Efor Böcek İlaçlama

Kenelerin ilaçlanması hakkında

Zor olan haşereleri yok etmek

evde kene ilaçlama hizmetiKene ilaçlama pek çok sağlık sorunlarının meydana çıkmasına neden olan kenelerin insan sağlığına zararlarının önlenmesi için keneler ile mücadele şarttır. İnsan ve hayvanların kanını emerek beslenen  keneler taşıdıkları zararlı virüslerin insan ve diğer canlılara bulaşmasına neden olarak ciddi tehdit içermektedir.  Boyları 1 – 2 milimetre arasında değişen kenelerin bütün çeşitleri kan emerek beslenmektedir. Ağaçlık alanlar ve kuru otların bulunduğu bölgelerde sık görülen kenelerden kurtulmak için yeşil alanlar ve binaların etrafında önleyici ilaçlama yaptırılması, kenelerden meydana gelecek olası tehlikeleri önlemede oldukça etkilidir. Kene ilaçlama, hayvan barınakları, kümesler, bina çevreleri ve apartmanlarda özellikle bahar dönemlerinin başlangıcı olan sıcak aylarda yaptırılmalıdır. Keneler ile en etkili mücadele şekli profesyonel kene ilaçlaması yaptırmaktır. Titiz ve dikkatli bir şekilde modern ekipmanlar kullanılarak kenelerin yaşam alanlarında potansiyel kene sokması riskleri taşımasını ortadan kaldırmak için oldukça etkilidir. Son yıllarda kırım kongo kanamalı ateşi hastalığını bulaştıran, kırım kongo kenesi ile mücadele bireysel ve Amatör olarak kesinlikle yapılması mümkün olmayan ve oldukça tehlikeli bir kene türüdür.

Kene ilaçlama firmaları, apartman, otopark, bahçe, şantiye, açık ve kapalı alanlarda kenelerin yok edilmesi için en etkili ilaçlama hizmetlerini veren donanımlı ekipler olarak ilk tercih edilmesi gereken ekiplerdir. Kene ilaçlama şirketleri ile çalışmak amatör  deneyimsiz kişilerin ucuz ilaçları kullanarak hem kenelerin ortadan kaldırılmama ihtimali hem de zararlı ilaçlar kullanılarak insan sağlığını tehlikeye atmalarına sebeptir. Açık alanlarda uygulanan kene ilaçlama şekliyle kapalı alanlarda uygulanan kene mücadele yöntemi farklı şekillerde olabilir. Evde buharlı ilaçlaması   daire içinde yaşayan kene türlerinin en kısa zamanda ortadan kaldırır. Açık alan ilaçlamalarında spreyli kene ilaçlama şekli, toprakta saklanan kenelerin daha çok ilaçla temasını sağlayacağı için uzun süre kalıcı etkisini sürdürecektir. Krım kongo kenesi dünyanın en tehlikeli böcek türleri arasında son dönemlerde karşımıza çıkan oldukça tehlikeli bir böcek türüdür. Zehirli kene kan emerken taşıdığı virüsü insan vücuduna bulaştırıp yanlış kene çıkarma durumunda kana karışan zehirli ve mikroplu virüsler insanlar için ölümcül sonuçlara sebep olmaktadır.

Evde kene ilaçlaması nasıl yapılır?

Bilindiği gibi evdeki eşyalar pire, tahtakurusu, keneler için oldukça iyi bir saklanma alanı teşkil etmektedir. Elbiseler ve eşyalar arasında kolaylıkla saklanma ihtimali olan keneler çok zor fark edileceği için olası kene sokmaları insan hayatı için oldukça büyük tehlike oluşturmaktadır. Evde kene ilaçlaması hem elektronik eşyalar, hem de hassas kumaşların zarar görmemesi için spreyleme yöntem ile ilaçlama yapılması sakıncalıdır. Bazı böcek türlerinde olduğu gibi evin kenar ve köşelerine ilaç sıkılarak kenelerden kurtulmaya çalışmak elbette ki başarısız olacaktır. Zehirli keneler insan sağlığı için ciddi bir tehdit içermektedir. Evde kene ilaçlama buharlı yöntem olarak bilinen Ulv ilaçlama şekliyle yapılmalıdır. Bu yöntemle hem çeşitli bölgelerde saklanıp üreyen keneler yok edilecek, hem de çok kısa süre içerisinde keneler Mekandan yok edilerek insan sağlığı güven altına alınmış olacaktır. Kene ilaçlama uzmanlık gerektiren bir ilaçlama olup sırt pompası kullanarak ya da kalitesiz ilaçlar kullanarak yapılacak bir uygulama değildir. Mutlaka profesyonel kene ilaçlama şirketleri ile görüşmek ve bunlardan Yardım almak kene mücadelesinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kokusuz kene ilaçları sadece kalıcı özellikleri olduğu için daha yavaş keneleri imha eder. Ve burada insan sağlığı açısından istenmeyen zararların meydana çıkmasına sebep olabilir. Elbette önleyici kene ilaçlaması yaptırırken kokusuz ilaçlar kalıcılık açısından tercih edilebilir. Ancak evde kene şikayeti varsa veya bu kenelerin hangi tür olduğu bilinmiyor ise mutlaka kokulu kene ilaçları kullanılarak ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir. Arı çiyan, kırkayak, kertenkele akrep ve keneler insanlar için tehdit oluşturan zararlı haşere türleri olduğu için çok daha kısa sürede bu zararlıların imha edilmesi şarttır. Bu şekilde istenmeyen tehlikeli durumların ortaya çıkması önlenir. Kene ilaçlama, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından etkili ilaçlama teknikleri kullanılarak titizlikle yapılmak zorundadır. Ucuz kene ilaçları ile ilaçlama yaptırmak için sağlığınızı tehlikeye atmak açıklanabilecek bir durum olmadığı için mutlaka profesyonel kene ilaçlama hizmeti almak hem kendiniz hem de çocuklarınızın hayatını korumak adına yaşanılır mekanlarını ortaya çıkması için en  en doğru yoldur.kene ilaçlama nasıl yapılmalı

Keneler tek ilaçlama ile ölür mü?

Bazı böcek türleri yapılacak bir ilaçlama ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Evde yuva yapan kenelerin doğru mücadele şekilleri belirlenerek ilaçlama yapılması durumunda tek ilaçlama ile evdeki keneler ortadan kaldırılır. Ancak korkusuz kene ilaçlama ve evin kenarlarına ilaç sıkılarak yapılacak uygulama tam olarak kenelerin ortadan kaldırılması için yeterli olmaz. Kümes hayvanları, evcil hayvanlar, beslenen kedi ve köpekler üzerinde çeşitli sebeplerle oluşan kene türleri, apartman ve evlere taşınarak insanlara fark edilmeden mekanlarda üreme riski vardır. Erken tedbir alınmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olabilmektedir. Kene ilaçlama firmaları, kenelerin saklanma alanları başta olmak üzere üredikleri bölgeler ve kenelerin giriş yolları dahil tüm bölgelerde kapsamlı bir kene ilaçlama yapılmalıdır. Tehlikeli kene türlerinin yok edilmesinde bilinçli olarak hizmet veren firmalar  tercih edilmeli, amatör yöntemler ve deneyimsiz kişilerin insan sağlığına ciddi Zararlar vermesini önler.

Kene ilaçlama şirketleri, hayvan barınakları, kümesler, meralar, bahçe, piknik ve mesire alanlarında çeşitli nedenlerle buralarda yerleşen kenelerin imha edilmesi için ilaçlama yapmaktadır. Buralarda dolaşan insanların eşyaları ve elbiseleri arasında evlere taşınan kenelerin yok edilmesi için bilinçli olarak hizmet sunan profesyonel ilaçlama hizmetleri tercih edilmelidir. Kene ilaçlama basit şekilde uygulanacak yöntem olmadığı için kene imha firması seçiminde çok titiz davranılması, hem kenelerin yok edilmesi için hem de insan sağlığına zararlı kenelerin evlerden uzak tutulması için oldukça önemlidir. Kene mücadele firması olarak yaşam alanlarınızda yürüyen ve uçan haşerelere karşı olduğu gibi zararlı kenelerin imha edilmesi için de bilinçli ve en etkili haşere ilaçları kullanılmalıdır. Kene ilaçlama şirketleri insan sağlığına zarar vermeyen kaliteli haşere ilaçları kullanarak zehirli keneleri yok etmektedir.  Kene ilaçlama için bizi arayıp kalıcı ve garantili ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Pin It on Pinterest