Efor Böcek İlaçlama

Periyodik nem böceği ilaçlama

Böcek ilaçlama hizmeti

nem böceği ilaçlamasında garanti vermekPeriyodik nem böceği ilaçlama aşırı derecede üreyen beyaz minik böcekler için yaptırılması kaçınılmaz olan bir uygulama olması bakımından oldukça önemlidir. Yüzeysel olarak belirli bölgelerde görülen beyaz nem böcekleri etkili bir ilaçlama ile tek seferde yok edilebilir ancak evin tamamına yayılmış kapı çerçevelerinin arasından parke altlarına, mutfak dolaplarından buzdolabı, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaların motor kısımlarına kadar yayılmış nem böcekleri ile mücadele çok zordur ve kesinlikle belirli aralıklar ile periyodik nem böceği ilaçlama yaptırmak gerekir. Beyaz nem böcekleri zor ölen haşereler olduğu için tek seferde önlenmeleri her zaman mümkün olamaz.

Nem böceği ilaçlaması hakkında sık sorulanlar içinde kaç defa ilaçlama yaptırmalıyım periyodik nem böceği ilaçlama şart mıdır gibi sorular sıkça sorulduğu için iyice yayılan nem böceklerinin yok edilmesi için belirli periyotlar içinde tekrarlanması bu böceklerin ortadan kaldırılması için zorunlu hale gelir. Nem böceği ilaçlamasında garanti vermek imkansız olduğu için garantili ilaçlama yaptığını iddia edenlere itibar etmemek gerekir. Erken fark edilen nem böceklerini imha etmek çok daha kolay olmasına rağmen yatak odalarında elbise aralarına kadar yayılmış bu böceklerin geç fark edildiği durumlarda tek ilaçlama ile yok edilmeleri pekte mümkün değildir. Periyodik nem böceği ilaçlama evin genelinde yaşanan aşırı beyaz nem böceği şikayetlerinde kaçınılmaz hale gelmektedir.

Nem böcekleri nasıl anlaşılır ?

Evlerde en fazla kış dönemlerinde karşılaşılan beyaz nem böcekleri toz gibi minik ve çok yavaş hareket ettiği için ilk bakışta pek fark edilemezler. Nem böcekleri nasıl anlaşılır insanlar  genelde ciltlerinde bir kaşıntı ve böcek dolaşma hissine kapılır ancak pek bir şey göremezler. Ayrıca koyu renkli eşyalar ve televizyon, buzdolabı mutfak eşyaları arasında minik beyaz böcekleri görmeye başlar. Periyodik nem böceği ilaçlama yaptırmadan bir defada nem böceğinden kurtulmanın çaresi şikayetin başlangıç aşamasında fark edilmesi ve geç kalınmadan evde ilaçlama yaptırarak daha başlangıç aşamasında yok edilmeleridir.

Ancak rutubet alan duvarlar ve yerler, evin bir bölümü sıcak iken diğer bir bölümün nemlenip buhar yapması aslında nem böceklerinin yaşam alanlarını en ideal hale getiren şartlardır. Isı dengesi yeterli olmayan evlerde çok daha fazla nem böceği sorunları yaşandığı bilinmektedir. Ayrıca sıfır binalarda çok fazla oranda beyaz nem böceği şikayetleri görülmekte bunun sebebi ise inşaatın çok kısa sürede tamamlanıp daha beton nemini çekmeden evin içine ahşap döşemeler ile eşyaların yerleştirilmesi parkelerin kurumayan zeminlere kaplanması sebeplerden biridir. Kum böcekleri olarak bilinen bu minik beyaz, gri ve kahverengimsi nem böcekleri periyodik nem böceği ilaçlama yapılarak önlenebilmektedir. Nem böcekleri nereden gelir?

Pin It on Pinterest