Kenelerin Türkiye’ye yaydığı hastalıklar

Karınca Türleri
13 Temmuz 2017
kene ilaçlama
Kene kimleri risk altında bırakır?
13 Temmuz 2017

Kenelerin Türkiye’ye yaydığı hastalıklar

kene hastalıkları

kene hastalıkları

Efor kene ilaçlama şirketi olarak sizlere güvenilir ilaçlama sunuyor ve memnuniyet veriyoruz. İlaçlama durumunda evcil hayvanlarınıza hiç bir şekilde problem oluşturmuyor sizleri böceklerden kurtarıyoruz. Böcek İlaçlama için kullandığımız bütün ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kaliteli ve güvenilir ilaçlardır.

Türkiye de kene sayısının artmasıyla orantılı olarak kenelerin hayvanlardan taşıyarak insanlara bulaştırdıkları virüsler’den doğan ölüm oranları artmaktadır.Kene ısırmasıyla bulaşan hastalıkların ölüm oranı %25-30’dur. Türkiye de görülen kene ısırmasından dolayı ölümlerin oranı %10 olarak bilinmektedir.Bu ölümlerin sebebi;kene ilaçlaması yapılmayan bölgelerde kene ısırmasından sonra buluşan hastalık seyri sırasında gelişen beyin, karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer yetersizliklerinden ölürler.

kene

Keneler bulunduğu alanlara girildiği zaman vücut belli aralıklarla kene yönünden kontrol edilmeli, vücuda yapışmış kenelerin çıkarılması için bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise; uygun bir şekilde kene ezilmeden ve ağız kısmı koparılmadan cımbızla/pensle alınmalıdır. Kene kimleri risk altında bırakır?

Comments are closed.