Karıncalar İle Mücadele

Karıncalar İle Mücadele

Karıncalar İle Mücadele, yaz dönemlerinde sıkça uyguladığımız bir hizmet türüdür. İlaçlama bu haşereler ile mücadele için yapılan bir uygulama olmasının yani sıra, açık veya kapalı her alanda ortaya çıkan zararlı haşerelerin insan sağlığına verdikleri zararların önlenmesi için yapılmaktadır. Karınca ile mücadele için kaliteli ilaçların kullanılması ve karıncaların yuvalarından toplu olarak ev ve iş yerlerine yönelmesinin engellenmesi için bina etrafına koruyucu bir bariyer şeklinde karınca ilaçları ile uygulama yapılması son derece önemlidir.

Karıncaların sık kullanılan alanlarda ve gıda maddelerinin üzerinde ölmesi, bakteri ve mikropları arttıracağı gibi, sağlık bakımından hoş olmayan durumların oluşmasına yol açacaktır. Bu nedenle bilinçli şekilde karınca ilaçlama yaptırmak için Sağlık bakanlığı onayına sahip olan ve etkili olduğu kadar kaliteli ilaçlar da kullanan böcek ilaçlama şirketleri ile çalışılması karıncaların yok edilmesinde son derece önemlidir. Karınca ilaçlama, evin belirli bir bölgesinden giren ve şerit halinde kendilerine yol edinen karıncaların önlenmesi işidir.

Karıncaların Özelliği Ve Mücadele

Karınca İlaçlama firmaları, özellikle binaların bahçe ve giriş katlarında çok fazlaca görülen karınca şikayetlerinin yok edilmesi için kokulu ve kokusuz karınca ilaçları kullanarak karınca mücadelesi yapmaktadır. Karınca ilaçlama şirketleri, İstanbul karınca ilaçlama kapsamında il genelinde hizmet veren firmalar olup kanatlı karınca, kırmızı karınca, siyah karınca gibi değişik tür ve renklere sahip olan karıncalar ile mücadele kapsamında değişik ilaçlar ve uygulamalar ile hizmet verirler.

Günümüzde bilinen 12.000 den fazla türü bulunan karıncalar bulundukları coğrafi ve iklimsel koşullara uyum gösterebilen zar kanatlı ailesine ait küçük böcek türleridir. Dünya üzerinde hemen her ortamda görülen karıncaların kendine özgü türleri bulunmaktadır. Karınca türleri toprak altında katmanlar halinde yuvalar yaparak koloni halinde yaşam süren küçük böceklerdir. Kimi çok küçük boyutlu, kimi daha iri ve kanatlı özelliğe sahiptir. bazı karıncalar insanı öldürecek kadar ölümcül zehir taşır.

Karıncalar Hakkında Kısaca

Bilim adamlarının görüşüne göre yaklaşık 100 milyon yıl önce çiçekli bitkilerin ortaya çıkmasından hemen sonra karınca türleri çeşitlenmiş ve 60 milyon yıl önce de ekolojik üstünlüğüne erişmiştir. Karıncalar Eko sistemlerin çoğunda yaşayabilen özellikte ve kara hayvanları bio kütlesinin yaklaşık %15 ile %25’ini oluşturan sayıları son derece kalabalık canlılardır. Karınca çeşitleri farklı renklerde ve değişik boyutlarda karşımıza çıkarlar. Karıncalar genel olarak kahverengi, siyah, sarı, kızıl, kırmızı benzeri birçok renklere sahiptir.

Açık alanda Karıncalar İle Mücadele karıncaların mekanlara giriş yollarının önlenmesi ve binadan uzak tutulmaları için hassas bir içerikte kaliteli karınca ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Oldukça çalışkan olan karınca günün çoğu zamanını çalışarak geçiren haşere türüdür. Bir öncü karınca yiyecek aramak için geçtiği yolları kimyasal bir sıvı ile işaretleyip uygun beslenme yerine erişince diğer karıncalara işaret verip ev ve iş yerlerinde karınca şikayetlerinin ortaya çıkmasına sebep olurlar. Karınca kolonisi içinde işçi, asker, kraliçe gibi pek çok karınca çeşitleri vardır. Kompleks bir yapıya sahiplerdir.

Evde Gıda Kırıntılarına Sıkça Gelirler

Karıncalar kendi ağırlığın 50 kati kadar ağırlıktaki eşyaları dahi taşıma gücüne sahiptir. Karınca çeşitleri her alanda yasama ve üreme özelliğine sahiptir. İnsanların yaşayabildiği her alanda görülebilen bu haşereler, besinleri kullanılmaz hale getirerek büyük maddi zararlara neden olabilmektedir. Açıkta bırakılan gıda ve şekerli besinler karıncaları adeta kendine çekerler. Bu nedenle, dış ya da iç mekanlarda, özellikle yaz aylarında karınca ilaçlaması yaptırmak son derece önemlidir.

Karıncalar ile mücadele diğer böcek türleri gibi karıncaların da gövdeleri etrafında koruyucu görevi gören ve kasların bağlanmasını sağlayan bir dış iskeletleri olduğu için uygulanacak ilaçlar karıncaların hareketini kısıtlayıp kısa sürede imhasını sağlayan yapıda olmalıdır. Karıncanın kafasında birçok algı organı bulunur. Birçok böcek gibi karıncalarda birbirine bağlı sayısız küçük lenslerden oluşan petek göz bulunmaktadır. Karınca beyni insanlara oranla çok daha büyüktür. Çok çalışkan ve sürü helinde yaşarlar.

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tehlike anında yada etrafta başka besin bulma olanağı olmadığında insanları ısıran karıncalar özellikle bebek ve çocuklarda ciddi sıkıntıya yol açarlar. Hemen her alanda görülebilme ve her türlü besine ulaşabilme özelliği ile insan sağlığı açısından risk teşkil eder. Haşereler arasında başta gelen karıncalardan kurtulmak için karınca ilaçlama servisleri ile görüşüp kalıcı bir ilaçlama yaptırılması şarttır. Genel olarak insan ısırma eğilimi olmayan karıncalar, aç kaldığında insanları dişler ve hatta ısırdığı yeri kanatabilecek kadar güçlüdürler.

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır? hangi ilaç ve yöntemler kullanılır hakim olmak gerekir. Karıncaların yok edilmesi için evinizde ne gibi ilaçlama türleri yaptırmanız gerektiği konusunda kısaca bilgi verelim. Kokusuz ve kokulu ilaçlar ile önlenebilen karıncalar evlerin boru dipleri, pencere, kapı ve toprak yüzeylerden bina ve evlere girerek evin özellikle mutfak bölümünü işgal ederler. Bir kaç karınca evde görülmeye başlamışsa bu diğer karıncaların evi sarmasına en büyük işarettir.

Karınca İlaçlama Şekilleri

Karınca ilaçlama uygulamasında jel karınca ilaçları ve kokusuz karınca ilaçları insanlar evde iken yapılabilmektedir. Özellik olarak kalıcı etkili olan bu uygulama yavaş etki gösterdiği için belirli bir süre almaktadır. Kokusuz karınca ilaçları karıncaların dolaştıkları yüzeylere püskürtme ve noktacık şeklinde uygulanarak karıncalar imha edilir. Karıncaların bazı türleri insanlar üzerinde dolaştıkları zaman alerjik reaksiyonlara sebep olur. Açık alanlar ve kapalı mekanlarda karınca mücadelesi değişmektedir.

Bulunduğu her türlü ortamdan mikrop bulaştırma riski olan haşereler ile mücadele önemlidir. Hastalık yayabilme riski yüksek olan bu haşere türü ve diğer böcekler ile kesinlikle etkin biçimde mücadele edilmesini zorunlu kılmaktadır. Astek ilaçlama olarak Karıncalar İle Mücadele ve böcek ilaçlama taleplerinize en etkili ilaçlama yöntemleri ile çözüm sunuyoruz. İnsan sağlığının korunması için yaşam alanlarında dönemsel olarak haşere mücadele hizmeti alınması gereklidir. Tatarcık Sineği İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir