Kokusuz ilaçlama
5 Mayıs 2017
Zor olan haşereleri yok etmek
Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir
5 Mayıs 2017

ilaclama

kokulu böcek ilaçlamaKokulu ilaçlama yöntemleri en çok bilinen ve en zor kontrol altına alınan zararlı haşerelerin önlenmesi için kullanılan özellikleri ile çoğu insanın gerek bireysel gerek profesyonel olarak uygulama yaptırdıkları bir ilaçlama şeklidir. Kokusuz ilaçlar kalıcı etkiye sahip olup ani öldürücü özelliği zayıftır. Kokulu ilaçlama gerek ani öldürücü özelliği gerek kalıcı etkisi ile daha fazla böcek imha kabiliyetine sahip olmasına karşın en riskli sınıfa giren böcek ilaçları arasında kesinlikle amatör ve yanlış ilaçların kullanılmasından kaçınılması zorunlu ilaçlardır. İçerdiği aktif böcek öldürücü maddeler ve tarım ilacı ile karıştırıldıkları için ciddi sağlık sorunlarına hatta bireysel ilaçlama yapılması halinde ilaç zehirlenmelerine en fazla maruz kalınan böcek ilaçları arasındadır. Kokulu ilaçlama zor ölen böceklerin imhasında oldukça sık kullanılmasına karşın en fazla istismar edilen bir yöntem olduğu için mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarına bu yöntemi danışıp ucuz ve yasak böcek ilaçlarının kullanılması ile oluşacak istenmeyen durumların yaşanmaması için oldukça önemli bir konuma sahiptir. Kokulu ilaçlama şekilleri avantajlı olduğu kadar sakıncalı yönleri ile bireysel olarak uygulanması sakıncalı yöntemlerdir.

Kokulu ilaçlama nasıl yapılır ?

Açık alanlar ve yoğun haşere şikayeti görülen bölgelerde en fazla tercih edilen kokulu ilaçlama nasıl yapılır hangi yöntemler ile bu böcek ilaçları uygulanır iyi bilinmeli ev yada binalarda ne gibi tedbirler alınmalı çok iyi analiz edilmelidir. Kokulu ilaçlama mekanik, ve sisleme yöntemle yapılmasına karşın donanımlı ekiplerin uygulaması zorunlu bir ilaçlama türü olup acemi ilaçlamacı olarak tabir edilen kişilerin seçilmesi istemeyen böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olabilmektedir. Çok aşırı böcek şikayetleri ve kontrol altına alınamayan zararlı haşerelerin yok edilmesi için kapalı mekanlarda tüm açık yerler sıkıca kapatılmalı gerekli ön tedbirler alındıktan sonra mekan boşaltılıp ilaçlama uygulama görevlisi bu yöntemi yaptıktan sonra mekan kapalı tutulmalı daha sonra ekibin önerdiği zaman içinde mekana girilip pencereler açılarak kapalı mekandaki ilaç kokusunun sirküle edilerek içerideki ölü hava boşaltılmalıdır. Buharlama yöntemi ve sırt pompası kullanılarak böcek türüne ve dirençli yapılarına göre belirlenerek böceklerin yuvalandıkları bölgelerde kokulu ilaçlama şekli seçilmelidir.

Kokulu ilaçlama hangi böceklere etkilidir ?

Pek çok insan ev ve iş yerlerinde ortaya çıkan zararlı böceklerin imha edilmesinde istediği sonucu alamayıp başarısız ilaçlama sonrası kara kara düşünmekten kendini kurtaramaz. Bunun sebebi böceklerin anatomisi ve dirençli yapıları hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadan tüm haşereler için aynı özellikte böcek ilaçları ve ilaçlama şekilleri kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Kokulu böcek ilaçlama hangi böceklere etkilidir bilmeden gelişi güzel uygulama yapmak o böceğin hangi özellikte ilaçlama yöntemi ile yok edileceği bilinmeden kalıcı çözüm almak pek mümkün olmayacaktır. Kokulu ilaçlama ile akrep, kertenkele, hamam böcekleri, pire, çiyan, toz böceği, tahta kurusu, ağaç kurdu ve diğer uçan ve yürüyen haşereler ilaçlanmasına karşın tüm haşerelerin ortadan kaldırılabilmesi için ulv yöntem yani buharlı ilaçlama şekli çok daha etkili özelliğe sahiptir. Kullanılan kokulu haşere ilaçları yasak içerikte ve insanlara zararlı böcek ilaçlarından olmamalı mekanda ve eşyalarda leke yada kalıcı aşınmalar içermemelidir. Kullanılan haşere ilaçları farklı içerikte yasal böcek ilaçları birleştirilerek ortaya çıkan etkileşim sonucu içinde koku özellikli böcek öldürücü sayesinde çok ağır olmayan koku sayesinde dirençli haşereler kaliteli kokulu ilaçlama sayesinde tek seferde olmasa bile ikinci ilaçlama ile ortadan kaldırılabilir.Kokulu ilaçlamanın tehlikesi var mıdır

Kokulu ilaçlamanın avantajı nedir ?

Kokusuz haşere ilaçlama sınırlı sayıda böcekler için etkili olmasına karşın çok zor ölen böceklerin yok edilmesinde kokulu ilaçlama yapılması kaçınılmaz hale gelmektedir. Bazı mekanlarda böcekler öylesine üreyip çoğalır bırakın evin mutfak yada odalarını ev eşyalarından kıyafetlere kadar yayılan toz ve nem böceği, hamam böceği, pire, tahta kurusu gibi inatçı haşereleri saklandıkları bölgelerden çıkarıp yakıcı özelliği ile diğer böcek ilaçlarına oranla daha kısa sürede ve kesin olarak imha etme özelliğini barındırır. Ancak her zaman spreyleme yöntem işe yaramayacağı için mutlaka dumanlı yöntem kullanılarak evin eşya aralarından dolap arkalarına, duvar çatlaklarından elektrik prizlerinin içine kadar yayılıp saklanan zararlı böcekler ancak sisleme yöntemle yapılan kokulu ilaçlama sayesinde ortadan kaldırılabilir. En önemli avantajı bir kaç haşere çeşidi için değil tüm böceklerin yok edilmesi için en etkili yöntem olması bu ilaçlama şeklinin çok daha avantajlı olduğunu özellikle bağışıklık kazanmış haşerelerin ortadan kaldırılması için oldukça etkilidir. Ancak profesyonel ilaçlama firmaları tarafından bilinçli ve gerekli donanımla yapılması zorunlu bir yöntemdir.

Kokulu ilaçlamanın tehlikesi var mıdır ?

Kokulu ilaçlama etkili olduğu kadar deneyimsiz ve bilinçsiz kişilerce uygulanırsa sanıldığından daha riskli hale gelebilir. Apartman ve dairelerde insanların sürekli bulunduğu bölgelerde kokulu ilaçlama yapılması en ufak bir hatayı kaldırmaz. Tahtakurusu, akrep, pire, kertenkele, toz böceği ve hamam böceği gibi haşerelerin ortadan kaldırılmasında sisleme böcek ilaçlama şekli oldukça etkili bir teknik olmasına karşın ilaçlama öncesi ve ilaçlamadan sonra gerekli tüm tedbirlerin alınması evde temizlik yapıldıktan sonra içeride kalınması gereklidir. Kokulu ilaçlamanın tehlikesi var mıdır ne gibi tedbirler alınmalı bilmeden bu yöntemi yaptırmak elbette olası ilaç zehirlenmesi ve tahrişleri ortaya çıkaracağı için mutlaka deneyimli ilaçlama servislerinden ilaçlama hizmeti alınması ve gerekli tüm tedbirlerin eksiksiz olarak uygulanması ile güvenli bir kokulu ilaçlama gerçekleşebilir. İlaçlama firmaları kokulu ilaçlama öncesinde ve ilaçlamadan sonra yapılması gerekenler hakkında müşterileri tam olarak bilgilendirmeli gerek mekanın kapatılması ve sonra havalandırılması hakkında gerek ilaçlamadan sonra nasıl temizlik yapılacağı konusunda tam olarak bilgi vermeleri olası istenmeyen tehlikelerin yaşanmaması için şarttır. Kokulu ilaçlama profesyonel bir uygulama olup firma seçimi konusunda hassas davranılması zorunludur.

Comments are closed.