Efor Böcek İlaçlama

Kene İlaçlama ve önemi

kene ilaçlama

Kene ilaçlama ülkemizde son yıllarda halkımız tarafından oldukça sık görüyor. Kenelerden korunmak daima çok önemlidir. Çünkü kene önemli hastalıkların yaşanmasına neden olan kan emici bir böcek türüdür. Keneler kan emme aşamasında bir çok  çeşit hastalığın yaşanmasına neden olurlar. Böcek ilaçlama ve kene çıkarma yöntemlerinde yanlış bilgiye sahip olan kişilerin uygulamaları nedeniyle de çok sayıda kişi hayatını kaybetmektedir. Kene ile mücadele aşamasında tamamen bu konuda  profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. Vücudunuzda görülen bir kenenin tedavisi mutlaka sağlık kuruluşları tarafından gerçekleşmelidir. Aynı zamanda ortam içerisinde var olan keneler için kene ilaçlama firmaları tarafından uzman ilaçlama hizmeti talep edilmelidir.

kene

Kenelerin Özellikleri Nedir?

Kene böcekleri ile uzman bir şekilde mücadele veren firmamız bu canlıları yakından tanıyor. Fakat durumun problemini anlamak ve gerekli tedbirleri almanız için sizlerin de kenelerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının nedeni olan kenelerin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Keneler kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar.
  • Bazı kene türleri zararsız olsa da ülkemizde görülen kenelerin büyük bir kısmının ölümcül hastalık taşıdığı görülmüştür.
  • Kahverengi ve kırmızı renklerine sahip olan kene küçük oval bir bedene sahiptir.
  • Keneler küçük böcekler olsalar da gözle fark edilebilirler. Bu böceklerin gözle fark edilebilmesi kene ile mücadele aşamasını kolaylaştırmaktadır.
  • Kene insanların derisi üzerinde sıkıca yapışarak kan emmek için kendine sürekli yer arayan bir canlıdır.

Karınca İlaçlama yöntemleri nelerdir?

Pin It on Pinterest