Efor Böcek İlaçlama

Kertenkele ilaçlama

Belediye böcek ilaçlama

Zararlılardan kurtulmak için kertenkele ilaçlama yaz dönemleri içinde en fazla yaptığımız hizmetlerin içinde yer alıp ilk defa evinde kertenkele şikayetleri ile karşılaşan insanlar evlerde kertenkele ilaçlama nasıl yapılır tek seferde kertenkele imha edilir mi gibi pek çok soru sorup yaşadıkları kertenkele sorunundan kurtulmak için araştırma yapmaktadır. Kertenkelenin zararları dış alanlarda bitki ve çiçekler üzerinde olurken evlere ve apartmanlara giren başta zehirli kertenkele çeşitleri olmak üzere hemen her kertenkele çeşidi insanların ciddi panik yaşamasına sebep olur. Şimdi dilerseniz kertenkele ilaçlama nasıl yapılır anlatmaya çalışalım. Böcek ilaçlama şirketleri bazı zararlı türlerinin haşere ilaçlarına olan dirençli yapıları nedeni ile bu tür zararlı mücadelesinde başarısız olmaktadır.

Kokusuz ilaçlar ile yapılan kertenkele ilaçlama başarılı olması imkansız bir durum olduğu için mutlaka uzak durulmalı kapalı alanlarda sisleme kertenkele mücadele şekli talep edilmelidir. Haşereler kullanılan ilaçların özelliğine göre yalama ve sürtünme yolu ile vücuduna bulaşan böcek ilaçlarından etkilenerek ölürler. Ancak kertenkele zararlısı kokulu ve dumanlı böcek ilaçlama sayesinde çok daha çabuk imha olmaktadır. Bunun sebebi kullanılan haşere ilacının yakıcı ve kalıcı özelliği sayesinde oldukça etkili olmakta ve başarı oranını diğer ilaçlama şekillerine oranla çok daha kesin kılmaktadır.

Kertenkele ilaçlama nasıl yapılır ?

Açık alanlarda kertenkele ile mücadele kokulu ilaçlar kullanılarak bitkilerin ve kertenkele görülen yüzeylerin üzerine direkt olarak uygulanıp derisinin tahriş edilerek imhası sağlanır. Apartman ve evlerde yapılacak kertenkele ilaçlama ise mekanın özelliğine göre değişmekte dairede yapılacak ilaçlama sisleme yöntem ve kokulu özellikte kaliteli haşere ilaçları kullanılarak uygulanır. Apartmanda kullanılacak kertenkele ilaçları sisleme cihazı ile uygulanamayacağı için sırt pompası ile yapılarak yüksek kalitede ve özel kertenkele ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Efor ilaçlama firması olarak kertenkele mücadelesinde özel içerikli kertenkele ilaçları kullanarak yaşam alanlarınıza girerek sizlere hayatı zehir eden bu davetsiz hayvanların mekandan arındırılması ve huzur içinde bir mekanda yaşam sürmenize yardımcı oluyoruz.

Dumanlı kertenkele ilaçlama şeklinde ilaçlamadan önce yiyecek ve içecekler kaldırılıp ağızları sıkıca kapatılır. Koltuk, yatak, ve diğer ev eşyalarının ilaçtan etkilenmemesi için üzerlerinin ince naylon örtülerek kapatılması evde ilaçlama temizliği yapılmasını ciddi oranda azaltacaktır. Arıca halılar toplanıp mutfak eşyaları ilaçlama sonrası yıkanmalıdır. Bilinçsiz ilaçlama tehlike kaynağı olacağı için mutlaka deneyimli kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışılmalı kokusuz ilaçları evin köşelerine, sağına, soluna sıkıp giden kişilerden uzak durulmalıdır. Kısacası kertenkele ilaçlaması ciddi bir iş olup ucuz ilaçlar ve basit usuller ile kertenkele ilaçlama yapılamaz.

Kertenkele hangi kokudan kaçar ?

Çoğu insan evinde bireysel olarak böcek ilaçlama ve diğer yöntemleri denedikten sonra başarılı olamayınca ümitleri kırılır. Bu gibi durumlarda doğal kertenkele ilaçları var mı yada kertenkele hangi kokudan kaçar gibi pek çok bilgi arayışına koyulur. Kükürt taşı kertenkele ve yılanlar için kaçırıcı özelliği olduğu söylenen bir yapıda olsa da ne yazık ki belirli durumlar için etkili olsa bile kesin olarak başarılı olduğu iddia edilememektedir. Kertenkele ilaçları nelerdir hangi özellikte kertenkele ilaçları bu zararlıların yok edilmesi için başarılı olur elbette çoğu insanın merakını çekse de bireysel olarak kullanılacak ilaçlar kertenkele ilaçlama konusunda başarılı olmazlar. Kertenkele zor ölen bir hayvan olup basit ilaçlar ve sıradan uygulamalar ile önlenemez. kertenkelenin kükürt kokusundan kaçtığı söylenir.

Ancak çoğu kişi bu bilgiyi okuduğunu ama etkili olmadığını bize aktardığı için kertenkelenin sevmediği koku kesinlikle budur demekte oldukça zordur. Kertenkele ilaçlama için yapılan kokulu kertenkele ilaçlaması bu zararlının derisinde tahrişe neden olduğu için kısa sürede ölümüne sebep olmakta duvarlar ve parke araları başta olmak üzere evde çeşitli bölgelere saklanan kertenkele kullanılan ilacın yakıcı ve kalıcı etkisi sayesinde ilaçlı yüzeylerde dolaştıkça sona doğru yaklaşır. Sisleme ilaçlama yöntemi çıkarıcı etkisi ile bilinen en etkili haşere ilaçlama şekli olduğu için mekanda yapılacak dumanlı uygulama evdeki kertenkeleyi imha etmede çok daha etkili olmaktadır.

Kertenkele ile mücadele nasıl olmalı

Yeşil alanlara yakın yerleşim bölgeleri ve bahçede bitki yada ağaç bol olan mekanlarda zaman, zaman kertenkele şikayetleri yaşanmakta ansızın evinde kertenkele gören özellikle ev hanımları ve çocuklar ciddi panik yaşamaktadır. Kertenkele ile mücadele hem evin kertenkele ilaçlaması yapılarak bu zararlıdan arındırılması hemde dış bölgelerden giren diğer zararlıların önlenmesi açısından iki başlıkta incelenmelidir. Açık olan pencereler, kapı altları, mutfak havalandırma borusu, doğalgaz borusu kenarları gibi çeşitli bölgelerden evlere giren kertenkele eve yumurtlayarak kısa sürede üremeye başlamaktadır. Ağaç ve duvara tırmanan kertenkeleler özellikle balkonda ve terasta olan çiçeklere gelir. Çatı ve tavan arasından evlerin ahşap tavanları arasından kolayca evlere girip insanların huzurunu kaçırırlar.

Açı görülen boşluklar silikon ve çimento gibi maddelerle kapatılmalı pencereler sineklik yaptırılarak tedbir alınmalıdır. Dairede kertenkele ilaçlama hizmeti alarak evdeki kertenkele zararlısı yok edilmelidir. Amatör ilaçlama yapanlar kertenkele ilaçlama servisi konusunda başarılı olamadığı için ya uzak durmakta yada insanları yanıltarak kokusuz ilaçlar ve sırt pompası ile kertenkelenin önleneceğini söylemektedir. Efor böcek ilaçlama ekibi zor ölen haşereler için profesyonel içerikte haşere ilaçları ve etkili ilaçlama yöntemleri ile ilaçlama hizmeti vermekte kertenkele ilaçlama bu nedenle başarılı olmaktadır. Ucuz ilaçlar ve yanlış yöntemler zor ölen zararlılar üzerinde etkili olmayacağı için hem maddi hemde boşa zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Kertenkele insana zarar verir mi?

Kırsal alanlar ve köylerde yaşayan insanların sıkça karşılaştığı kertenkele türleri onlar için hayatın bir parçası haline gelmiş olsa da büyük kentlerde yaşayan insanlar için oldukça az karşılaştıkları bir durumdur. Apartman ve dairede kertenkele görülmesi hem panik hem başka kertenkele var mı şeklinde ciddi tedirginliğe sebep olduğu için kertenkele ilaçlama hizmeti alınması tüm bu korkuların ortadan kaldırılması için zorunludur. Eve giren kertenkele çeşitleri insana zarar verir mi diye düşünen insanlara bunun pek karşılaşılmadığı ancak bazı türlerin zehirli özelliği sebebi ile tehlike arz etmesi mümkündür. Kertenkeleden kurtulmak için yapılacak işlemler giriş yollarının kapatılması, evdeki kertenkele saklanma yerlerinin ortadan kaldırılması ve kertenkele ilaçlama yaptırılması şarttır.

Bazı durumlarda bireysel kertenkele mücadelesi yararlı olmasına karşın eve girip yumurtlayan ve yavru üremesine sebep olan kertenkele şikayetlerinde bireysel önlemler çözüm olamaz. Evlere en fazla açık pencere, kapı altları, mutfak aspiratör delikleri, ve çatılardan giren kertenkele zararlısı balkon ve terasta yetiştirilen çiçeklere yada ağaçlara bolca gelir. Bunun nedeni bitkilerin taze yeşil kısımlarını sevmelerinden,dir. Kertenkele ile mücadele bilinçli olarak yapılmalı birden fazla kertenkele olması durumunda bireysel olarak başa çıkmak mümkün olmayacağı için mutlaka evde kertenkele ilaçlaması yaptırılmalıdır. Ancak ucuz ilaçlar ve basit yöntemler ile kertenkeleden kurtulmak pek mümkün olmaz. Yapışkan ve kükürtlü önlemler kertenkele sorunlarını çözmede yetersiz kaldığı için kertenkele ilaçlama firmalarından yardım alınması en doğru müdahale şeklidir.

Pin It on Pinterest