Pireler nasıl yok edilir?

pirelenme belirtileri
Pirelenme belirtileri
11 Temmuz 2017
pireler ve yayılmaları
Pireler hangi hayvanlardan yayılmaktadır?
11 Temmuz 2017

Pireler nasıl yok edilir?

pireler nasıl yok edilir

pireler nasıl yok edilir

Pireler nasıl yok edilir ve iş yerlerine pirelerin kedi, köpek ve çeşitli yollardan girdiği bilinen bir durum olup yaşam alanlarına yerleşen pire nüfusunun sadece %10’ u (asıl olarak yetişkinler) evcil hayvanınızın üzerinde bulunur. Döşemelerde, nevresimler de ve yaşanan alanlarda bulunan pire yumurtaları, larvaları, pupalar ve birkaç yetişkin, pire nüfusunun aşağı yukarı %90’ ını oluştururlar. Pirelerin bu yoğunluğunu göz ardı etmek, evinizdeki pireleri yok etmekten çok, pire sorununun devam etmesine ve zaman içinde daha da kötüleşmesine yol açar. En önemli öncelik, pireleri yok etmeye bir kere başladığınızda, bunun tüm yaşam döngüsündeki pireleri içermesi gerektiğini unutmamaktır. Yumurtaların yok edilmesi, larva ve pupaların çıkarılması ve yetişkin pirelerin yok edilmesi gerekir. Evdeki pireler nasıl yok edilir insan sağlığını olumsuz etkileyen ve çeşitli hastalıkların bulaşmasına sebep olan pire zararlısını yok etmek için eve ilk pire girişi yaşandığı anlaşılır anlaşılmaz zaman kaybetmeden pire ilaçlama hizmeti alınması gereklidir. Pireler insan sağlığı için ciddi tehdit içeren hem ısırıp vücudu kabarması hemde kaşınma hissi vererek oldukça fazla psikolojik sıkıntı yaşanmasına sebeptir. Evlerde ortaya çıkan pire şikayetlerinin ortadan kaldırılması için ev sakinleri evimdeki pireler nasıl yok edilir diye kısa bir araştırma yaparak ya kendi çabaları ile yada pire ilaçlama şirketleri ile temas kurup pire mücadele hizmeti almak yoluna giderek pirelerden kesin olarak kurtulmaya çalışırlar. Şüphesiz doğru olan deneyimli pire ilaçlama ekiplerinden alınacak ilaçlama hizmetidir.

Pire ilaçlaması hakkında bilinmesi gerekenler

Pire ilaçlama basit içerikli böcek ilaçları ve sıradan bildik uygulamalar ile yapılarak sorunun sona erdirilmesi için kesinlikle yeterli olamaz. Pire ilaçlamasının kokusuz böcek ilaçlama ile yapılması ancak çok az sayıda pire olan yerlerde uygulanmalı daire ve iş yerlerine yayılmış durumdaki pire problemlerinde kokulu pire ilaçlaması yaptırılarak pirelerin imha edilmesi sağlanmalıdır. Pirelerin vücudunu kaplayan sert kabuk ve pirenin yapısı göz önüne alınarak en etkili pire mücadelesi kapalı alanlarda dumanlı pire ilaçlama ile açık alanlarda spreyleme şeklinde pire ilaçlama şekli uygulanarak pireler nasıl yok edilir in yanıtı kesinlikle kokulu böcek ilaçları ile bu uygulamalar yapılmalıdır. Pire zararlısı zıplayarak hareket eden bir haşere türü olup yerlerde ve tozlu alanlarda çok yoğun olarak görülmektedir. Dış alanlarda kömürlük, bahçe ve binaların ortak kullanım bölgelerinde kuş, kedi, köpek benzeri hayvanların dolaşması sonucu buralara sıçrayan pire türleri kısa sürede yumurta yolu ile üreyerek yoğun bir yayılmaya ve her alana bulaşmaya başladığı için bireysel olarak başa çıkılması ve baş edilmesi mümkün değildir. Pireler nasıl yok edilir en kısa sürede pirelerden kurtulmanın yolları nelerdir diye merak edenlerin pire ilaçlaması hakkında bilinmesi gerekenler yazımızı okuyup bireysel olarak hareket etmek yerine etkili ve kalıcı pire mücadele yöntemlerini en iyi uygulayan deneyimli pire ilaçlama firmalarından pire ilaçlama servisi talep etmeleri pirelerden kurtulmak için tek yoldur.pirelerden kurtulmak

Pire ilaçlama sonrasında ne yapılmalıdır?

Uygulama sonrasında en önemli olan mekanın havalandırılması olup önceden ilaçlama yapılan alana bir kişi girerek alanın dikkatlice en az bir iki saat  havalanmasını sağlamalıdır. Evin havalandırılması esnasında içeride durulmayıp dışarı çıkılmalı mekandaki zehirli havanın temiz hava ile yer değiştirip içeride durulur hale geldikten sonra mekana girip ev içerisinde genel ıslak temizlik yapılmalı nevresimler ve örtüler yıkanmalı, koltuk üzeri nemli ve deterjanlı bir bezle silinmelidir. Ayrıca eğer evde evcil hayvan yaşıyor ise uygulama sonrasında hayvanlara tekrar eve alınmadan veteriner tarafından pire ilacı uygulanmalıdır. Tüm ilaçlama şekillerinde olduğu gibi pire ilaçlamasından sonrada tedbir önemli olup ilaçlamayı yapan ekibin tavsiyelerine uyulmalı temizlik esnasında eldiven kullanılmalı ve kesinlikle çamaşır suyu kullanılarak evde temizlik yapılmamalıdır. Pireler hangi hayvanlardan yayılmaktadır?

Comments are closed.