Efor Böcek İlaçlama

Karınca’nın özellikleri ve İlaçlama

karınca ilaçlama

Karınca İlaçlama & Karınca ile Mücadele:
Karıncalar evdeki ekmek,şeker kırıntıları gibi besinlerle beslenirler. bina yapısının içlerini boşaltarak yapının zayıflamasına neden olurlar. Bazı karıncaların ısırıkları sancılara neden olabilir. bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir yaşam bölgesine sahip olmak için karınca ile mücadele şarttır. karınca ilaçlama  uzman bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. çünkü karıncaların yumurtlama dönemleri iyi bilinmeli ona göre belirli aralıklar dahilinde karınca ilaçlama yapılmalıdır. karınca ilaçlaması jel ilaçlama yani kokusuz ilaçlama olarak yapılır. kokusuz böcek ilaçlama yapılırken evi boşaltmanıza gerek yoktur. bu tür karınca ilaçlama işlemlerinde koku bırakmayan jel kapsüller kullanılır.

Bilinmeyen Özellikleri:
Karıncaların çok ilginç özellikleri vardır. Kendi ağırlığının 10 katına kadar ağırlık kaldırabilir. yuvalarında mantar yetiştirirler. tıpkı insanlar gibi aralarında sosyal iletişim vardır. oda kurabilir ve kolon oluşturabilirler. yemek bulurken öncü karıncalar önden gidip bir koku salgılarlar bu koku vasıtasıyla yerlerini bulabilirler. yemeklerin yönünü kaybetmezler.Türkiye’de 360 çeşit karınca vardır.

karınca

Karıncalar Nerelerde Yaşar?
Karıncalar çeşitlerine göre çok farklı bölgelerde yaşayabilirler. termitler gibi kendi yuvalarını topraktan inşa edebilirler. yer altında yaşayabilirler. kütüklerin içlerini de çok severler. Karıncalar evlerimizde de bolca görülür. Çünkü insanların yaşam bölgeleri karıncalar için adeta bir besin kaynağıdır. Evlerimizde karoların ve kırık fayansların altlarına yuva yaparlar hatta yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları dışarı taşıyabilirler. mutfak karıncaların çok yoğun görüldüğü yerlerdir. Karıncalar insanların yemeklerini paylaşırken bir çok kültürde karıncalar ve karınca larvaları besin olarak tüketilmektedir. Kene ilaçlama hakkında neler biliyorsunuz?

Pin It on Pinterest