Efor Böcek İlaçlama

Konut ilaçlaması

konut ilaçlama

Yaşam alanlarımızın zararlı haşere ve kemirgenlerden uzak tutulabilmesi için konut ilaçlama yaptırmak hem böcek istilası ve rahatsızlıkların yaşanmasını önler hemde sağlığımızın zarar görmesine neden olan böceklerden evlerimizi korur. Apartmanlar ve evler, yaşam alanlarımız olarak en fazla zaman geçirdiğimiz mekanlar olup zamanın çoğu dinlenerek ve ailecek buralarda geçer. Hem kendimizin hemde ailemizin sağlığı açısından, temiz tutulması ve hijyene önem verilmesi gerekir. Hamam böceği, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, sıçanlar ve buna benzer böcekler ile kemirgenler bu sorunun önde gelen zararlı türleridir. Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu zararlı haşere ve kemirgenler Apartman ve site yaşamında hastalık yayarak sağlık açısından önemli sorun oluşumuna sebep teşkil ederler. Konut ilaçlama evlerimizi istenmeyen zararlılardan korumak için kritik öneme sahip olup dairelere haşerelerin yayılmasını ve evleri istila etmesini önlemede apartman ilaçlama servisi alınması oldukça kritik bir öneme sahiptir. Böcekler, genellikle loş, nemli ve karanlık ortamları severler. Fare çeşitleri içinde, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirgenler ise daha çok bahçeli siteler için sorun oluştururlar. Kemirgenler toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe içerisinde yaşarlar bina etrafında gevşek zeminleri kazarak binaların gerek etrafı gerek içlerine girerek üreme yoluna gider ve oldukça rahatsızlık veren bir düzeye ulaşarak insanların paniğe kapılmalarına neden olurlar.

Zararlı haşereler apartmanlarda nasıl yayılır?

Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve, akrep, sinekler gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Ayrıca; haşereler, kemirgenler ve böcekler özellikle yağışların olduğu kış aylarında yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı sebepleriyle kapalı alanlara yönelirler. Apartman ve sitelerin çatıları, bodrum ve kalorifer daireleri ile sığınakları, asansör boşlukları, merdiven boşlukları, kanalizasyon boruları, havalandırma boşlukları, depolar gibi alanlar böcek ve kemirgenlerin en çok yerleştikleri ve evlere girmek için kullandıkları yerlerdir. Doğal olarak sitelerde ve apartmanlarda bulunan böcek ve kemirgenler çok hızlı hareket ederler ve bir alandan başka alanlara hızlı bir biçimde yayılarak ciddi yayılmalara neden olurlar. Konut ilaçlama hakkında gözden kaçan genellikle fare ve hamam böceği gibi zararlıların  yuvalanarak yumurtlaması sonucu sadece apartman içi değil tüm daireler için ciddi üreme riski barındırdığı için vakit kaybetmeden böcekler ile etkin bir mücadele verilmesi zarurettir. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik yada atık maddeler ve gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir. Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir örneğin lağım fareleri kabloları ve plastik aksamları kemiren zararlılar olup böcekler elektronik eşyaların hassas kısımlarına ciddi zararlar vererek insanların maddi kayıplar yaşamasına birinci derecede sebep olan zararlı türleridirkonutlarda böcek ilaçlama

Konut ilaçlama yaptırmanın önemi

Apartman ve konut ilaçlaması yaptırmak bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için gerekli ve önemlidir. Site , daire, ev ve, apartman ilaçlama işi ciddi ve profesyonel bir yaklaşımla büyük bir özenle ve her detay düşünülerek yapılması gereken kapsamlı bir ilaçlama mücadelesi gerektirir. Bina veya sitede görülen haşereler veya kemirgenler için iyi ve önleyici bir ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir. Pek çok farklı böcek türünün, kemirgenin bir arada bulunabilmesi söz konusu olabilir, yapının dış mekanla sürekli etkileşim halinde olduğu da göz önüne alındığında bina ve konut ilaçlama hizmetinin önemi ortaya çıkar. Bilinçsiz yapılan apartman ilaçlama hem hedefini bulamaz hemde insanların ileri dönemlerde giderek artan bir haşere ve kemirgen problemi yaşamalarına neden olur. Profesyonel olarak yapılmayan site ve bina ilaçlaması, maalesef sorunun daha da kronikleşmesine, sağlığınızın etkilenmesine ve maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca site veya bina içerisindeki konutların ihtiyacına, sağlığınıza ve çevrenize uygun ilaçların belirlenmesi ve doğru ekipmanların kullanılması da önem taşımaktadır. Tüm bunlardan dolayı, konut ilaçlama şirketleri ile çalışmak, site ve toplu yaşam alanlarının ilaçlanması için bilinçli mücadelenin deneyimli ilaçlama ekiplerinden alınmasını zorunlu kılar. Ekonomik ve kalıcı çözümlere ulaşmak için işin uzmanı firmalardan hizmet talep etmek çok önemlidir. Efor ilaçlama firması olarak konut ilaçlama ve site ilaçlama hizmetlerinde halk sağlığı ilaçları ve birinci sınıf ekipmanlar ile sizlere ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Ev faresi ilaçlama nasıl olur?

Pin It on Pinterest