Kalorifer böceği ne yer

Kalorifer Böceği Nasıl yok Edilir
Kalorifer böceği nasıl yok edilir
3 Kasım 2017
Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir
Hamam Böcekleri İle Mücadele
3 Kasım 2017

Kalorifer böceği ne yer

Kalorifer Böceği Ne Yer

Kalorifer Böceği Ne Yer

Kalorifer böceği ne yer? eve giren kalorifer böcekleri nasıl beslenir? malum olduğu gibi pek çok insan bu pis ve geceleri karanlıkta mutfağı saran böceklerden şikayetçidir. Kalorifer böceği ilaçlama ve beslenme beslenme şekli çoğu böcek çeşidine oranla çok daha karmaşık olup çok fazla şeyi tüketme özelliğine sahiptirler. Kalorifer böceği hiçbir zaman yiyecek konusunda zorluk yaşamaz. Özellikle ev ortamları ve mutfak yada kiler gibi bölgeler kalorifer böcekleri ile hamam böcekleri için yiyecek açısından son derece zengin alanlardır. Kalorifer böceği evlerin sıcak ve nemli kısımlarını aşırı derecede sevdiği için mutfak dolaplarının arkası, tezgah altları, parke arası ve buna benzer alanlar kalorifer böceği yaşam bölgesi olarak oldukça idealdir. Geceleri yiyecek aramaya çıkan bu böcekler, gündüzleri kalorifer peteği, kapı dipleri ve dolap araları gibi yerlerde saklanmayı tercih eder.

Bizi arayan ve Kalorifer böceği ne yer diye soru yönelten müşterilerin bu sorusuna evde hemen her gıda maddesini tüketmekte olduklarını, kağıt, poşet, yağ kalıntısı, sebze meyve daha sayamadığımız pek çok maddeyi tüketerek kolayca beslendiklerini söyleyince şaşkınlık yaşarlar. Kalorifer böceğinin ismi sıcak bölgeleri sevmelerinden, kalorifer dairesi, kombi arası, petek araları, buzdolabı motor kısmı ve pek çok sıcak bölgede saklanan kalorifer böcekleri ile hamam böceği kuytu bölgelere yumurtlayarak çok hızlı bir şekilde ürer. Geceleri bulundukları yerden dışarı çıkan kalorifer böcekleri genelde zeminde dolaşır ve asla yiyecek sıkıntısı çekmezler. Birbirlerinin ölüsünü bile yiyen bu böceklerden kurtulmak için erken ilaçlama desteği almak önemlidir. Lağım kanalları, çöplük alanlar, bina atık su kanalları gibi bölgelerde yaşayıp buralardan lavabo delikleri ile evlerin içine girerler.

Mutfakta Kalorifer Böceği Nerede Saklanır

Mutfakta Kalorifer Böceği Nerede Saklanır

Mutfakta Kalorifer Böceği Nerede Saklanır?

Hamam böceği çeşitleri vücutları mikrop kaynayan pis ve istilacı zararlı bir böcektir. İnsanlara hastalık bulaştırma riski çok yüksek olan kalorifer böceği özellikle dışarıda bırakılan besinler, lavaboda bırakılan tabaklar, kaşık ve çatallarda kalan yiyecek artıkları, geceleri atılmayan ve çöp kovasında bekletilen gıda kalıntıları başta kalorifer böceği ve sineklerin en çok sevdiği özelliğe sahiptir. Kalorifer böceklerinin sebep olduğu hastalıkların insanlara bulaşmasını önlemenin yolu mekanın hijyenik tutulması ve evde nemli alanların kuru tutulması ile oldukça önemli bir sorun aşılır. Bu yazıda kalorifer böcekleri nasıl beslenir? merak edenlere kısaca bilgi verip evde doğal kalorifer böceği mücadelesi için en önemli unsurun kalorifer böceği üremesini önlemek ve oluşmasına sebep olan etkenleri ortadan kaldırmanın önemini belirtmek istedik. Evdeki kalorifer böceklerini öldürmek için mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır.

Kalorifer böceği yavrusu küçük iken beyazımsı bir yapıda olup gün geçtikçe rengi sarımtırak ve kahverengi tonlara bürünür. Böcek yavruları tıpkı yetişkinleri gibi meyve öz suları, çöpler, yağlı besinler ve kendi ölüleri yanı sıra hamam böcekleri sadece yemek kırıntıları ya da su ile değil; kendi dışkılarını da yerler. Evdeki diğer küçük böcekler de hamam böceği çeşitleri için birer yiyecektir. Ortalıkta dolaşan hamam böceklerini öldürmek onlardan kurtulmak için kesin çözüm değildir. Kalorifer böcekleri ölürken yumurta bıraktığı için böcek ölse de soyunu devam ettirir. Kalorifer böceği ne yer? kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum diyorsanız ve evlerden yok olmasını istiyorsanız evi temiz tutmalı ve evlere giriş yollarını kapatmalısınız. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel kalorifer böceği ilaçlama çeşitlerinden birini deneyimli kalorifer böceği ilaçlama servisleri ile görüşüp yaptırmanız en mantıklı davranış olacaktır.

Comments are closed.