Ana Sayfa > Blog > Pire İlaçlama
Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? Hangi pire türleri üzerinde ne tür ilaçlar etkilidir? bunları iyi anlamak gerekir. Pire ilacı uygulaması yaptırmadan önce pireler hakkında bilgi edinmek alacağınız ilaçlama servisi öncesi oldukça faydalı olacaktır. Bilindiği gibi pire ve tahta kurusu gibi haşereler kan emici asalak canlılardır. Pire, yaşamak ve kolaylıkla barınarak beslenebilmek için tüylü bir konakçının yardımına ihtiyaç duyar. Üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenir ve daha sonra hızlı bir yumurtlama aşamasına geçer.

Evinizde beslediğiniz evcil hayvanlarla ya da bir şekilde sokakta yaşayan kedi, köpekler yolu ile evinize girmiş olan pireler kabus dolu günlerin başlamasına yol açar. Pireler ile mücadele konusunda isteksiz davranmanız yada yanlış ilaçlama yaptırmanız nedeni ile ciddi bir sağlık sorununa neden olur. Kan emerek yaşam süren pireler, değişik canlılardan kam emdiği için önceki taşıyıcısının kanında bulunan tüm mikropları ve hastalıkları yeni kan emdiği taşıyıcısına direkt kan yoluyla bulaştırır. Bu ise insanlar için çok ciddi bir sağlık sorunu teşkil eder.

Pire İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Hayvan pireleri ve toz piresi olarak bilinen zararlı pireler hem zor ölür, hemde ciddi sağlık sorunudur bu yüzden pire ilaçlaması hayati bir önem taşımaktadır. Pire ilaçlama yöntemleri nelerdir? Evinizdeki pirelerden kurtulmak için öncelikle pirelerin mekanlara geliş sebebini çözmeli ve uygulama sonrası yeniden pirelenmeye maruz kalmamalısınız. Ayrıca evcil hayvanınızı ve evinizi hijyenik tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Tüm çabalara karşın evdeki pire sorunu bir türlü bitmediyse ve pireler nasıl ilaçlanır? diyorsanız kısaca pire kontrol şekillerine değinelim.

Profesyonel ilaçlama firmalarındaki ilaçlama uzmanların kullandığı iki türlü yöntem mevcuttur. Açık ve kapalı alanlarda yapılan pire ilaçlamasında daha kesin çözüm sağlanması adına uygulamalarda farklılıklar görülür. Açık alanda sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntem ile etkili pire ilaçları alanın yüzeylerine ıslama şeklinde uygulanır. Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda sisleme ilaçlama olarak tabir edilen, dumanlama tekniği olan ulv ilaçlama yöntemi uygulanır. Bu daha kapsamlı bir ilaçlama yapılmasına olanak sağlar.

Evde Pire İlaçlamasında Dikkat Edilecekler

Dumanlama tekniği ilaçlama yöntemleri arasında en etkili olanıdır. Sisleme özelliği ile en küçük çatlaklara kadar ulaşan pire ilacı kısa sürede pirelerin yok olmasını sağladığı için oldukça etkilidir.  En kapsamlı pire ilaçlama yöntemi olarak bilinmekte ve pire ilaçlama servisleri tarafından eğitimli elemanlar denetiminde kullanılmaktadır. Pire ile mücadelede nelere dikkat edilmelidir? Pire ilaçlaması nasıl yapılır? sorusu kadar ilaçlama teknikleri ve kullanılacak pire ilaçları da belirleyici olacaktır.

Ayrıca böcek ilaçlama yapan firmaların özellikleri de pire mağdurları tarafından dikkate alınması gereken bir konudur. Pire ilaçlama yöntemleri ile yok edilen pirelerin kısa bir süre sonra tekrar evinizi istila etmesini istemiyorsanız gerekli tedbirleri almalı ve dışarıdan eve pire taşınmasına engel olmalısınız. Profesyonel ilaçlama firmaları ile pire mücadelesine girmeniz sizin açınızdan hem kalıcı hemde daha sağlıklı olacaktır. İşinin uzmanı ilaçlama firmalarının pire ilaçlamasında izlediği yol öncelikle pireleri mekandan arındırmaktır.

Pirelerin Yok Edilmesi Bilinçli Mücadele İle Olur

İlaçlanan alanda yaşayan diğer canlı türleri özellikle kedi ve köpekler kullanılan ilaçların etkisine maruz kalmamalıdır. Ayrıca dış ortamlarda hassas bitkiler tespit edilerek onlara zarar vermeyen ilaçlar kullanılır. Özellikle hayvanlar ve çocuklar düşünülerek temas halinde bulunulabilecek tüm eşyalar hava geçirmeyecek şekilde kapatılır yada ilaçlama sonrası temizlenir. Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra yumurtalardaki pirelerin çıkması beklenir ve gerekli süre sonunda kesin çözüm için ikinci bir ev ilaçlama yapılır.

Her haşere için farklı ilaç kullanılır. Pire ile mücadele için pirelerin yapısına uygun, bağışıklıklarının olmadığı ilaçlar kullanılması şarttır. İlaçlama sonrası mekanın bilinçli ve titizlikle temizlenmesi önemlidir. Evcil hayvanların pire şampuanlarıyla yıkanması oldukça faydalıdır. Pire ilaçlama fiyatları uygulanacak ilaç ve mekanın ölçüsüne göre değişkenlik gösterir. Pire mücadele fiyatlarındaki değişikliklerin sebebi, ilaçlama yapan firmaların kullandığı teknoloji, ilaçların kalitesi, firmanın konusunda ne kadar uzman olduğu gibi detaylar belirleyicidir.

Pireler Kesin Olarak Nasıl Yok Edilir?

Pire mücadelesi, pirelerin kesin bir şekilde yok edilmesinden evde yaşayanların sağlıklarına kadar son derece önemli bir konu olduğu için mutlaka işin uzmanlarınca verilmelidir. Pire yumurtaları ve pupalar daha sonra mekanda yeniden pirelenme sorunlarına neden olabilir. Pireler için kullanılacak pire ilaçları mutlaka kokulu ve yakıcı etkili pire öldürücü özellikte olmalıdır. Pek çok böcek türü için kokusuz böcek ilacı etkili iken pireler ile mücadelede kokusuz ilaçların oldukça yetersiz kaldığı bilinmektedir.

Pireler nasıl yok edilir? tek ilaçlama ile pirelerden nasıl kurtulunur? diyorsanız pirelerin sert kabuklu ve sağlam yapılı olduğunu bilmelisiniz. evde beslenen evcil hayvanların mutlaka kontrol ettirilmesi, bina çevrelerinin pirelere karşı ilaçlanması, gerekli durumlarda ikinci defa ilaçlama servisi alınması gerekir. Garantili pire ilaçlama pek mümkün olmayacağı için garanti verenlerden uzak durmak çok daha yerindedir. Ancak etkili bir ilaçlama sonrası efor ilaçlama olarak çoğu zaman tek ilaçlama ile sizleri pirelerden kurtarmaktayız.

Etiketler
Efor İlaçlama İstanbul İlaçlama Firması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir