Efor Böcek İlaçlama

Periyodik pire ilaçlama zorunlu mudur?

periyodik pire ilaçlama hakkındaApartman ve evlerde görülen pire şikayetlerinde periyodik pire ilaçlama zorunlu mudur tek ilaçlama ile pirelerden kurtulmak mümkün olur mu bu ve benzeri sorular çok fazla merak edilen konulardan olduğu için böyle bir makale yazıp sizlerin böcek ilaçlamasında ne gibi uygulamalar yaptırmanız gerektiğini anlatmaya çalışalım. Pirelerin yapısı çoğu böcek ilaçlarına dirençli olduğu için ucuz pire ilaçları kullanmak yanlıştır. Periyodik pire ilaçlama çok yoğun pire görülen alanlar ile kalabalık malzeme ve aşırı tozlu yerlerde yapılması gereken bir uygulama çeşididir.

Bazı insanlar kulaktan dolma bilgiler ile açık alanlar yada depo, ve sığınak gibi yerlerde pireleri önlemek için kireçleme yapmakta bu pirelerin önlenmesi bir yana dahada kolay saklanıp hızla her tarafı sarmalarına yol açmaktadır. Periyodik pire ilaçlama zorunlu mudur diye merak edenler basit pire şikayetlerinde tek ilaçlamanın çözüm olmaya yeterli olacağını çok aşırı pire şikayeti ve aşırı malzeme dolu depo yada bölgelerde belirli aralıklar ile ilaçlama yapılması gerekmektedir. Sürekli eşya giriş çıkışı görülen mekanlar ve sokak hayvanları bulunan bölgelerde tek ilaçlama yeterli olmaz bu gibi durumlarda periyodik pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Pire yumurtalarına ilaç tesir eder mi?

Pireler çok hızlı üreyen asalak haşereler olduğu için merak edilen bir diğer soru ise pire yumurtalarına ilaç tesir eder mi olup kokusuz haşere ilaçları ve ucuz kimyasallar pirelerin yumurtalarına kesinlikle etki etmez. Periyodik pire ilaçlama zorunlu mudur hangi şartla periyodik ilaçlamayı zorunlu kılar iyi bilinmeli şartlara göre hareket edilmesi yapılacak pire ilaçlaması kesinlikle çok etkili yöntemle yapılmalıdır. Pire yumurtası tozlu ve pis alanlara bırakıldığı için bazı durumlarda tek ilaçlama yeterli olmayabilir bu gibi durumlarda ikinci bir pire ilaçlaması yaptırılmalı pirelerin yeniden üremesi gerçekleşmeden imha edilmelidir.

Apartmanda pire ilaçlama şekli ile dairede yapılan pire ilaçlama uygulaması farklılık gösterir. Bu sebeple mekanın özelliğine göre pire mücadelesi yaptırmak pirelerin yok edilmesinde oldukça önemlidir. Bu yazımızda periyodik pire ilaçlama zorunlu mudur hangi durumlarda periyodik pire ilaçlaması yaptırılmalı sizlerin ilaçlama öncesi nasıl davranmanız gerektiğini kısaca anlatmaya çalıştık. Pire mücadele hizmeti ciddi bir iştir ve bireysel uygulamalar yada amatör pire ilaçlama yöntemleri ile pire ilaçlama yapanların pireler ile başa çıkması mümkün değildir. Evde tatarcık sineği ilaçlama nasıl yapılır?

Pin It on Pinterest