Pire İlaçlama – Efor Böcek İlaçlama
Böcek ve Akrep İlaçlama
Akrep İlaçlama
28 Mart 2017
Böcek ve Tahta Kurusu İlaçlama
Tahta Kurusu İlaçlama
28 Mart 2017

Pire İlaçlama

Böcek ve Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Sıcak havaların gelmesi ile en fazla yaşanan haşere şikayetlerinin başında pire ilaçlama talepleri gelmektedir. Özellikle depo ve tekstil üzerine faaliyet gösteren alanlarda daha fazla görülmekte olan bu sorunun kaynağı yüksek oranda kedi girmesi ve sonrasında çeşitli nedenler ile pirelerin ortamı basmasıdır. Pire mücadelesi yaz aylarında çok fazla yapılmakta olan bir zararlı imha yöntemi olup evde pire görülmesi de daha çok bodrum ve bahçede başıboş sokak kedilerinin dolaşması ve buralara yavrulaması sonucu sıkça görülen bir şikayet türüdür.
Hayvan piresi siyah renkli olup tozlu ve kirli yüzeylerde saklandığı için en fazla apartman kazan dairesi, otopark ve zemin katlarda kullanılan depo benzeri yerlerde karşımıza çıkmaktadır. Evde pire ilaçlama oldukça fazla yapılan bir ilaçlama türü olup ev içine giren pire zararlısı yatak, koltuk, halı gibi tüylü yüzeylerde saklanarak çok kısa sürede üremektedir. Pire ilaçlama şekli açık ve kapalı alanlarda ortamın yapısına göre farklı şekilde yapılabilmesine rağmen biz en fazla sisleme yöntemini kullanıyor ve tercih ediyoruz.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Böcek ve Pire Nerede Yaşarlar
Açık alanlarda ve ev içinde pire ilaçlama yöntemi bazı durumlarda değişik ilaçlama makineleri kullanılarak yapılabilmektedir. Örneğin bahçede ilaçlama hem sırt pompası kullanılarak ıslama şeklinde yapılırken hemde sisleme şeklinde elektrikli ulv cihazları ile de yapılabilmektedir burada önemli olan yüzeylerin ilaçlanarak tozlu topraklı yerlerin ve yeşil alanların ilaçlama işleminden tam olarak geçirilmesidir.
Evde pire ilaçlama yapılırken daha çok sisleme şeklinde olan yöntem daha etkili ve tercih edilen bir uygulama şekli olup genel olarak tüylü yüzeylerde saklanan pireler halı, koltuk, yatak gibi yerlerde olduğu için duman şeklindeki uygulama ile daha kolay bir şekilde imha edilebilmektedir. Pire ilaçlama şekil olarak ta sıvı ve yerleri nemlendirecek bir şekilde ilacın tüm yüzeye ulaşması sağlanarak pirelerin gizlendiği alanlar ilaçla temas etmeli ve pireler bu şekilde yok edilmelidir.

Pire İlaçlama İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Böcek ve Pire İlaçlama
Pek çok müşterimiz bizimle tanışmadan önce başka ekipler ile çalıştıklarında böceklerin yumurtalarına ilaç işlemez denilerek daha ilk başta birden fazla akrep ilaçlama ve böcek ilaçlama yaptırmanın şart olduğuna insanları ikna ederek defalarca konut ve evlerinde uygulama yaptırmalarına sebep olmuşlardır. Elbette bütün akrep ilaçlama şirketleri yada diğer haşereler için ilaçlama servisi veren ekipler böyle değildir ancak gördüğümüz pek çok kişinin bu yola baş vurarak tek seferde bitmesi hiç zor olmayan her çeşit haşere için en az iki ilaçlama yaptırtarak adeta insanları kandırıp para kazanma yarışına girmişler ve yaptıkları ilaçlama sonuç vermeyince de insanlara bahaneler öne sürerek mağdur etmişlerdir. Akrep ilaçlama hizmetimiz sonrası evde yaşayan akrepler tek seferde imha edilmekte ve akrep yumurtaları dahil tüm haşereler evden sökülüp atılmaktadır. Efor ilaçlama ekibi olarak tanıdığımız bazı firmalar dışında pek çok ilaçlama servisinin garantili akrep ilaçlama yapmak yerine ilk amacının para kazanmak olduğuna şahit olup bizim böyle bir yanlış yolu asla tasvip etmeyeceğimizi belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir