Efor Böcek İlaçlama

Karınca İlaçlama ve Önemi

Karıncaları  öldürmek toplumumuzda ve vicdanımızda elbette ki hiçbir zaman hoş bulunmaz. Ama karıncalar evlerimize, bahçelerimize girdiğinde bize  de huzur vermezler. Şişli karınca ilaçlama için müşterilerimiz çoğu kez şikayet ettiği ve bizden yardım aldığı konu, karıncaların mutfakta, yatak ve dolaplarda hatta buzdolabında dahi gezdiğidir.  Bu nedenle de onlardan kurtulmak için birkaç yol ve yöntemlere başvurmuşlardır. Fakat hiçbiri başarı elde edememiştir ve böcek ilaçlamaya başvurmuşlardır.

uygulanan bu çağın gerisinde kalmış yöntemler  karıncalara aslında istemeseniz de doğrudan onlara zarar veren yöntemlerdir. Örneğin; gezdikleri yerlere un serpmek, bebek pudrası dökmek, oje ve aseton damlatmak, çamaşır suyu vb. deterjanları yuvalarına sıkmak gibi… Görüldüğü gibi bu gibi yollarla karıncalardan kurtulmanız imkansızdır. Çünkü evinizde karıncalar mutfaklarda dahi geziyorsa, dolapların aralarında yuva yapmış büyük bir karınca ordusu bulunuyor demektir.

karınca ilaçlama

Ne yapmalıyız?

Karıncalar dört mevsim gezinseler de aslında kış aylarında gördüğümüz karıncalar kaşif karıncalardır. Etrafta, bahçelerde birkaç tane bulunurlar. Karıncaların asıl gezindikleri ve yuvalarından dışarı akın akın çıktıkları mevsim ilkbahardır. Eğer siz de ilkbaharda karıncalar için ilaçlama yapmayı düşünürseniz hepsini öldürtmüş olursunuz.  Buradan da şu sonuç çıktığı aşikardır. Karınca ilaçlamalarını, onlar yuvalarındayken düzenli bir şekilde yapmalı, ilacın kokusunun ve etkisinin onlara ulaşmamasını böylelikle sağlamalıyız. Az da olsa kokuyu hisseden karıncalar yaz için yuvalarından çıkış yerlerini, yönlerini değiştireceklerdir. Bu şekilde de evinize giremeyeceklerdir. Sizin tarafınızdan bilerek ve isteyerek bir zarara da uğramamış olacaklarıdır. Çiyan ilaçlama yöntemleri nelerdir?

Pin It on Pinterest