Kokulu pire ilaçlama

İlaçlama uzmanı nasıl olunur
24 Temmuz 2017
Nem böceği ilaçlama
1 Ağustos 2017

Kokulu pire ilaçlama

Kokulu Pire İlaçlama

Yaz aylarında en fazla talep gören kokulu pire ilaçlama uygulaması bazı fırsatçılar tarafından istismar edilmektedir. Bu sebeple kokusuz ilaçlar ve ucuz pire ilaçları kullanılarak yapılmaya çalışılmaktadır. Pire ilaçlama şekli ve pirelerin yok edilmesi için kullanılan böcek ilaçları profesyonel bir ekip tarafından seçilmek zorundadır. Pireler ile mücadele amatör bir anlayış ile kesinlikle başarısız olur. Sokak hayvanları olan kedi ve köpekler, çoğu insan tarafından apartman bahçesi gibi yerlerde beslenip bakılmaktadır. Bu son derece insani bir duygu ile yapılmasına karşın aşısı ve bakımı yaptırılmayan kedi ile köpekler potansiyel pire taşıyıcısı hayvanlardır. Kedi piresi, köpek piresi şikayetleri bazen apartman etrafından taşıp tüm daire içlerine yayılarak insanların ciddi anlamda pirelenme ile karşı karşıya kalmasına yol açar.

Pirelerin yapısı hem sağlam bir kabukla çevrili olması, hemde çok hızlı üremeleri nedeni ile insanların ciddi anlamda pire şikayetlerine yakalanmasına sebep olmaktadır. Pire ilaçlama diğer böcek ilaçlama şekilleri ile kıyaslandığı zaman dikkat edilmesi zorunlu bir haşere mücadele şeklidir. Kokulu pire ilaçlama ile yapılması açık alanlarda zaten bir zorunluluk olup, evlerde yapılacak pire mücadelesi yoğun pire şikayetleri için hem kokulu ilaçlar ile hemde dumanlı pire ilaçlaması şeklinde uygulanmalıdır. yeni başlayan pire şikayetleri ile baş edebilmek için kokusuz pire ilaçları bir noktaya kadar yeterli olabilir. Ancak evin odalarında görülen pireler gerek kolay gizlenmeleri, gerek çok fazla yumurta bırakmaları yüzünden sanılandan çok daha ciddi sorunlara yol açacaktır. Tüm bu olumsuzluklar dikkate alındığı zaman mutlaka kokulu ve sisleme pire ilaçlaması yaptırılmalıdır.

Kokulu pire ilaçlama nerelerde uygulanır?

Bilindiği gibi böcek ilaçları insan sağlığını etkileyen yapıları ile mutlaka profesyonel ekiplerce yaptırılmalıdır. İster kokusuz, ister kokulu haşere ilaçları olsun deneyimsiz ekiplerce yapılması insanlar için olası zehirlenme durumlarına yol açabilmektedir. Kokulu pire ilaçlama nerelere uygulanır? merak edenler için özellikle açık alanlar diye bilinen apartman bahçesi, bina etrafı, odunluk, kömürlük, otopark, sığınak, bodrum, çatı gibi dışarıdan kedi ve köpeklerin kolayca girebileceği bölgelerde pire görülmesi çok daha kolay olur. Buralarda yakıcı etkili ve ani öldürücü özelliğe sahip pire ilacı kullanmak gerekir. Kokusuz ilaçlar bu yerlerde yetersiz kalır ve pirelerin giderek yayılmasına yol açar.
Apartman içi ve apartman etraflarında kedilerden kaynaklanan pirelerin kokulu pire ilaçlama yöntemi ile ilaçlanması seçenek değil adeta zorunluluktur.

Böcekler daha kolay kalıcı özellikte ilaçlar ile etkilenir ve uzun süre böceklerin ölmesine sebep olur. Ancak bazı böcek türleri sadece ilaçların yakıcı etkisi sayesinde imha olma gibi bir zorunluluğu bulunmaktadır. Beyaz toz ve nem böceği, pire, tahta kurusu, kertenkele gibi dirençli zararlıları kokusuz ilaçlama ile bitirmek hemen, hemen imkansıza yakındır. Pirelerin saklandığı bölgeler, tozlu yüzey, eşya araları, halı, koltuk, kıyafet, yatak içi ve daha pek çok bölge olacağı için pire yumurtaları buralarda hızla pirelerin üremesine neden olmaktadır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise, pirelerden daha zor imha edileni pire pupalarıdır. Çok minik olmaları ve hızla yumurtadan çıkıp yayılmaları ile insanların adeta kabusu haline gelirler. Pire ilaçları pirelerin yumurtasına etki etmediği zaman evdeki pirelerden kurtulmak sanılandan çok daha zor ve zahmetli bir süreç gerektirir.

Pireler Neden Zor Ölür

Pire neden zor ölür?

Pire nasıl yok edilir? pirelerden kurtulmak mümkün olmadı gibi pek çok şikayet ile karşılaşılmaktadır. Kokulu pire ilaçlama yapılmadığı durumlarda pirelerin ölmesi çok daha zor ve olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Pire ilaçları kadar pirelerin imhası için ilaçlama yapan ekipte büyük önem taşır. Evde pire ilaçlama pire şikayetinin derecesine göre spreyli olarak ve sisleme ilaçlama tekniği kullanılarak yapılabilir. Pire neden zor ölür? pirenin sert kabuğu ucuz ilaçlar ve kokusuz ilaçlara daha dirençli olduğu için pirelerden kurtulmak pek mümkün olmamaktadır. Pirelerin imhası için kokulu ve yakıcı özellikli kaliteli böcek ilaçları kullanılmalıdır. Ulv pire mücadelesi kalabalık mekanlar ve depolarda çok daha etkili olduğu için öncelik olarak mekanın yapısına göre pire ilaçlama tekniği belirlemek gerekir. Kokusuz pire ilaçlama ancak düşük yoğunluklu pire şikayetleri için yaptırılmalıdır.

Pire ilaçlama servisleri açık alanlar başta olmak üzere, apartman ve dairelerde çok yoğun pire mücadele servisi verir. Ucuz pire ilacı kullanarak pirelerden kurtulmaya çalışmak boşa zaman ve para kaybından başka bir işe yaramaz. Pirelerin yaşam alanları dikkatli bir şekilde ilaçlama yapılmadan pirelerden kurtulmak mümkün olmayacaktır. Kokulu pire ilaçlama hem ilacın ani öldürücü etkisi hemde yakıcı içerikli olması bakımından pireleri kolay bir şekilde yok eder. Ancak pire yumurtaları ve pire pupalarının imhası için gerekli görülmesi halinde ikinci bir pire ilaçlama servisi almak gerekir. Pire ilaçlama da garanti vermek zor olmasına karşın etkili bir uygulama ile pireleri tek seferde yok etmek mümkün olmaktadır. Efor pire ilaçlama şirketi sizlerin pire ve diğer böcek ilaçlama konusunda yaşadığınız sorunları ortadan kaldırmada etkili yöntem ve ilaçlar kullanmaktadır.

Comments are closed.