Efor Böcek İlaçlama

Oryantal hamam böceği ilaçlama

Evlerin ve gıda üretim hizmeti veren işletmelerin davetsiz misafirleri olan hamam böcekleri arasında oryantal hamam böceği ilaçlama hizmetleri mekanların böceklerden arındırılması ve hamam böceği etkinliğinin kırılması için pek çok insanın baş vurduğu bir hizmet türüdür. Dış görünümü Parlak koyu kırmızı-kahverengi renginde olan oryantal hamam böcekleri, genellikle kapı altlarından, buldukları açık deliklerden hatta kablolardan, borulardan, açık su yollarından ya da kanalizasyondan binalara giren istilacı haşerelerdir. Ergin hamam böcekleri çok farklı bir görünüme sahiptirler. Ergin erkek oryantal hamam böceklerinin boyu sadece 25 mm’dir ve karınlarının bazı bölgelerini açıkta bırakan; gövdelerinin dörtte üçü uzunluğunda kanatları vardır. Oryantal hamam böceği ilaçlama bu haşerelerin yaşam alanları ve işletmelerde yayılıp her tarafta cirit atar hale gelmelerini önlemek için belirli periyotla ile yapılmalı özellikle işletmelerde periyodik oryantal hamam böcek ilaçlama servisi alınmalıdır.Ergin dişi oryantal hamam böceği 32 mm boyunda ve erkeğinden farklı olarak kanatları yoktur ve sadece gövdelerinin ilk bir kaç kısmını kaplayan geniş kanat oyuklarına sahiptirler. Ne dişi ne de erkek oryantal hamam böceği uçabilme özelliğine sahip değildir. Hamam böceklerinden bıkan pek çok insan bu böceklerin yok edilmesinin pek mümkün olmadığı gibi bir düşünceye kapılmaktadır. Evlerde oryantal hamam böceği ilaçlama bireysel olarak elbette pek bir önleyicilik sağlayamaz bu nedenle profesyonel oryantal hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşülmeli ve en doğru ilaçlama şekli belirlenip evde ilaçlama yaptırılmalıdır.

Oryantal hamam böceklerinde beslenme ve üreme

Oryantal hamam böcekleri açık havada yaşayan bir böcek türü olup doğal ortamlarda canlı kalmaya uygundurlar. Açık havada olan çoğu oryantal hamam böceği nüfusu, bahçe düzenlemelerinde yaprak yığınlarının içinde, taşların altında ve açık havadaki molozlar da, binaların dış duvarlarındaki çatlaklarda bulunurlar. Oryantal hamam böcekleri, büyük şehirlerde rüzgarlarda ve kanalizasyonlarda oldukça sık görülebilirler. Oryantal hamam böcekleri, yiyecek kaynağı olarak çöpleri, pislikleri ve çürümekte olan maddeleri tercih etmeleriyle bilinirler. Bu cins hamam böcekleri için su çok önemlidir ve yiyecek olmadan bir ay kadar bir süre yaşayabildikleri halde, su olmadan en fazla iki hafta canlı kalabilirler. Üreme Ortalama olarak ergin erkek oryantal hamam böceği 110 ile 160 gün arasında, ve dişisi ise 35 ile 180 gün arasında yaşar. Bu süre içerisinde dişi doğu hamam böceği ortalama olarak her birinin içinde 16 yumurtanın bulunduğu sekiz yumurta kesesi, üretebilir. Yumurta keselerini ürettikten 30 gün kadar sonra dişi, keseyi yumurtalar çatlayıncaya kadar güvende olacakları bir yere bırakır. Oryantal hamam böceklerinin gelişim süresi mevsimlere doğrudan bağlıdır. Oryantal hamam böceği ilaçlama havaların ısınmaya başladığı dönemlerde daha fazla talep edilmekte olup bunun nedeni bu dönemlerde çok daha aktif hale gelmeleri ve üreme dönemine girmiş bulanmaları sebebinden dir. Sıcak aylarda, yumurtalardan ergin böceğe ulaşma süresi 200 gün kadar kısa bir süre sürebilir. Ama kış aylarında ya da geç sonbaharda, havalar soğuduğunda bir oryantal hamam böceğinin yumurtadan erginliğe geçişi 800 güne kadar sürebilir.hamam böcekleri hakkında

Oryantal hamam böceğinden bulaşan hastalıklar

Hamam böceklerinin görülmeleri sıcak aylarda, doğu hamam böceklerini dışarıda bahçe düzenlemelerinde, nemli oyuklarda gruplaşmış olarak ve hatta geceleri rüzgarlardan ve kanalizasyon ızgaralarından. Oryantal hamam böcekleri, tesisat kanallarının, tuvaletlerin, banyo küvetlerinin, lavaboların, radyatörlerin ve boruların altlarından sürünürler. Her ne kadar doğal yaşam ortamları açık hava olsa da yazları evlere de girebilirler. İç mekanlarda alt katlarda yaşamayı tercih ederler. Oryantal hamam böcekleri, E.coli, Salmonella spp. ve diğer birçok hastalığa sebep olan yiyeceklerden gelen mikropların kaynağıdırlar. Çöpten ve çürümekte olan canlı maddelerden beslendikleri için bu mikropların bulunduğu kirli yüzeylerden alıp bunları bacaklarında ya da vücutlarında taşıyabilirler ve temiz yüzeylere bulaştırabilirler. Hastalık taşıyıcısı özellikleri nedeni ile insan sağlığını tehdit eden türlerden olan oryantal hamam böceği ilaçlaması hem mekanların hijyenini korumak hemde bu böceklerin neden olduğu hastalık mikroplarının insanlara bulaşmasını önlemek için oryantal hamam böcekleri ile mücadele kaçınılmazdır. Oryantal hamam böceğinin bulaştırdığı hastalıklar özellikle küçük çocuklar için tehlikeli olup daire ve apartmanlarda oryantal hamam böceği ilaçlama hizmeti almak gerekir. Efor ilaçlama Oryantal hamam böceği ilaçlama konusunda deneyimli bir ekip olarak jel ve kokulu hamam böceği mücadele yöntemleri ile sizlerin mekanlarınızda üreyen bu zararlı böceklerin yok edilmesi için profesyonel oryantal hamam böceği ilaçlama hizmetleri vermektedir. Hamam böceği ilaçlama şirketi hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest