karınca ilaçlama
Karıncalar hakkında merak edilenler
13 Temmuz 2017
kene hastalıkları
Kenelerin Türkiye’ye yaydığı hastalıklar
13 Temmuz 2017

Karınca Türleri

karınca ilaçlama

Efor karınca ilaçlama şirketi olarak karınca türleri için sizlere güvenilir ilaçlama sunuyor ve memnuniyet veriyoruz. İlaçlama durumunda evcil hayvanlarınıza hiç bir şekilde problem oluşturmuyor sizleri böceklerden kurtarıyoruz. Böcek İlaçlama için kullandığımız bütün ilaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kaliteli ve güvenilir ilaçlardır.

Çılgın Karıncalar
3 mm boyunda siyah renkli karıncalardır. Ayakları ve antenleri çok uzundur. Adlarını hızlı zigzag hareketler yaparak belirli bir yöne gitmiyormuş gibi yürüme alışkanlıklarından almışlardır.

karınca

Arjantin Karıncası
1.5mm’den küçük boylarda altın sarısı renginde, binalarda rastlanan küçük karınca türüdür.Boy ve renkleri sebebiyle biraz daha büyük olan firavun karıncalarıyla karıştırılırlar. Hırsız karıncaların antenlerinde 10 segment ve 3 topuz vardır.

Ateş Karıncaları
İşçilerin boyu 0.3-1.0 cm arasında değişir. Kırmızı kahverengi renklidir. Isırma özelliğiyle diğer karıncalardan kolaylıkla ayırt edilir.  Karınca türleri içinde bu karınca bazı türleri ile ölümcül ısırıklar atan tehlikeli bir karınca çeşidi olup çok dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca marangoz karıncalar, işçi karıncalar, asker karıncalar, öncü karıncalar gibi pek çok karınca türü karınca kolonisinde yer alır. Karıncaların değişik boy ve renk özellikleri mevcuttur.

İlaçlama firmaları karınca türleri için, açık ve kapalı alanlarda karıncalara karşı kokulu, kokusuz ve jel karınca ilaçlama şekillerini kullanarak ilaçlama yapmaktadır. Evlere çeşitli noktalardan tırmanarak, ve boşluklardan girip özellikle bebek ve çocukları ısırıp son derece rahatsız ederler. Karıncalar genelde halk arasında bereket sebebi ve zararsız olarak görüldükleri için çoğu kişi bireysel olarak karıncaları kaçırmak için doğal karınca ilaçları yapmaya çalışır. Bu yeni başlayan karınca şikayetlerinde kısmen çözüm sunsa bile ilerleyen karınca şikayetlerinde mutlaka karınca ilaçlama hizmeti alınması şarttır. Efor böcek ilaçlama olarak tüm karınca çeşitlerinin yok edilmesi için ekonomik ilaçlama fiyatları ile karınca ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. karınca türleri içinde kanatlı karıncalar ile mücadele için jel karınca ilacı yada kokulu karınca ilaçları kullanarak yaşam alanlarında ortaya çıkan karınca çeşitlerine karşı en etkili çözümleri sunuyoruz. Karıncalardan kurtulmak için daire içleri kadar. apartman ve bina etrafında da önleyici amaçlı karınca ilaçlama yaptırmak evlere karınca girişlerini ortadan kaldırmak açısından son derece önemlidir.

Comments are closed.