Efor Böcek İlaçlama

Pireler nasıl üreyip çoğalır

Pirelerin üremesi nasıl önlenirYeşillik alanlar ile apartman içlerinde pireler nasıl üreyip çoğalır bilinmeden pirelerle başa çıkmak pek mümkün olmaz. Pire türleri kendilerine kolay saklanma alanlarını üreme bölgeleri seçerek fark edilmeden çok hızlı bir şekilde etrafa yayılırlar. Boş bir arsada yada arazide yumurtlayan pireler buralarda insanların geçmesi ile üzerlerine sıçrayıp gittikleri yere rahatça taşınır ve hiç fark edilmezler. Örneğin boş bir sahada top oynayan çocuklar yada toprak ve kumla oyun oynayan çocukların üzerine sıçrayan bir kaç tane pire bile pireler nasıl üreyip çoğalır sorusuna yanıt olmada yeterlidir.

Pire türleri kan ile beslendikleri için kan kokusuna duyarlı haşereler olup daha insan yada hayvanlar kendilerine bir kaç metre mesafede iken kan kokusunu alarak kendilerine yaklaşan canlıların üzerine sıçrayarak elbise ve kıllarına tutunarak vücutlarına girer ve ısırıp kan emerek hem kaşıntıya neden olur hemde kolayca beslenirler. Apartman ve sitelerde aniden ortaya çıkan pire basması sonucu insanlar pireler nasıl üreyip çoğalır şeklinde ilk defa karşılaştıkları bu tür sorunlar karşısında şaşkın ve meraklı hallere düşer ve bu sorundan kurtulmak için bireysel yollar ile yada ilaçlama firmalarına danışarak en uygun pire ilaçlama şeklini yaptırıp pirelerden kurtulmaya çalışırlar. Pirelerden profesyonel bir pire ilaçlama servisinden ilaçlama hizmeti alarak kurtulmak şarttır.

Pirelerin üremesi nasıl önlenir?

Ev ve iş yerlerinde meydana gelen pire şikayetlerinde pirelerin üremesi nasıl önlenir ve pireler nasıl ortadan kaldırılır sorusuna en doğru cevap şekli hiç kuşkusuz pire ilaçlama yaptırılması olacaktır. Pireler nasıl üreyip çoğalır kısaca değinmiştik bu sebeple pirelerin yumurtlama dönemleri çok yoğun pire istilasına maruz kalınan dönemler olduğu için havaların ısınmaya başlaması pire şikayetlerinde ciddi artışları beraberinde getirmektedir. Mayıs ayının ortalarında başlayan pirelenme şikayetleri ekim ayına kadar kesintisiz görülmekte apartman ve sitelerde kullanılmayan alanlar başta olmak üzere kedi ve sokak hayvanlarının görüldüğü bölgelerde ciddi pire sorunları ortaya çıkmaktadır.

Pireler nasıl üreyip çoğalır bilmeyenler besledikleri bir sokak kedisinin yavrulaması sonucu pire basmasını pek tahmin etmezler. Aslında en çok pirelenmeye sebep kedilerin yavru yapma dönemleri olup en çokta kedilerin doğum esnasında aşırı sıkıntıdan dolayı terleyip vücutlarındaki terin toprağa karışması ile vücutlarındaki pire pupalarının toprağa karışması sonucu kısa sürede pireler baş göstermekte pirelerin hızla etrafa yayılıp bina içleri ve dairelere kadar taşınmasına yol açmaktadır. Pire hastalıkları nelerdir?

Pin It on Pinterest