Kedi piresi ilaçlama – Efor Böcek İlaçlama

Kedi piresi ilaçlama

Evdeki böceklerden kurtulmak
Evdeki böceklerden kurtulmak
17 Nisan 2017
Karıncalarla Mücadele
Karıncalarla mücadele
18 Nisan 2017

Kedi piresi ilaçlama

Kedi piresi ilaçlama

Kedi piresi ilaçlama

Sıcak havalar ile birlikte en fazla görülen haşereler arasında pireler başta gelir. Kedi piresi ilaçlama bu yönü ile oldukça önem taşımakta olup sokak hayvanları arasında en fazla görülen kedi ve köpekler ile binalara bulaşan kedi pireleri ile köpek piresi kısa zamanda buralarda çoğalıp insanların fark etmeden üzerine sıçrayıp evlere taşınmakta ve dairelerde pire sorunlarının yaşanmasına sebep olmaktadır. Evlerde kedi piresi ilaçlama oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir hizmet şekli olup basit pire ilaçları ve ucuz yöntemler ile pirelerden kurtulmak pek mümkün değildir. Kedi pireleri ile mücadele özellikle yaz aylarında çok sık karşılaşılan bir ilaçlama şekli olup hem apartman etrafı hem binaların zemin katları ile diğer ortak kullanım alanlarında sıkça karşılaşılan bir problem olup buralardan kolaylıkla ev içlerine taşınmaktadır. Ucuz kedi piresi ilaçlama adı altında ilaçlama yapan kişi ve ekiplerden alınan pire ilaçlama hizmeti çoğu zaman yeterli olmaz ve insanlar hem maddi hemde manevi yönden zarar eder. Bunu önlemek için profesyonel kedi piresi ilaçlama firmaları ile çalışmak pirelerin yok edilmesi için oldukça önemlidir. Kedi piresi nasıl yok edilir diye arayış içinde iseniz efor ilaçlama şirketini arayıp gerekli bilgiyi alabilir ve evinizde kedi piresi ilaçlama yaptırıp hem pirelerin bulaştırdığı hastalıklardan hemde psikolojik olarak verdikleri kaşınma problemleri ve cilt rahatsızlıklarından kolayca kurtulun.

Kedi piresi ile mücadele nasıl olur?

Apartman ve konutlarda kedi piresi ile mücadele oldukça zorlu olup bireysel olarak ve amatör kişilerden alınacak ilaçlama ile kurtulmak çok zordur. Bu sebeple kedi piresi ilaçlama yaptırmadan önce biraz araştırma yapmak pirelerin ilaçlama şekli hakkında bilgi edinmek faydalı olacak ve ne tür bir ilaçlama hizmeti almanız gerektiği hakkında fikir verecektir. Profesyonel olarak kedi piresi ile mücadele bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde tam olarak çözüme ulaşmanıza olanak sunar. Birçok pire türleri arasında en çok dikkat çeken tür kedi pire sidir. Çünkü kedi pireleri birçok özellikleri ile diğer türlerinden ayrılırlar. İnsan piresi gibi pire türlerinin zıplayamayacağı yüksekliklere zıplayabilir ve bu yolla taşıdıkları hastalıkları insanlara bulaştırabilirler. İnsanlar üzerinde pek yaşayamayan kedi pireleri insanların üzerinde üremek için durabilirler ve hayatlarını kediler üzerinde geçirirler. Kediler üzerinde üreyerek çoğalır ve hastalık bulaştırma risklerini arttırırlar. Kedi piresinin sadece kedilere zararı yoktur. Kedilerin dolaşma şeklinden ve canlılığından faydalanarak bulunduğu ortamın her noktasına pire zararlısını bulaştırabilir. Kediler yapıları itibari ile yaşadıkları ortamdaki eşyalar ile temas ederler, dolayısı ile pireli bir kedinin üzerinde taşıdığı pireler mekandaki her yere çok rahat bir şekilde bulaşır. Bu sebeple kedi piresi ilaçlama titizlikle yapılmalıdır.kedi piresinin yok edilmesi

Kedi Piresinden Kurtulmak

Kedi pirelerinden kurtulmanın veya korunmanın en iyi yolu, kedi pireleri oluşmadan önleminin alınmasıdır. Yani sahip olduğumuz kediler pirelenmeden ortamın ve kedinin bu duruma karşı önlemini almak gerekir. Bununda en iyi yolu Kedi piresi ilaçlama yaptırmak ve kedilerin gerekli kontrolünü rutin olarak gerçekleştirip pire tasması ve gerekli pire kontrollerini yaptırmak gerekir. Ortamın pirelere karşı ilaçlanması ve kedilerin kontrollerinin yaptırılması pirelerin ortama girişini engelleyecek ve tam koruma sağlanmış olacaktır. Ancak kedi pireleri herhangi bir sebeple bulaşmış ise ferdi yollarla kediyi pireler de kurtarmak çok zordur. Bu nedenle derhal bir veteriner hakime başvurulmalı kedilerin aşı ve kontrolleri yaptırılıp kedilerin etrafa pire bulaştırması en başından önlenmelidir. Kedi piresi ilaçlama uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. İlaçlamanın kesinlikle kedilere değil kedilerin bulunduğu ortama uygulanması gerekmektedir. Kullanılan ilacın kedilere uygulanması veya herhangi bir canlıya uygulanması ölümüne sebep olur. Bu nedenle kedi piresi ile mücadele profesyonel ekipler tarafından uygulanmalı pireleri yok edici özellikte yakıcı etkiye sahip kedi piresi ilaçları ile kedi piresin den kurtulmak çok daha kolay ve kalıcı olacaktır. Kedi piresi nasıl önlenir? Lütfen tıklayınız.

Comments are closed.