Efor Böcek İlaçlama

Otel ilaçlanması

otel ilaçlama

otel ilaçlama şirketiİnsanların farklı şehirleri ziyaretleri ve iş bağlantıları için ettiği seyahatlerde en çok kullandıkları yer otellerdir. Otel ilaçlama bu bakımdan müşterilerin huzurlu ve rahat bir konaklama yapabilmesi için önemli olup buralara dünyanın her yerinden insan gelip konakladığı düşünüldüğünde elbette istenmeyen haşere sorunlarının ortaya  çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Otel ilaçlama hizmetleri hijyen ve insanların sağlığını korumak adına önemli bir uygulama olup bazı Ülkelerde yaygın olarak görülen böcek türlerinin kişilerin valizlerinde eşyaları arasında buralara gelmesi ve konaklama esnasında otellere bulaşıp kısa zamanda yayılma eğilimi göstermesi kaçınılmaz olacaktır. Otel ilaçlama servisleri en fazla otellerde yaşanan böcek şikayetleri arasında pirelenme, hamam böceği mücadelesi ve tahta kurusu ilaçlama ile ilgili olumsuzlukların yaşandığına şahit olup en fazla bu şikayetlerin yaşandığını özellikle yabancı ülkelerden tatil için gelen turistler ile otellere bulaşan tahta kurularının ciddi derecede yayılmaya başlaması ile tahta kurularına karşı otel ilaçlaması hizmetinin çok sık yapıldığı bilinen bir gerçektir. Otellerin bu denli hassas öneme sahip olması elbette buraların çok titiz bir şekilde haşerelere karşı korunması için periyodik otel ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılmaktadır. Buralarda gece gündüz sürekli insanların bulunması toplu olarak ilaçlamaya izin vermeyeceği için bulaşma görülen odalarda dönem, dönem tahtakurusu ilaçlaması yapılabilirken periyodik olarak kokusuz ilaçlama ise aylık periyotlar halinde insanları rahatsız etmeden ve yaşamlarına kısıtlama getirmeden düzenli aralıklar halinde rahatlıkla yapılabilmektedir.

Otel ilaçlamanın önemi

Bilindiği gibi otellerin en büyük özelliği konaklama amaçlı kullanılmaları ve farklı pek çok kültürden insanların buralara gelmesi beraberlerinde bazı zararlı haşere türlerinin de fark edilmeden otellere yayılması anlamına gelmektedir. Bazı otellerde odalarda birden fazla insan konakladığı için tahta kurusu gibi haşere türleri diğer insanların yataklarına bulaşarak insanları ısırıp huzursuz olmalarına ve hastalıklı bir bünyeden emdiği kanın sağlıklı kişilere bulaştırılması sonucu bazı bulaşıcı hastalıkların yayılma riskinin görülmesine sebep olur. Otel ilaçlamanın önemi sağlık açısından hayli dikkat gösterilmesi gereken bir durum olup böceklere karşı otel ilaçlama çok sıkı bir şekilde takip edilmeli insanları ısıran haşere türlerinin tüm odalara yayılmasına imkan vermeden görüldükleri anda etkili bir ilaçlama yöntemi ile ortadan kaldırılarak buralara yerleşen insanların huzurlu bir şekilde gecelerini geçirmeleri temin edilmelidir. Oteller sosyal alanlar olup böceklerin yayılması kolay olur ve insan sağlığını çok ciddi tehdit etmelerine yol açar. Profesyonel otel ilaçlama firmaları otellerin daha hijyenik ve daha huzurlu yerler olması için buralarda düzenli olarak ilaçlama hizmeti verip otellerin insanlar için hastalık mikroplarının bulaşma potansiyeli olan alanlar içinde anılmasını önlemeye çalışmaktadır. Buralara binlerce farklı insanın farklı kültürden gelip konaklaması elbette çeşitli sorunları beraberinde getirir. Bunun önlenmesi için otel ilaçlama titizlikle yaptırılması gereken bir öneme sahiptir.otel ilaçlama servisi

Otel ilaçlama firmalarının dikkat etmesi gerekenler?

Halk sağlığı ile yakından alakalı olan otellerin ilaçlanması için bilinçli hizmet veren otel ilaçlama firmaları buralarda sorun oluşturan haşere türlerinin imhasına yönelik böcek mücadele yöntemleri ile hizmet sunarlar. Otellerin ilaçlaması genel olarak kokusuz haşere ilaçları ve periyodik uygulamalar şeklinde yapılır bu son derece doğru ve gerekli bir yöntem olmasına karşın bazı durumlarda kokusuz ilaçlama yetersiz kalıp rutin ilaçlama hizmetinin dışına çıkılıp ciddi zararlı böcek bulaşmalarının ortadan kaldırılması için kısmi ilaçlama yapılması ve çok etkili yöntemlerin kullanılması zorunlu olabilmektedir. Özellikle uyuz böceği, toz böceği ve tahta kurusu ilaçlama gibi kapsamlı bir mücadele gerektiren durumlarda bu bulaşmaların görüldüğü odalar boşaltılmalı ve sisleme şeklinde uygulama yapılmalıdır. Otel ilaçlama şirketleri bu gibi durumlarda otel yönetimine gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak alınması gereken tedbirler aldırılmalı insanların rahatsız edilmeden bu zararlı haşerelerin yok edilmesi sağlanmalıdır. Efor haşere ilaçlama ekibi olarak en etkili otel ilaçlama hizmetlerini sunuyor otellerin adeta bir zararlı bulaşma merkezi haline gelmesini önleyip buralarda konaklamak için bulunan insanların huzurlu bir şekilde dinlenmelerini ve sorunsuz bir konaklama yapmalarına yardımcı oluyoruz. İlaçlama makinelerini biliyormusunuz?

Pin It on Pinterest