Efor Böcek İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Sıcak havaların gelmesi ile en fazla yaşanan haşere şikayetlerinin başında pire ilaçlama talepleri gelmektedir. Özellikle depo ve tekstil üzerine faaliyet gösteren alanlarda daha fazla görülmektedir. Bu sorunun kaynağı yüksek oranda kedi girmesi ve sonrasında çeşitli nedenler ile pirelerin ortamı basmasıdır. Pire mücadelesi yaz aylarında çok fazla yapılmakta olan bir zararlı imha yöntemi olup evde pire görülmesi de daha çok bodrum ve bahçede başıboş sokak kedilerinin dolaşması nedeni ile yaşanır.

Ayrıca kedilerin buralara yavrulaması sonucu sıkça görülen bir şikayet türüdür. Hayvan piresi siyah renkli olup tozlu ve kirli yüzeylerde saklandığı için en fazla apartman kazan dairesi, otopark ve zemin katlarda kullanılan depo benzeri yerlerde karşımıza çıkmaktadır. Evde pire ilaçlama oldukça fazla yapılan bir ilaçlama türü olup ev içine giren pire zararlısı yatak, koltuk, halı gibi tüylü yüzeylerde saklanarak çok kısa sürede üremektedir. Pire İlaçlama şekli pire yoğunluğuna göre seçilir.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Açık alanlarda ve ev içinde pire İlaçlama Yöntemi bazı durumlarda değişik ilaçlama makineleri kullanılarak yapılabilmektedir. Örneğin bahçede ilaçlama hem sırt pompası kullanılarak ıslama şeklinde yapılırken hemde sisleme şeklinde elektrikli ulv cihazları ile de yapılabilmektedir burada önemli olan yüzeylerin ilaçlanarak tozlu topraklı yerlerin ve yeşil alanların ilaçlama işleminden tam olarak geçirilmesidir. Az sayıda pire bile kısa sürede yeniden hızla çoğalabilir ve sıkıntı yaşanır.

Evde pire ilaçlama yapılırken daha çok sisleme şeklinde olan yöntem daha etkili ve tercih edilen bir uygulama şekli olup genel olarak tüylü yüzeylerde saklanan pireler halı, koltuk, yatak gibi yerlerde olduğu için duman şeklindeki uygulama ile daha kolay bir şekilde imha edilebilmektedir. Pire ilaçlama şekil olarak ta sıvı ve yerleri nemlendirecek bir şekilde ilacın tüm yüzeye ulaşması sağlanarak pirelerin gizlendiği alanlar ilaçla temas etmeli ve pireler bu şekilde yok edilmelidir.

Pire İlaçlama İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Pek çok müşterimiz bizimle tanışmadan önce başka ekipler ile çalıştıklarında değişik söylemle karşılaşmaktadır. Böceklerin yumurtalarına ilaç işlemez denilerek daha ilk başta birden fazla pire ilaçlama ve böcek ilaçlama yaptırmanın şart olduğuna ikna edilmeye çalıştıklarını belirtmektedir. İnsanları ikna ederek defalarca konut ve evlerinde uygulama yaptırmalarına sebep olmuşlardır. Elbette bütün Pire İlaçlama Şirketleri yada diğer haşereler için ilaçlama servisi veren ekipler böyle değildir.

Ancak gördüğümüz pek çok kişinin bu yola baş vurarak tek seferde bitmesi hiç zor olmayan her çeşit haşere için en az iki ilaçlama yaptırmasıdır. Bu adeta insanları kandırıp para kazanma yarışına girmişler görüntüsünden başka bir şey değildir. Yaptıkları ilaçlama sonuç vermeyince de insanlara bahaneler öne sürerek mağdur etmişlerdir. Haşere ilaçlama hizmetimiz sonrası evde yaşayan böcekler tek seferde büyük oranda imha edilmekte ve böcek yumurtaları dahil tüm haşereler evden sökülüp atılmaktadır.

Pire İlaçları Nasıl Olmalıdır?

Pire zararlısı oldukça sağlam yapılı ve rahatsız edici bir haşeredir. Pireler ile mücadele için ani etkili ve çok hızlı öldüren böcek ilaçları kullanılmalıdır. Pirelerden kurtulmak sanıldığı gibi kokusuz haşere ilaçları ile hiçte kolay değildir. Pirenin vücudundaki sert kabuksu tabaka pireyi pek çok böcek ilacının etkisinden korur. Pirelerin evlerden arındırılması ancak bilinçli ve son derece etkili bir ilaçlama ile mümkündür. İlaçlama servisi seçerken bunları göz önünde bulundurmak gerekir.

En etkili pire ilaçları hiç kuşkusuz yakıcı etkiye sahip kokulu pire öldürücülerdir. Pireleri kesin olarak önleme ancak doğru pire ilacı ile mümkündür. Ayrıca pirelerin üredikleri alanın özelliğine göre ilaçlama yöntemi seçmek gerekir. Ev pire ilaçları eşya ve elektronik cihazlara zarar vermeyen özellikte olmak zorundadır. Pire İlaçlama Nasıl Yapılır? hangi pire ilaçları kullanılır iyi bilmeden pireleri öldürmek hiçte kolay olmayacaktır. Pire için kesin çözüm ancak bilinçli mücadele ile olur.

Garantili Pire İlaçlama Mümkün Mü?

Efor ilaçlama ekibi olarak zor ölen böceklere karşı ilaçlama garantisi vermiyoruz. Tanıdığımız bazı firmalar dışında pek çok ilaçlama servisinin garantili pire ilaçlama yapmak söylemi sadece sözde kalmaktadır. Asıl amacın tek seferde nasıl pire ve böcekleri yok ederiz olması gerekir. Ancak bunun yerine ilk amacının para kazanmak olduğuna şahit olan insanlar firma değiştirmek zorunda kalmıştır. Bizim böyle bir yanlış yolu asla tasvip etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Pire İlaçlama Garantisi verilmesi mümkün olmayan bir haşere olduğu için önceden belirtmek gerekir.

Pire İlaçlama Garantisi vermediğimiz halde pek çok firmanın çözemediği pire şikayetlerini tek seferde çözdük. Her türlü böcek ilaçlama için müşterileri doğru bilgilendirmek ve uygun çözümü önermek esastır. Garantili ilaçlama adı altında insanları defalarca ilaçlamaya mahkum etmek son derce yanlıştır. Tahta kurusu, pire, toz akarı, kertenkele, kitap biti benzeri böcekler için garanti vermek çokta gerçekçi değildir. Biz tek seferde çözüm için en iyi ilaçları kullanıyoruz.

Pin It on Pinterest