Karıncalar hakkında merak edilenler

hamam böceği türleri
Hamam böceği türleri
13 Temmuz 2017
Karınca Türleri
13 Temmuz 2017

Karıncalar hakkında merak edilenler

karınca ilaçlama

karınca ilaçlama

Karıncalar hakkında merak edilenler aslında çok önemli olmasa da insanları tedirgin eder. Efor karınca ilaçlama şirketi olarak sizlere güvenilir ilaçlama sunuyor ve memnuniyet veriyoruz. İlaçlama durumunda evcil hayvanlarınıza hiç bir şekilde problem oluşturmuyor sizleri böceklerden kurtarıyoruz. Böcek İlaçlama için kullandığımız bütün ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kaliteli ve güvenilir ilaçlardır. Karıncalar hakkında merak edilenler içinde karıncaların zehirli olup, olmadığı ve insan sağlığına zararlarının neler olduğudur. Karıncalar içinde kırmızı ateş karıncaları zehirli olmasına karşın ülkemizde zehirli karınca bulunmaz. Karıncaların istilası çoğu zaman evde yiyecek ve gıdaları kirletmeleri ve evde bebek çocuk gibi hassas ciltli bireyleri ısırmalarından kaynaklanmaktadır.

KARINCALAR NE KADAR YAVRU YAPAR?

Karıncaların üremesi  kraliçe karınca ile mümkündür. Çiftleştikten sonra kendine yer arayan kraliçe arı nemli ve sıcak bir ortam bulur. Kanatlarını koparan kraliçe arı ilk bir hafta yiyecek ihtiyacını kanatlarından edinir.  Kolonisini kurmaya başlar. Kraliçe karınca ayda ortalama 30.000 yavru doğurmaktadır. Doğurduğu bütün yavrular kraliçe karıncayı korumakla yükümlüdür.

karınca

KARINCA İLAÇLAMA FİYATLARI

Karıncalar sevimli hayvan olarak görülse de içlerinde zararlı olanlar da bulunmaktadır. Karınca ilaçlama fiyatlarını, karınca ilaçlama servisimiziarayarak bilgi ala bilirsiniz. Karınca ilaçlama fiyatlara alana ve ortama göre farklılık göstermektedir.

KARINCALAR NASIL BESLENİR?

Evlerimize giren karıncalar öncelikle şekerli olan gıdalara yönelirler. Kırıntılar, ölmüş böcekler, yağ ve benzeri maddeleri tüketirler. Hem etçil hem de otçuldur karıncalar. Sayıları fazlaysa uçamayan bir kuşu, kertenkeleyi de yiye bilirler. Karınca türleri‘ni biliyor musunuz? Karıncalar hakkında merak edilenler hakkında hastalık bulaştırıp, bulaştırmadıkları hep merak edilir. Genelde zararsız olan karıncalar daha çok açıktaki meyve, sebze ve gıdaların arasında dolaşıp içine düşerek kirletir ve kullanılmaz hale getirir. Özellikle şekerli gıdalar ve ekmek kırıntıları karıncaları ciddi anlamda evinize çeker. Karınca ilaçlama evdeki karıncaların yok edilmesi için çoğu zaman tek seçenektir. Giderek artan karınca sorunları insanların huzurunu kaçırır ve bir an önce yok edilmesini zorunlu kılar. Bu nedenle karınca ilaçlama firmaları ile görüşülerek profesyonel karınca ilaçlama servisi almanız huzursuz olmanızı önlemeden en etkili yoldur.

Comments are closed.