Efor Böcek İlaçlama

Kokulu böcek ilaçlama

kokulu böcek ilaçlama

Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü alanlarda kokulu böcek ilaçlama yaptırmak diğer ilaçlama türlerine oranla çok daha hızlı ve etkili olup hem böceklerin daha kolay önlenmesi hemde geniş kapsamlı ilaçlama alanları bakımından kokulu haşere ilaçlama uygulaması yaz dönemleri ve tüm böcekler üzerinde en fazla talep gören ilaçlama şeklidir. Ev ilaçlaması ve diğer yaşam alanlarında uygulanan ilaçlama türleri kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama şeklinde olup Kokulu ve kokusuz ilaçlama türleri birbirinden farklı olup kokusuz ilaçların kullanım alanları daha sınırlı olup kokulu böcek ilaçlama ise genel ilaçlama şekli olarak tüm böcekler için en ideal yöntem olarak kullanımı çok daha yaygındır. Haşere, kemirgen ve böceklerden kurtulmak için uygulanabilen bir ilaçlama tekniği olarak kokulu böcek ilaçlaması tam kontrol sağlaması ve en zor ölen böceklerin bile yok edilmesinde en etkili yöntem olduğu için insanların ilk tercihi olarak talebi oldukça fazladır. Her alanda gerçekleştirilmesi mümkündür çünkü çok geniş ve büyük alanlarda dahi etkisi vardır. En ufak kuytu köşelere dahi temas edebilecek şekilde uygulanmakta olduğundan böceklerden kurtulmak için en etkili yöntem kokulu böcek ilaçlama şeklidir denilebilir.

Kokulu böcek ilaçlama nasıl yapılır?

Açık ve kapalı alanlarda buharlama olarak böceklerin yoğun olduğu her yere yapılmaktadır. Kokulu böcek ilaçlama hem spreyleme olarak hemde püskürtme şeklinde yapılabilen bir yöntem olup kapalı alanlarda buharlı yöntem ile yapıldığı takdirde çok daha etkili ve öldürücü bir özelliğe sahiptir. Apartmanların zemin katları, tavan araları ve daire içlerinde uygulanabilmesi özellikle akrep, tahta kurusu, hamam böceği, kertenkele, arı benzeri tehlikeli böceklerin çok kısa bir sürede imha edilmesinde oldukça etkili olan bir yöntemdir. Kokulu böcek ilaçlama uygulanmadan önce eğer kapalı alanda yapılacaksa alınması gereken birtakım önlemler bulunur. Varsa gıdaların ağızları kapatılarak saklanması, çocuk oyuncaklarından haşere olmadığından emin olunduktan sonra oyuncakların poşetlenip kaldırılması, evcil hayvanların çıkartılması, akvaryum varsa ve taşınamayacak büyüklükte ise, fişleri çekilip, üstleri kapatılarak ıslak havlu ile örülmesi şarttır. Ayrıca kokulu böcek ilaçlama yapılırken alanda hiçbir kimsenin de bulunmaması gerekir. Çünkü bu ilaçların insanlarla temasları sağlık sorunlarına neden olabilecek etkidedir.ve kesinlikle ilaçlama yapan ekibin tavsiyeleri doğrultusunda davranılması zorunludur.kokulu ilaçlamanın özelliği

Kokulu haşere ilaçlama kimlerce yapılmalı?

Böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen kokulu haşere ilaçlama işlemi oldukça hassas davranılarak uygulanmalıdır. Çünkü ilaçların dozajları ve uygulandıkları haşere türlerinin tespitleri oldukça önemlidir. Sonuçların kesin ve etkili olabilmesi bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak yapılacak doğru ilaçlamalar ile mümkün olmaktadır. Kokulu böcek ilaçlama sırasında alanda bulunan koltukların örtülmesi, halı, kilimlerin dışarıya çıkarılması yanlış bir davranıştır. Çünkü haşerelerin bu gibi yerlerde olma ihtimalleri de vardır ancak bu her böcek türü için geçerli olmadığı için dumanlı ilaçlama gerekli tedbirler alındıktan sonra yapılması zorunlu olan son derece etkili bir uygulama şeklidir. Bu ilaçlar 2 ile 3 saat kapalı kalacak alanın bir kaç saat havalandırılması bu havalandırma sırasında dezenfekte olmaktadırlar. Ayrıca bu böcek ilaçlama sonrasında eğer mutfak gereçleri kaldırılmadıysa muhakkak sıcak su ile yıkanmalıdır. Evde varsa çocuklarınızın kullandıkları eşyalar da yıkanırsa, vücutları oldukça hassas olan çocukların ilaçlardan oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı engel olmuş olunur. Bunun dışında herhangi bir özel önlem var mıdır diye soranlara verilecek cevap ilaçlama sonrası temizlikte çamaşır suyu kullanmamak, eldiven kullanmak ve yüze değecek eşyaların yıkanması ıslak temizlik için önemlidir. Efor ilaçlama servisi olarak kokulu haşere ilaçlama ve diğer ilaçlama servislerimizde sizlerin sağlığınızı koruyarak ilaçlama yapmaktayız. Kokulu böcek ilaçlama ya da diğer sıvı ve jel ilaçlama hizmetleri alacağınız kuruluşları iyi seçmeniz, sonuçların olumlu olması açısından çok büyük önem taşır. Güvenilir ilaçlama firmaları‘nı biliyor musunuz?

Pin It on Pinterest