Karınca ile mücadele

Kalorifer Böceği İle Mücadele
Kalorifer böceği ile mücadele
1 Kasım 2017
Alman Hamam Böceği
Alman hamam böceği
2 Kasım 2017
Karınca İle Mücadele

Karınca İle Mücadele

Karınca ile mücadele apartman bahçesi ve bina etrafında karınca şikayetleri baş gösterdiği zaman daha önemli hale gelir. Karınca mücadelesi ve ilaçlama daha karıncalar evin  dışına yani bina etrafına yaptıkları yuvanın görülmesiyle  tedbir alınmalıdır. Karıncalardan kurtulmak bazen insanlar için oldukça zahmetli olabilmektedir. Karıncaların eve giriş yerleri arasında doğal gaz borularının etrafı, kapı ve pencere kenarları, duvardaki çatlak ve boşluklar, kabloların geçiş kanalları gibi yerler olarak dikkat çeker. Eve giren karınca kolonisi ilk başta pek fark edilmez. Çünkü karıncalar Öncü karınca vasıtasıyla kendilerine uygun beslenme alanlarını bulduktan sonra yavaş yavaş evi istila etmeye başlamaktadır. Karıncaların yok edilmesi için karıncaların girdiği noktalarını dikkatlice kapatılması ve karıncalara karşı evde etkili bir karınca ilaçlaması yaptırılması gerekir. Karınca ilaçlama firmaları, karıncaların ortadan kaldırılması için jel karınca ilacı,Kokusuz ve kokulu karınca ilaçları kullanarak karıncalar ile mücadele etmektedir.

Eve giren karıncaların geçiş Yolları arasında parke kenarları, halıların dipleri, kapı ve pencerelerin kenar bölümleri gibi dip şerit bölgeler önemli yer tutmaktadır. Evdeki Karıncalardan kurtulmak için öncelikle dışarıdaki karınca probleminin önlenmesi ve eve giriş yollarının kapatılması zorunludur. Evdeki karınca ile mücadele için doğal karınca ilaçları yeni başlayan karınca şikayeti için yeterli olmasına karşın çok sayıda karınca ile başa çıkmak mümkün olmamaktadır. Evde karınca ilaçlama yaptırmak İstediğiniz zaman evdeki karıncaların durumuna göre İlaçlama türü seçimi hem etkili bir mücadele için hemde evden çıkmadan ilaçlama yaptırmanıza olanak sağlar. Jel karınca ilaçlaması ve kokuluya da kokusuz karınca ilaçlama seçeneklerinden birini seçmeniz mümkündür. Kanatlı karınca ve diğer karıncalar insanların tükettikleri gıdalar arasında dolaşarak hem insan sağlığına zarar verirler hem de yiyeceklerin kirletilmesi ne sebep olurlar.

Karıncaların Zararlarından Korunmak

Karıncaların Zararlarından Korunmak

Karıncaların zararlarından korunmak

Aslında pek çok insan tarafından zararsız gibi görünen karıncaların bebekler ve insanlar için sağlık açısından risk oluşturduğunu farkına varmazlar. Bazı karıncalar insanları ısırdığı için ciddi rahatsızlık verdiği gibi bazıları ise özellikle şekerli gıdaların içine düşerek gıdaların kirletilmesinin ve çöpe atılmasına sebep olurlar. Karınca mücadelesi yeni nesil karınca ilaçları olarak adlandırılan jel karınca ilacı ve kokusuz karınca ilaçları ile evden çıkmadan rahatlıkla yapılabilmektedir. Karınca ilaçlama servisleri mekanını durumuna göre istediğiniz türde karınca ilaçlama uygulamasını yaparak sizlerin karıncalardan kurtulmanızı sağlamaktadır Efor böcek ilaçlama firması karınca ile mücadele kapsamında yaşlı hasta, evcil hayvan ve evinde bebek bulunan insanların mekanlarda jel karınca ilaçlama uygulaması yapmakta diğer durumlarda ise karıncaların türlerine göre kokusuz karınca ilaçlaması ve kokulu karınca ilaçlama tekniklerini kullanarak eve gelen karıncaların insan sağlığına zarar vermesinin önüne geçmektedir.

Unutmayın Karıncalar açıkta bırakılan gıdalar ve ekmek kırıntılarına geldikleri gibi mutfak ve banyo bölümlerinde nemli bölgeleri de oldukça çok tercih etmektedir Bu nedenle evde karınca istilasına sebep olacak çöp, ekmek kırıntısı, tezgah üzerinde su birikmesi, ve evde açıkta şekerli gıdaların ortada bulunması karıncaların eve yeni girmesini teşvik edecektir. Öncelikle bu tür ortamların engellemesi karınca mücadelesinde önemli yer tutar Karınca ile mücadele doğru ilaçlama yaptırıldığı zaman kolaylıkla başarıya ulaşabilir Karıncalar nasıl yok edilir? evdeki karıncalardan nasıl kurtulurum? diyorsanız öncelikle karıncaların girmesini önlemek için tedbirler almalı daha sonra evde etkili bir karınca ilaçlama yaptırarak karıncaların imha edilmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın her türlü böcek ile mücadelede gerek karıncaların gerek böceklerin giriş Yollarının kapatılması haşere mücadelesinde uzun süreli bir kalıcılık için önemli etkenlerin başında gelir. Sadece ilaçlama yapılarak böcek ve karıncaların tam olarak ortadan kaldırılması zor olduğu gibi sürekli dışarıdan içeriye karınca ve böcek girişleri, yapılan ilaçların etkisinin çok daha kısa sürmesinin de başlıca sebeplerden biridir

Comments are closed.