insanların pire sorunlarından korunması için önleyici olabilir. Pire vücutta sürekli gezer ve hareket ettiği için geçtiği bölgede kaşınma hissi verir. Bu ise insanın daima huzursuz olmasına kaşınma hissine kapılmasına neden olur. Ayrıca pirelerin genel özellikleri nelerdir diyenlerin pire ısırıp kan emdiği zaman daha fazla pire kaşınması yaşadıkları da bir gerçektir.

Pirelerden bulaşan hastalıklar

Pireler kan emerek beslenen haşere türleri olduğu için pirelerden bulaşan hastalıklar pire yolu ile sağlıklı insanlara geçmekte hasta bir hayvan yada insandan aldığı kanı sağlıklı bireylere bulaştırıp pire ısırmasıyla oluşan hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Pireden geçen hastalıklar şunlardır: tifüs hastalığı, cilt hatalıkları, alerjik hastalıklar, dizanteri, veba hastalığı, humma, lezyonlu rahatsızlıklar olmak üzere birçok hastalık pireler tarafından insana bulaştırır. Bu yazımızda pirelerin genel özellikleri nelerdir değinmeye çalıştık. Pirelenme belirtileri nelerdir?

Pin It on Pinterest