Keneler nerede görülür?

karınca ilaçlama
Karıncalar nereye saklanır?
11 Temmuz 2017
kene ilaçlama
Kene yapıştıysa ne yapılmalıdır?
11 Temmuz 2017

Keneler nerede görülür?

kene ilaçlama

Keneler, otlaklarda, çalılıklarda, hayvan alanlarında ve kırsal alanlarda yaşayan küçük oval şeklindeki böceklerdir. 8 bacaklı ve uçamayan hayvanlardır. Hayvanların ve insanların kanlarını emerek beslenirler ve böylece hastalıkları insanlara bulaştırırlar. Ülkemiz kenelere yaşam alanı olarak, coğrafi açıdan son derece uygun bir yapıya sahiptir.

Efor kene ilaçlama şirketi olarak sizlere güvenilir ilaçlama sunuyor ve memnuniyet veriyoruz. İlaçlama durumunda evcil hayvanlarınıza hiç bir şekilde problem oluşturmuyor sizleri böceklerden kurtarıyoruz. Böcek İlaçlama için kullandığımız bütün ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kaliteli ve güvenilir ilaçlardır.

kene

Türlerine göre farklılık göstermekle beraber keneler, yaban hayvanlarından, küçük kemiricilerden, evcil memeli hayvanlara ve kuşlara kadar, geniş bir yaşama alanına sahiptir. Henüz ergin olmamış ve Hylomma soyuna ait keneler, omurgalılardan kan emerken virüsleri alıp, gelişme evlerinde aldıkları kanı muhafaza eder, ergin kene haline geldiğinde hayvanlardan ve insanlardan kan emerken, daha önce aldığı virüsleri de onlara bulaştırır. Kene yapıştıysa ne yapılmalıdır?

Comments are closed.