Kertenkele Gelmemesi İçin Ne Yapmalı

Gümüş Böceği Neden Olur
Gümüş Böceği Neden Olur
16 Ağustos 2017
Kertenkele Sokar Mı
Kertenkele Sokar Mı
16 Ağustos 2017

Kertenkele Gelmemesi İçin Ne Yapmalı

Kertenkele Eve Yuva yapar Mı

Kertenkele Eve Yuva yapar Mı

Kertenkele Gelmemesi İçin Ne Yapmalı? yaz aylarında özellikle bahçeli evler ve ağaçlık olan binalarda kertenkele şikayetleri çok yaşanır. İlaçlama yapılarak kertenkeleden kurtulmak belirli bir süre için mümkündür Ancak tek başına böcek ilaçlama yapılarak kertenkeleden korunmak mümkün değildir. Eve kertenkele gelmemesi için ne yapmalı konusu aslında pek çok insanın bilmediği kadar önemlidir. Dış alanlarda kertenkele yeşil alanlarda çokça bulunur. Bizi arayıp küçük kertenkele zararlı mıdır? yavru kertenkele ısırır mı? gibi pek çok soru soran insanlara tavsiyemiz eve giren kertenkele ile mücadele etmenin öncelikle bina dışından başlamasıdır. Evde kertenkele neden olur? merak edenlerin öncelikle bu hayvanların bitkilerin yeşil kısımları ve bazı böcekler ile beslendiğini bilmeleri gerekir. Bu nedenle eve kertenkele girmesi mutlaka önlenmelidir.

Peki ama eve kertenkele gelmemesi için ne yapılmalı? öncelikle bunu açmak gerekir. Kapı altları, pencereler, havalandırma boşlukları, banyo ve tuvalet pencereleri, aspiratör havalandırma borusu ve çatılar kertenkele tarafından en fazla eve giriş noktası olarak kullanılan bölgelerdir. Kertenkele eve neden girer? diye merak edenlerin buraları kullanarak eve giren kertenkele çeşitleri aslında duvara tırmanıp balkon ve teraslarda gördükleri çiçek, bitki gibi yeşil yapraklı şeylerin cazibesine dayanamayıp eve girmesi en fazla sebep olarak görülebilir. Aynı şekilde sinek, ve böcek benzeri haşerelerin peşinden avlanırken eve girmesi de muhtemeldir. Kertenkeleyi evden uzak tutmak için buraları kapatmak şarttır. Pencereleri sineklik ile sağlamlaştırmak, açık yerleri tamir etmek ve ahşap tavan olan evlerde çatı katlarını onarmak eve giren kertenkeleyi uzak tutmada büyük önem taşır.

Kertenkele Eve Yuva Yapar Mı

Kertenkele Eve Yuva Yapar Mı

Kertenkele Eve Yuva yapar Mı?

Kertenkele eve neden girer? kertenkele ısırması insan için risk olur mu gibi olası durumların insanları tedirgin ettiği bilinmektedir. Kertenkele ilaçlama firmaları öncelikli olarak evden kertenkeleyi uzak tutmak için önlem alınmasını daha sonra etkili bir kertenkele ilaçlaması ile bu zararlıların yok edilmesini tavsiye eder. Kertenkele ilacı nerede satılır diye bireysel olarak kertenkeleden kurtulmak için ilaç alarak evde kertenkele ilaçlama yapmaya kalkmak hem sağlığınızı riske atmanıza hemde yapılan ilaçlama ve önlemin başarısız kalmasına yol açacaktır. Evde kertenkele yuvası olan alanlar zor ulaşılan bölgeler olduğu için kertenkeleyi öldürmek evdeki kertenkeleden kurtulmaya yeterli olmayacaktır. Böcek ilaçlama ile kertenkele ilaçlama şekli bazı durumlarda farklılık gösterir. Bu nedenle kertenkele ilaçlama şekli buharlı ve kokulu yöntem kullanılarak yapılmalıdır.

Kokusuz ilaçlar ile kertenkele mücadelesi yapmak sonucun hüsran olmasına sebeptir. Tırmanıcı bir hayvan olan kertenkeleler sadece zeminlerde değil tavan, kapı içleri, dolapların arkaları, parke altları ve daha pek çok bölgeye gizlendiği için spreyli ilaçlama yapılarak kertenkeleyi imha etmek mümkün olmaz. Kertenkele gelmemesi için ne yapmalı konusu aslında ilaçlama kadar önemli olup bu konuda tam donanımlı ve profesyonel hizmet veren Efor ilaçlama şirketi gibi deneyimli ve uzman ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir. Böcek ilaçlama sıradan yöntem ve ilaçlar kullanılarak yapılacak bir işlem olmadığı için her haşere için en yüksek düzeyde imha kabiliyeti olan böcek ilaçları ve zor ölen böcekler için profesyonel ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. Biz bu konuda İstanbul ilaçlama servisleri içinde en iyi ilaçlama servisi veren bir ekip olarak kalıcı çözüm sunuyoruz.

Comments are closed.