Efor Böcek İlaçlama

Nem böcekleri nasıl oluşur

Nem böceklerinin değişik renkleri var mıdırBinalarda ve daire içlerinde görülen toza benzer görüntüsü ile geç fark edilen nem böcekleri nasıl oluşur. Çoğu kişi bu böceğin ne varlığından haberdar nede böyle bir haşere çeşidi olduğunu bile düşünmemiştir. Ancak minik beyaz nem böcekleri sıfır inşaatı yeni bitmiş dairelerde ve lüks konutlarda karşılaşılan bir böcek olduğu için ana oluşum sebebi rutubet ve nemden kaynaklanmaktadır. Görüntü olarak toz parçasına benzer ve hızla ürediği için kısa sürede tüm evde karşımıza çıkar. Nem böcekleri nasıl oluşur ne gibi önlemler alınarak üremeleri önlenir kısaca bahsedelim. Yeni binalarda duvarlardaki sıvanın kumunda bulunan beyaz nem böcekleri rutubetli bölgelerde sıvanın aşınıp kabarması ile meydana çıkar.

İlk görüldükleri yerler rutubet çeken bölgeler olup daha sonra parke kenarları, kapı çerçeveleri ve duvarlarda çoğalarak evdeki eşyalara, mobilya ve kıyafetlere kadar yayılarak her tarafı işgal ederler. Nem böceklerinin önlenmesi pek kolay olmasa bile evdeki rutubeti kurutmak bu zararlı haşerelerin sürekli üremesini yavaşlatır. Daire sürekli havalandırılmalı yazın bol, bol güneş girmeli ama en önemlisi de çok etkili bir dumanlı nem böceği ilaçlaması yaptırılarak bu minik beyaz böcekler engellenmelidir. Çok zor ölen bir haşere çeşidi olduğu için ikinci bir ilaçlama yaptırılmalı bir kaç böcek kalma riski ortadan kaldırılarak tamamen imha edilmelidir.

Nem böceklerinin değişik renkleri var mıdır ?

Yazımızın başında nem böcekleri nasıl oluşur diye giriş yaparak kısaca bahsettik. Evlerde görülen nem böceklerinin değişik renkleri var mıdır diye çok soru sorulduğu için hemen belirtelim çok rutubet alan mekanlarda siyah, kahverengi ve griye yakın renklerde nem böcekleri de görülmektedir. Ancak en fazla karşılaşılan beyaz nem böcekleri olduğu için genelde toz zerresi sanılıp böcek olduğu düşünülmez. Nem böcekleri nasıl oluşur iyi bilinmeli erken müdahale ve ilaçlama yaptırılarak evler rutubetten arındırılmalı gerekirse evde sürekli rutubete neden olan eşyalar atılarak bu böceklerin devamlı üremeleri engellenmelidir.

Gardırop beyaz eşya benzeri ev eşyaları duvardan aralı olması da rutubetin daha az oluşmasında önemlidir. Isı dengesi zayıf evlerde daha fazla görülen bu böcekler banyo ve mutfaktan kaynaklanan aşırı buharlanma ile de oluştuğu için evler sık, sık havalandırılarak rutubet ortadan kaldırılmalıdır. Ancak sadece önleyici tedbirler üremeye başlayan bu böcekleri engellemeyeceği için bilinçli ilaçlama firmalarına ev nem böceklerine karşı ilaçlatılarak yok edilmeleri sağlanmalıdır. Nem böcekleri nasıl oluşur nasıl ortadan kaldırılır kısaca anlatarak erken müdahale edilmesinin önemini anlattık. Efor ilaçlama olarak başta beyaz nem böceği olmak üzere tüm böcek şikayetlerinizde en etkili böcek ilaçları kullanarak ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Nem böceği ilaçlama fiyatları nasıldır?

Pin It on Pinterest